Skocz do zawartości

Google stopniowo wyrzuca podstrony


yeahgone

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma czegoś takiego jak standard długości. Odnoszę nieodparte wrażenie, że nigdy nie przeczytałeś wytycznych w zakresie HC skoro zadajesz tak niewłaściwe pytania. Mało tego - nawet ich nei rozumiesz, ni ekumasz czym jest HC oraz E-EAT.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, bo szukałem informacji w Google. Niestety  nie znalazłem przydatnych treści. Szczególnie ze strony Google. Głównie były to treści, że treści mają być przydatne dla użytkowników, a nie pod wyszukiwarkę. Czyli w zasadzie to co od dawna. Dużo też było o tym, że w zasadzie nie wiadomo do końca jak to działa, ale ma działać. ;)

 

Możesz mnie nakierować na wartościowe materiały, które zdradzają coś więcej, jakieś konkrety,  poza ogólnikami,  ogólnymi wskazówkami, że treści mają być przydatne, bo te nieprzydatne zostaną zaniżone. To już piszę poważnie.

 

Zakładam, czy też gdzieś tam przeczytałem, że to SI ma oceniać oraz  na bazie zachowań użytkowników, ale w zasadzie o ile jestem pełen podziwu jak ładnie i merytoryczne treści SI potrafi ułożyć, to też często widziałem jak pisze totalne bzdury.

 

 

Edytowane przez Farlicki

Pozdrawiam

Swidnica24 - Lokaty w Portalu o Świdnicy  Portal dla kobiet

Portal Biznesowy  Inne niezaindeksowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2023 o 11:56, Farlicki napisał:

Ja widzę, że do dzisiaj ludzie linkują automatami spamującymi frazami exact macht itp. Czego ja na przykład bym się bał już wiele lat temu

Ale boisz się automatów czy anchorów EM? To raczej powinna być kwestia tego czy dana technika jest skuteczna czy nie, a nie bania się. A to można sprawdzić testami. Wszystkiego można użyć z głową jeśli ma sens i działa.

 

W dniu 15.12.2023 o 11:56, Farlicki napisał:

Linki jeszcze coś dają?

A czemu mają nie dawać? Obecnie najważniejszym czynnikiem rankingowym jest autorytet/zaufane domeny, natomiast to właśnie jednym z sygnałów budujących ten czynnik są odpowiendi użyte linki.

 

W dniu 15.12.2023 o 11:56, Farlicki napisał:

Google coraz słabiej indeksuje nowe i utrzymuje w indeksie i wartościuje stare treści.

Na mocnej domenie z wysokim autorytetem/zaufaniem indeksuje bez problemów i trzyma w indeksie także stare treści. Oczywiście nie wiem, o jakiej skali piszesz.

 

W dniu 15.12.2023 o 11:56, Farlicki napisał:

Kolejne pytanie - czy teksty AI są złe? Bo ja od niedawna się też zaczynam posiłkować i jak się je zweryfikuje i  nieco poprawi to merytorycznie  mogą być lepsze niż ludzkie.

Same treści AI, na nowej domenie, mogą prowadzić do kary site4. Nie muszą, ale mogą. Konkretnie testowałem teksty z gpt-3 na całkowicie nowych domenach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, s_matysik napisał:

Same treści AI, na nowej domenie, mogą prowadzić do kary site4. Nie muszą, ale mogą. Konkretnie testowałem teksty z gpt-3 na całkowicie nowych domenach.

 

Jak długo trwał ten test? Domeny podlinkowane względnie dobrze? Jesteś pewny, że to kwestia tekstu z GPT?

Pozdrawiam

Swidnica24 - Lokaty w Portalu o Świdnicy  Portal dla kobiet

Portal Biznesowy  Inne niezaindeksowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Farlicki napisał:

Jak długo trwał ten test? Domeny podlinkowane względnie dobrze?

Nowe domeny, nie linkowane.

Kilka tygodni, po kilku miesiącach nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2023 o 11:56, Farlicki napisał:

Kolejne pytanie - czy teksty AI są złe? Bo ja od niedawna się też zaczynam posiłkować i jak się je zweryfikuje i  nieco poprawi to merytorycznie  mogą być lepsze niż ludzkie.

Moje dotychczasowe doświadczenia, choć krótkie pokazują, że treści wypluwane z gpt muszą być później dość gruntownie zmoderowane ludzką ręką, ponieważ najwyraźniej Google rozpoznaje sposób w jaki AI formułuje zdania, mimo tego, że użyjesz super prompta, stworzonego do tego celu, a AI-detektory pokażą 100% human. Moje wpisy z AI idą szybko w górę, przebijając ręczne, następnie spadają mocno w dół. Może musze jeszcze pobawić się z tym bardziej.

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

 

webdevil-sygnatura-2.png.9f607f84f0452dafaa3215a682bc491d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, yeahgone napisał:

a AI-detektory pokażą 100% human

te detektory działają źle. Kilka tygodni temu udowodniłem to jednej z firm pokazując, że tekst napisany przed era detektorów było w 51% pokazany jako sztuczniak ... a wiesz, że manual google jest sztuczniakiem? :D

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Farlicki napisał:

że to kara za site 4, a nie po prostu brak linków jest przyczyną?

Akurat z tego typu karą mam do czynienia od dawna i wiem jak ją zdiagnozować.

Jeżeli nowa domena miała w indeksie około 20 podstron, rankowała tymi podstronami na frazy w top1-10 i nagle wypadają praktycznie wszystkie podstrony oraz pozycje, następnie nie da się już żadnej podstrony zaindeksować a Google pokazuje site=4, site=1 czy inny podobny, to ewidetnie świadczy o karze, która jest za onsite, a nie za linki czy ich brak.

Główne objawy: duży, nagły spadek widoczności + site < 10

 

Natomiast najlepiej jak zrobisz własne testy, ja swoich spostrzeżeń nie uogólniam do globalnych wniosków, ponieważ czynników jest więcej.

 

3 godziny temu, yeahgone napisał:

Moje wpisy z AI idą szybko w górę, przebijając ręczne, następnie spadają mocno w dół. Może musze jeszcze pobawić się z tym bardziej.

1. Jaki model językowy?

2. Czy wpisy są zoptymalizowane w oparciu o dane z analizy konkurencji na frazach, na które rankować ma wpis?

3. Czy dostarczasz jakiś input, jakieś dane typu entities, tematy, przykładowe treści?

4. Wpisy spadają do zerowej widoczności i ruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, s_matysik napisał:

Jeżeli nowa domena miała w indeksie około 20 podstron, rankowała tymi podstronami na frazy w top1-10 i nagle wypadają praktycznie wszystkie podstrony oraz pozycje, następnie nie da się już żadnej podstrony zaindeksować a Google pokazuje site=4, site=1 czy inny podobny, to ewidetnie świadczy o karze, która jest za onsite, a nie za linki czy ich brak.

Główne objawy: duży, nagły spadek widoczności + site < 10

 

Może ja jestem trochę niezaktualizowany, ale kiedyś było coś takiego jak fresh site bonus i to w zasadzie jedyne  przychodzące mi do głowy wyjaśnienie,  uzasadniające rankowanie świeżej strony bez linków  do top1-10.

 

No nie wiem. Z moich doświadczeń wynika, że strony o bardzo słabym bl słabo też trzymają site, aczkolwiek nie kwestionuję, że może te filtry/kary dostałeś.

Edytowane przez Farlicki

Pozdrawiam

Swidnica24 - Lokaty w Portalu o Świdnicy  Portal dla kobiet

Portal Biznesowy  Inne niezaindeksowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2023 o 15:43, Farlicki napisał:

Przy czym to samo zjawisko obserwuję na słabo podlinkowanych starych serwisach zapleczowych, a testy były pisane 100% z palca.

Site im spada poniżej 10 i nie można zaindeksować żadnej nowej podstrony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności