Skocz do zawartości

Przesiadka z Wina na Linucha


Bielack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam dysk z trzeba partycjami - przygotwanymi na tego Ubuntu. Wsadzam płytę do napędu, botuję z cdroma, wybieram instal Ubuntu i czekam.

Jednego nie rozumiem, z tego co piszesz nie wynika żebyś zainstalował ubuntu :)

A jeśli faktycznie system masz zainstalowany to:

1)Może tutaj znajdziesz odpowiedź:

https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=241254

2)Pewnie coś jest nie tak ze sterownikiem grafiki, spróbuj ustawić sterownik vesa lub zmienić domyślne ustawienia wyświetlania (rozdzielczość/liczbę kolorów).

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem - cały proces instalacji przebiega na kompletnie czarnym monitorze, który co prawda "klika" parę razy, ale pierwsze litery widzę na tym ekranie zachęty gdzie pisze o "root" i "ubuntu@ubuntu:"$".

Nie było pytań o dyski, czy cokolwiek innego. Generalnie potrafię szukać z wyszukiwarek i zwykle znajduję pomoc gdzieś w sieci. Myślałem, że na moim komputerze, coś nie zagrało tak jak trzeba i może trzeba te okienka ręcznie opalić. Ale nic z tego. Przeglądałem forum ubuntu.pl i tam jest opisana instalacja w dwóch wersjach: instalacji z okienkami (ixami?) i w trybie tekstowym - nic podobnego nie miałem.

Właśnie kończę ściągać kolejną płytę, tym razem z ubuntu.pl 6.12 w wersji dla lamerów i zobaczę co będzie.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie instalacja Ubuntu wyglądała tak, że włożyłem płytkę - odpaliłem najpierw Live CD, wszystko ładnie, sam się uruchomił tryb graficzny, obeznałem się przez moment w systemie - na pulpicie była ikonka zainstaluj Ubuntu na dysku, zainstalowałem i po sprawie. Nie musiałem nic w konsoli wpisywać...

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak robiłem za pierwszym razem.

Do polecających mandro-cokolwiek - nie polecajcie czlowiekowi bubla linuxowego, bo uzna ze cala rodzina os'ow jest g.(nie google :) ) warta.

Diwi komuś kto nigdy jeszcze nie miał styczności z linuxem gentoo czy slackware na pewno nie jest dobrym wyborem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bielack: Jeżeli chcesz Kubuntu to ściągnij sobie obraz z https://ftp.vectranet.pl/ubuntu-releases/ku...esktop-i386.iso albo poszukaj na bittorencie dokładnie tej nazwy pliku (szybciej będzie).

Odpalasz system Live (czyli z płyty) -> klikasz na ikonkę instaluj -> wybiersasz wersję językową -> odpowadasz na zadawane pytania -> wyierasz partycję -> czekasz -> masz kubuntu zainstalowane.

Najlpiej jest ściągnąć zawsze wersję oryginalną a nie przeróbki (moim zdaniem).

//Edyta

Kiedyś opisałem na moim (opuszczonym) blogu coś o instalacji Kubuntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że przy instalacji powinieneś użyć parametru odnoszącego się do karty graficznej. Nie pamiętam już niestety dokładnie, ale w debianie przy instalacji dodawało się np. parametr "vga=771" przy niektórych laptopach (czyli "install vga=771").

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że przy instalacji powinieneś użyć parametru odnoszącego się do karty graficznej.

Instalacja Debiana a (K)Ubuntu to 2 zupełnie różne rzeczy.

Jeżeli odpali się Live Ubuntu to zainstaluje się dokładnie z taką konfiguracją jaką utowrzyło przy starcie systemu z płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkopałem płytę Live Ubuntu i instalacja wygląda mniej więcej identycznie :). Ten parametr jest tutaj obecny, ale z tego co widzę potrzebny jest tylko w przypadku laptopów (niektóre mają rozciągnięty obraz, który utrudnia wybór parametrów instalacyjnych).

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem plik: ubuntu.pl-6.12-desktop-i386.iso ze strony ubuntu.pl

Pech, że ostatni w domu CDRW poszło wczoraj na ta poprzednią instalację 6.10

Otworzyłem obraz DaemonToolsem i przegrałem zawartość na płyte DVDR, ale niestety - nie botuje (tak jak przypuszczałem, ale co zrobić).

Nie mam gdzie teraz kupić płyty, bo wszelkie sklepy pozamykane, a w Biedronce która jest podobno otwarta - nie ma cdromów. Zaczekam do wtorku, nie mam wyboru. Choć może się okazać, że się poddam falstartem i kupię kolejnego windowsa...

Widziałem instalację Auroksa z płyt Live - tak właśnie to wyglądało, ajk opisujecie - odpaliło się, działało z marszu i była opcja - zainstaluj na dysku.

Dziękuję wa za pomoc, zaczekam na płytę i zreferuję jak mi poszło.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu, nie ubuntu, teraz wszystkim mogę polecić Kaśkę: https://kateos.org

Projekt jest polski, jest polski support na ircu (czasami nie działa :rolleyes: )

Po instalacji mamy narzędzia do konfiguracji neostrady (sterowniki niestety trzeba sciagnac oddzielnie, ale w ubuntu tez tak jest)

Zainstalowane jest kadu i większość kodeków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności