Skocz do zawartości

70% internautów używa 1024x768


G.Krawczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Urządzenia mobilne to osobny temat. W tym przypadku fixed odpada. Tworzy sie nową domenę lub subdomenę, osobny html i css.

Dobry przykład konstruowania strony na urządzenia mobilne pokazuje Digg -> diggriver.com. Pływający układ na emach bez zbędnych graficznych dupereli z osobnym arkuszem stylów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie można wyciągać konkretnych wniosków dla danej strony na podstawie danych ogólnych. Różne strony mają różne grupy użytkowników.

10% to i tak jest sporo... Np. w sklepie internetowym 10%, które odejdzie do konkurencji może przynieść znaczne straty.

Taka rozdzielczość nie musi oznaczać takiego samego okna przeglądarki!

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do USA czy UK w naszym kraju to zaledwie ułamek procenta odwiedzających. Temat kiedys wróci, ale jeszcze nie teraz, ani w najbliższym czasie. Może za dwa / trzy lata, kiedy najczęsciej kupowanym telefonem na aukcjach przestanie być Nokia 3310;)

Post w nawiązaniu do wypowiedzi TTSEO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wyciągać konkretnych wniosków dla danej strony na podstawie danych ogólnych. Różne strony mają różne grupy użytkowników.

10% to i tak jest sporo... Np. w sklepie internetowym 10%, które odejdzie do konkurencji może przynieść znaczne straty.

Taka rozdzielczość nie musi oznaczać takiego samego okna przeglądarki!

Oczywiscie! Jesli ktos poważnie mysli o internetowym biznesie musi zainwestować w badanie rynku i ustalić grupę docelową, lub jesli już ma działający serwis dostosowywać się do własnych statystyk, a nie tych ogólnych z całego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały off.

Nie tylko na tym forum zaczęła się dyskusja na temat 800 x 600. Listy dyskusyjne, nawet te poważniejsze, także temat zaczęły roztrząsać.

A dlaczego? Bo pan Piotr M. wystukał temat: "koniec 800 x 600".

Ranking.pl wskazuje, że to zjawisko obserwowane jest od dawna. Rok temu było zaledwie 3,2% więcej użytkowników z monitorami ustawionymi na 800 x 600. Dodatkowo wcale nie zeszło poniżej 10% tylko na 1 kwietnia szacuje się 10,2%. Sytuacja taka była zdecydowanie do przewidzenia już dwa lata temu, kiedy zaczęły pojawiać się dobre LCD w rozsądnych cenach. W tej chwili przeciętnego Kowalskiego stać już na LCD obsługujące wyższą niż 800 x 600 rozdzielczość.

Może nieco za daleko wybiegam ale coś m się wydaje, że następuje kolejny szybki wysyp młodych e-biznesmenów z CNEB. Chyba opanowali już wszystkie fora i grupy dyskusyjne około e-biznesowe. ;) Jest to naturalna ewolucja ludzi zainteresowanych tą dziedziną i ...

Powiadam Wam z każdym postem i dniem zaczniecie odkrywać, że tajemnice CNEB nie są tajemnicami a i w wielu przypadkach miast dać mocny fundament dają jedynie maleńką podstawę.

Co za tym idzie? Uprasza się osoby które zanim okrzykną hura optymistyczne zakończenie kolejnej epoki w internecie ogłoszone przez CNEB o wcześniejsze sprawdzenie informacji i delikatne wyciągniecie wniosków. Własnych wniosków.

ps. złego słowa o Panu Piotrze nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma z tym wspolengo majewski ?? temat na TYM forum był wałkowany n razy. Dowód na to jak można sprzedawać za pineiądze coś co jest oczywiste od LAT:

np: https://www.forum.optymalizacja.com/index.php?s...amp;hl=1024x768

Ja mam natomiast inne ptyanie:

jaki % użytkowników ma rozwinięty pasek historii lub zakładek ;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast inne ptyanie:

jaki % użytkowników ma rozwinięty pasek historii lub zakładek ;) ??

Ja mam pasek historii cały czas więc z moich 1400x900 trochę mniej zostało i szczerze to wolę stronę o konkretnej rozdzielczości niż na 100% bo przy dużych a szczególnie szerokich monitorach jest za dużo "biegania".

A to że rozdzielczość 800x600 nie znika to tylko dla tego że ludzie ślepną i muszą mieć duże litery ;)

Nowe monitory są coraz większe ale i rozdzielczości co prowadzi do tego że musimy co raz bardziej się gapić w coraz mniejsze czcionki.

Niestety w przypadku mojego monitora nie mogę zmniejszyć rozdzielczości bo przy innej oprócz 1400x900 obraz będzie nieostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zakładając ten temat jestem jednym z tych "co to wałkują" no ale w sumie forum PiO jest dla wszystkich, nawet tych którzy nie wierzą do końca w polskie rankingi po boksach onetu i nie zaglądają na ranking.pl to temat też dla nich, a ja sam nie obsługuje statystyk na swoich serwisach dlatego nie wiedziałem, że tak to "poszło do przodu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym bywa też różnie.

Wkurzające jest jak przy zmniejszeniu okna stronka też się zwęża... wiesz jak wtedy tekst wygląda?

Dla przykładu - z neta korzystam również przez telefon czy palmtopa. Osobiście wolę jak strona wygląda tak jak w "oryginale" (czyli na kompie np. w rozdz. 1024x768) bo wole ją sobie przewijać w prawo, lewo, góra, dół niż patrzeć na zwężony tekst (w końcu strona dostosowała się do rozdziałki 320x280 - czy jakoś tak) i w każdej linii mieć po 1-2 słowa... naprawdę wkurzające...

Pokażę wam tylko systemy wymiany linków.

kruzyk.1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 1024x768 62.73 %

2. 1280x1024 18.85 %

3. 1152x864 7.15 %

4. 800x600 5.84 %

5. 1280x800 1.69 %

6. Nieokreślona 1.66 %

7. 1280x960 0.91 %

8. 1600x1200 0.38 %

jezeli komus sie to przyda ;)

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności