Skocz do zawartości

70% internautów używa 1024x768


G.Krawczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pewnie jestem sam na forum który dostaje rewelacje P.Majewskiego na mail ale wydaje mi się, że ta informacja jest na tyle ciekawa aby ją tu napisać :)

Tak więc wg. ranking.pl 70% osób używa 1024x768 a tylko 9% osób 800x600.

Mnie osobiście ucieszył ten fakt, bo nareszcie można z czystym sumieniem robić strony w porządnej rozdzielczości.

Aby zachęcić Was do dyskusji zapytam, jak u Was w statystykach to wygląda? Czy rzeczywiście jest tak mało gości z rozdziałką 800x600?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak więc wg. ranking.pl 70% osób używa 1024x768 a tylko 9% osób 800x600.

Mnie osobiście ucieszył ten fakt, bo nareszcie można z czystym sumieniem robić strony w porządnej rozdzielczości.

1. Ten odsetek utrzymuje się mniej więcej od końca 2005 roku, rośnie natomiast odsetek użytkowników korzystających z 1280 x 1024.

2. Rozdzielczość monitora nie jest jednoznaczna z rozdzielczością w jakiej internauci oglądają strony.

3. Należy brać pod uwagę klientów danego serwisu, u każdego odsetek ten będzie inny i niekiedy może się okazać, że w branży takiej a takiej 800 x 600 ciągle stanowi np. 30% i co wtedy?

4. Wysokie rozdzielczości monitora wcale nie oznaczają, że należy budować strony pod popularne rozdzielczości. Strona powinna być tak zbudowana aby prawidłowo wyświetlała się i w wysokich i niskich.

5. Kiedyś przyjdzie czas, że monitory będą o takich rozdzielczościach, że czytanie strony w nich na pełnym ekranie będzie bardzo uciążliwe i wtedy też będziesz robił witryny o "porządnej rozdzielczości" ? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1024x768 - 71,26%

1280x960 - 14,39%

800x600 - 13,71%

1600x1200 - 0,55% - moja rozdzielczość ;)

640x480 - 0,11%

320x200 - 0,01%

Strona o tematyce nie technicznej ;)

Zespół Downa - porady, ważne informacje dla rodziców, rodzeństwa, opiekunów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie nie sprawdza się w 90% koncepcji. Wygodnie Ci czytać tekst rozjechany na całą linię w 1600x1200? Spróbuj. Pomijam oczywiscie fakt, ze większosć webmasterów nie wie co to "emy", a w pixelach taka strone nawet trudno sobie wyobrazić, a co dopiero zrobić.

Najlepiej fixed layout, albo max/min width podstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej fixed layout
I w jakiej rozdzielczości robisz na komórki albo pda?

I jeśli już fixed.

Wtedy nie powinno być ważne, w jakiej rozdzielczości ludzi ogładali 2 miesiący temu, ale jaki LCD są TERAZ kupione (LCD około 70%+ udział w rynku) i jaki mają rozdzielczością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostosowanie witryny do 100% szerokosci nie dla kazdego jest najszczesliwszym rozwiazaniem. U mnie na 1680px takie rozwiazanie sie nie sprawdza.

I jeszcze jedno - projektowanie witryny pod 1024x768 w niektorych przypadkach jest rowne pozbywaniu się ok.10% potencjalnych klientow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wg. ranking.pl 70% osób używa 1024x768 a tylko 9% osób 800x600.

Mnie osobiście ucieszył ten fakt, bo nareszcie można z czystym sumieniem robić strony w porządnej rozdzielczości.

Mozna? Co 11 klient sio? "Budujomy mosty dla pana starosty, 10 przepuszczamy, a jednego zatrzymamy"?

Zresztą Kadzielawski slusznie zauwazyl, ze rozdzielczosc monitora nie jest tozsama z rozdzielczoscia przegladarki (Marek Futrega kiedys opisywal to na przykladzie eksperymentu jaki przeprowadzil na Kurniku).

Zreszta u mnie nie 9, a kolo 20 procent...

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności