Skocz do zawartości

przekierowanie 301 a może 302 (sorki że znowu )


BasiaW

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy jak zrobie

<?php

header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");

header("Location: https://www.domena.com.pl/");

header("Connection: close");

?>

... w ten sposób to czy:

1. Po pierwsze mam dwie domeny jedna com.pl z 2000r. druga z .pl z 2002r. pozycjonuje com.pl a chcę przekierować domene .pl na .com.pl ale nie chcę przejąć własności domeny .pl no chyba że PR i linki oraz pozycja w google pozostała by bez zmian dla .com.pl więc czy przekierowanie 301 jest tu odpowiednie ? Jest też przekierowanie 302 więc może to byłoby lepszym rozwiązaniem.

narazie zrobiłam <meta HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="0; URL="https://www.domena.com.pl/"> może tak zostawić ale to chyba nie wygląda zbyt dobrze.

Przepraszam za powielanie tego tematu ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Wszędzie jest informacja o redirect dla nowej domeny i przejęciu własności tej starej dla nowej domeny. A ja przecież nie mam nowej domeny. Więc jeśli ktoś robił przekierowanie 301 lub 302 lub ma jakąś wiedzę na ten temat to proszę o odpowiedź.

1. czy domena, którą przekierowuję czyli w tym wypadku domena.pl nadpisze mi własności na domenie.com.pl

2. czy robiąc przekierowanie 302 również zabieram własności z domena.pl ?

3. czy ktoś został ukarany w google robiąc takie przekierowanie (gdzieś czytałam że i tak może się zdarzyć)

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. niekoniecznie

2. raczej nie zabierasz

3. gdzie czytalas?

1. 2. tak to i ja sobie mogłam odpowiedzieć, oczekiwałam jaśniejszej odpowiedzi.

3. Np. Jak się okazuje jest sporo metod pozwalających nam poinformować Google, że stary adres jest nieaktualny a wpisy w Google, GPR, Link popularity oraz inne atrybuty należy przydzielić nowemu adresowi. Najpraktyczniejszą z nich jest tzw. Przekierowanie 301 lub 302

https://www.webdiary.pl/informacje+art.id+42.htm

poza tym Status 301 oznacza, że przekierowanie jest na stałe i przeglądarka od tej pory może używać tylko wskazanego adresu, czy to znaczy że w przyszłości już nie będę mogła cofnąć tego przekierowania?

a ja nie chce nic na stałe przypisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic na stale - uzyj 302, ale miej na wzgledzie, ze nie przeniesie sie moc ani nic. Poza tym juz gdzies pisano, zeby tworzyc strony dla userow a nie wyszukiwarek, wiec ja jako user melduje poslusznie, ze nie widze roznicy miedzy 302 a 301

może i strony pisze się dla userów, ale ja przede wszystkim pisze dla klienta :) właśnie chodzi mi o to żeby się nie przeniosła ani moc ani nic a żeby pozostało tak jak jest, czyli rozumiem 302 jest bezpieczniejsze dla mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności