Skocz do zawartości

Google stopniowo wyrzuca podstrony


yeahgone

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie indeksacja na nowych stronach ostatnio wręcz przeciwnie - indeksuje się ładniej niż zwykle.

r3JplnaUP.png

Edytowane przez okazwłoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie wiem jak wy to robicie ale np na stronie agencyjnej dowolny artykuł indeksuje się w ciągu godziny... u klientów mamy różnie ale utrzymujemy czas indeksacji maksymalnie pol roku do tyłu... jesli coś jest wyindeksowywane szukamy: thin contentu, duplikajci wewnetrznej, słabej opki, braku np statystyk czy linków do zaufanych stron, braku eeat...

 

Nawet indeksera nie w kazdym projekcie uzywamy bo powoli nie ma to sensu.

 

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zgred napisał(a):

u klientów mamy różnie ale utrzymujemy czas indeksacji maksymalnie pol roku do tyłu...

 

 

Spotkałem się z opinią, że w  USA się normalnie indeksuje. To u nas to tak wygląda. Jak Google chce indeksować po pół roku nowe treści, no to rzeczywiście daje "bardzo dobre, aktualne i świeże wyniki".

Pozdrawiam

Swidnica24 - Lokaty w Portalu o Świdnicy  Portal dla kobiet

Portal Biznesowy  Inne niezaindeksowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Farlicki napisał(a):

po pół roku nowe

moze powinienenm uszczególowić - tyle czasu trzyma date indeksacji ostatniej w GSC. Z tym, że wystarczy "zamieszać" i reindesuje momentalnie.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Spokojnie już niedługo nie będziecie musieli pisać treści i dbać o pozycję. Wszystko będzie wcześniej czy później szło z bota i szukanie odpowiedzi i same (trochę później) wszelkie treści. 

 

Obecnie już młode pokolenie bardzo często pyta AI, a nie szuka w wyszukiwarce - tym bardziej na jakiejś stronie co trzeba tam coś czytać i wyciągać znaczenie słów. AI opisuje krótko i zrozumiale (z reguły) .

 

Warto też dodać w PL podobno do 70% obywateli to wtórni analfabeci, nie rozumiejący lub mający problem ze zrozumieniem czytanego tekstu. Taka ciekawostka na boku.

 

Osobiście widzę jak typowe strony www (szczególnie te z merytoryczne) usychają na rzecz labo komunikatywnych albo formy niemal piktogramowej 😄 Warto dodać że do 80% społeczeństwa wcale nie czyta książek po ukończeniu szkoły..... więc zmiany doboru treści i źródeł są nieuniknione. 

 

U mnie też tak wyindeksowywały się strony - ale to z reguły była cienka treść, lub opisy produktów lub strony misz masz tematyczny od A do Z z przeciętną treścią. 

Edytowane przez tomierc

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2024 o 12:59, frajer napisał(a):

wg mnie dużej wartości merytorycznej

każdy własciciel uważa, że jego treśc jest naj (ja też tak mam) - ale jak mi piardnie pozycjami to siedze i analizuję treść aby znaleźc klucz do poprawienia. Da się to poprawić :) ale nie każde takie zlecenie w agencji przyjmujemy bo fizycznie wielu nei stać na poprawianie tego co już zostało napisane ...

 

7 godzin temu, tomierc napisał(a):

Obecnie już młode pokolenie bardzo często pyta AI

poprosze o statystyki popierające tę tezę. Dodam, że moje dzieci oraz wiele młodych osób (ktore znam) z pokolenia M czy Z tego nie używają.

 

Zobaczcie sobie na Ziptie jaki proces zapytań jest generowanych przez AIO oraz ile % amekrykańców chce wyłacząc to gunwo :D

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zgred napisał(a):

każdy własciciel uważa, że jego treśc jest naj (ja też tak mam) - ale jak mi piardnie pozycjami to siedze i analizuję treść aby znaleźc klucz do poprawienia. Da się to poprawić :) ale nie każde takie zlecenie w agencji przyjmujemy bo fizycznie wielu nei stać na poprawianie tego co już zostało napisane ...

Chodzi mi także o porównanie z innymi podstronami, które nie są bardziej merytoryczne ani rozbudowane tekstowo (przeciwnie często) a w indeksie pozostają.

W wysportowanym ciele zdrowy duch - https://ripper.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularność AI po pierwszym boomie regularnie spada. My jako osoby z branży żyjemy w pewnej "bańce" dlatego może nam się wydawać, że to super popularne narzędzie, jednak wszystkie badania/ankiety wskazują inaczej.

 

https://itwiz.pl/do-czego-polacy-wykorzystuja-narzedzia-oparte-na-ai-a-dlaczego-duza-grupa-wciaz-ich-jeszcze-nie-uzywa/
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/prawo-finanse-statystyki/chat-gpt-popularny-ale-rzadko-uzywany-badania-potwierdzaja

 

Teraz niestety nie mogę znaleźć źródła, ale kilka dni temu czytałem badania/wyniki ankiety z których wynikało, że codzienne użytkowanie AI deklaruje tylko 6% Polaków.

 

Z resztą taką tendencję widzę nawet wśród znajomych czy rodziny - na początku sporo osób się zachłysnęło, pobawili się, wypróbowali, a potem wrócili do przeglądania Internetu w tradycyjny sposób. 

 

  • Like 4

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@okazwłoka Pisałem to w odniesieniu do posta wyżej, gdzie autor twierdzi, że już niedługo bez sensu będzie tworzenie treści i pozycjonowanie, bo wszystko przejmie AI i ludzie będą korzystać z AI.

Pewnie sposób przeglądania internetu się kiedyś zmieni, ale jeszcze nie w najbliższych latach.

Edytowane przez Pomyslowy

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AI jeszcze długo nic nie przejmie. Co prawda na szybko powstają róże usługi & narzędzia AI, które mają zrewolucjonizować wiele aspektów naszego życia, a w praktyce okazują się nakładką na ChatGPT. Taki przykład jest omówiony w tym materiale. 

https://youtu.be/HCRiUTzXzlk?si=EbYK4If_fTe7SW9i

 

IMHO największy problemem w korzystaniu z AI jest brak pewności czy odpowiedz nie jest halucynacją, bo jak wiemy AI bardzo ochoczo i elokwentnie odpowiada jednak nadal na zasadzie prawdopodobieństwa, wystąpienia kolejnych słów, co tworzy iluzję wszechwiedzy.  Wyszukując informacji sprzed czasów AI musieliśmy odwiedzać (n) stron i sami weryfikować lub wynikało to z kontekstu np dyskusja na forum an dany temat, stackoverflow w wypadku tematów związanych z programowanie itd...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności