Skocz do zawartości

Nowa wyszukiwarka


Daniel Kędzierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Chcesz konkurowac z Google

Myślę że Kolega szook chce po prostu pokrzyżować plany Google ;)

szookpl rycerz krzyzowiec i krucjata na saracenskie google ;)

Chcesz konkurowac z Google?

po adsense po prawej domniemam, ze nie chce ich wykonczyc finansowo

to zawsze musi sie tak konczyc jak w amerykanskim filmie... brakuje jeszcze jednego elementu... uwazam, ze on chce ich wykonczyc seksualnie (i mamy juz komplet) ;)

wydaje mi sie ze sam i tak nie jest w stanie tego na tyle pociagnac, ze jak ludzie zaczna dodawac duze ilosci linkow to wyrobienie z z programowaniem przy takim pnaporze linkow moze byc awykonalne. Swojego czasu proponowalem skonsolidowac sily i zrobic takie cos jako wkolektyw ;) ale oczywiscie na gadaniu sie skonczylo nad czym szczeze ubolewam.

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie będę z nikim konkurował, robię to dla siebie,

robienie mega serwisów z domoza czy includowanie google wydaje mi się denerwujące i spamujące bowiem nie wnosi nic innego nowego,

podobaja mi sie takie rozwiazania jak katalog Piotrka webwweb, uważam że wszelkie inicjatywy no commerce są warte uwagi. Nie mozna odrazu zadac by bylo to boskie najlepsze itd, sa to tylko alternatywy dla wyszukiwarek komercyjnych. Nigdy taka wyszukiwarka nie bedzie miala szansy nawet z najmniejszym serwisem komercyjnym.

Uwazam ze wlasnie my grupa webmasterow, hostingowcow, pozycjonerow powinnismy wspierac wszelkie takie akcje, łączyć siły i możliwości by choć w małym stopniu mieć coś dopowiedzenia w internecie, bo stać się choć małym zagrożeniem dla dużych komercyjnych portali, pamiętajmy że każdy taki katalog, wyszukiwarka zmniejsza ilość wejść do dużego korporacyjnego portalu.

I tutaj jest siła, bo 60 osób po 1 godzine dziennie jest wstanie naprwdę zapracować na duży projekt.

Wyobrazcie sobie sytuacje:

100 osób miesięcznie daje składke po 20 zl,

takie forum, katalog typu webwweb i dajmu moja czy każda inna wyszukiwarka łączy możliwości, rozwija się, dla płatnych userów dostęp do forum zamkniętego gdzie poroszałoby się ciekawe tematy dotyczące dalszych działań, składki szłyby na rozwój forum,katalogu, wyszukiwarki.

Myślę że zamiast naśmiewać się z jakiej kolwiek inicjatywy lepiej pomyśleć co można zrobić, i jak zawsze zakończyć puste rozmowy a zacząć dbać o SEO w sensie targetu i marketignu.

Zamiast art. dototyczących atrkacyjności pozycjonowania wyszukiwarki zaczeły umieszczać sobie to wygodne art. dotyczące tego jakie to pozycjonowanie to fałszywe obietnice.

Zawsze będę uważał że 80% użytych technik pozycjonerów to nie spam! tylko amatorstwo adminów wyszukiwarek które wolą uznać to spam i ban niż napisać dobry filtr.

Zawsze jak się znajdzie dziura której ktoś nie będzie potrafil rozwiązać to nazwie to spamem.

2 alternatywa targetu wyszukiwarki - pozycjonowanie jest nie skuteczne zakup linka bo efekt widoczny w ciągu kilkigodzin, ok zgadza się a szczeg. jak taka sobie badziewna wyszukiwarka indkesuje raz na 30 dni, ale fakt takie to mają pupularność 1-2% więc ich target jest daremny.

Powiem wiecej, gdybysmy w Polsce mieli taki dostep do serwerow jak wstanach, oczywiscie na Polska kase, że IP to można z klasy C gratisem dostac a nie polscy dostawcy zeruja na nas kasujac za to sporo kasy

to my pozycjonerzy webmasterzy przy warunkach jaki maja ludzie zagranica zajechalibysmy kazdy engin w 30 dni, bo my to mamy zdolnosci, wtedy nikt by sie nie przejmowal ban jedne wqiecej czy mniej, wiec tutaj nalezy jasno powiedziec Polskie enginy nie musza jeszcze odpierac zmasowanego ataku spamu.

Ale co będzie jak nadejdzie taki dzień /.???, jak sobie te nasze polskie slabe wyszukiwarki poradza .

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek napisał:

iktorn napisał:

Chcesz konkurowac z Google

Myślę że Kolega szook chce po prostu pokrzyżować plany Google

to kolega szook dobrze trafił bo google ma teraz niezly bałagan ;)

to akurat nie ja napisalem ...

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz wspominalem robie wersje beta

Ciekaw jestem, ile można zbudować na takim skrypcie, zobaczymy jak Ci to wyjdzie :)

Jeśli chodzi o nazwę... chyba jednak powinieneś pomyśleć o innej nazwie. Zostając przy tej zawsze będziesz kojarzony z szukacz.pl...

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szy ja naprwde nie chce zbudowac jakiegos google

moja zalozenia to zaledwie do 200000 urli i 1000000 unikalnych hasel.

Jak tylko zacznie sie rozwijac to pomysle o lepszych rozwiazaniach ale ciezko wymagac zeby inwestowal w cos na samym poczatku.

W sytuacji rozwoju planuje budowe oparta o ASP i oracle plus kalokacje serwera na jakims dobrym data center

Ale wracajac do tematu:

Mam pytanie:

Czy dobrym krokiem będzie np.

Wiadomo że np. strona soczysta.pl spamuje, czy dobrym krokiem bedzie np. forbinden 403 - dla wszystkich stron ktore zawieraja link do soczysta.pl ?

w czym sprawa, wykrywam jakis masowy spam to latwiej jest zblokowac wsio co go zawiera, tyle ze wtedy leci setek stron nie jedna, co o tym myslicie ??

dam np. LINKOR - blokuje slowo linkor.pl i leca wszystkie strony ktore maja taka zawartosc ?

czekam na wasze opinie

i wracajac do tematu katalogu odpowiadam na wczesniej zadane pytanie:

Projekt katalogu nie zostal jeszcze uruchomiony,

wersja szukaj.szczecin.pl jest tylko sprawdzeniem pewnej czesci skryptu, ciagle pracuje nad rozwiazaniami do katalogu.

Co do googlebota to owszem indkesuje sie szybko i to jest wlasnie celem testow, to i fakt czy zaindeksuje klony na innych domenach, jakich zmian musze dokonac.

Jak uruchomie ostateczna wersje katalogu i zakupie domeny to zapodam,

fakt i ulatwienie to to ze dodawac wystarczy sie do jednego katalogu a bedzie sie w 50, drugi plus to kategorie - kategoria to bedzie slowo kluczowe,

narazie skanuje mozliwe slowa kluczowe i staram sie je segregowac w kategorie - ilosc wpisow bedzie bez ograniczen, tzn musza pasowac kategorie/slowa kluczowe do strony.

Strony beda z revritem i dobrze bezpiecznie olinkowane, takze dodanie sie do katalogu da dosc duzy przyrost linkow.

Tak jak tez pisalem zastanawiam sie nad forma dodawania stron do katalogu.

Jeszcze duzo pracy nad katalogiem ale mysle ze wszyscy beda zadowoleni.

Pzdr.

Co do wpisow moze jest malo ale jak na biedne szukaj.szczecin.pl dziennie przybywa okolo 30,

Co do nazwy -

chętnie ogłosze konkurs na nazwe.

Tylko nalezaloby sie zastanowic nad nagroda i w jaki sposob bylaby wybierana.

Ankieta ?

najpierw musialyby byc propozycje

niemam nic przeciwko zeby takze stworzyc projekt otwarty jak i wyszukiwarki/katalogu/seo/ wszystko co mogloby nam pomagac w pozycjonowania mysle ze gydby kazdy dal z siebie troche mozna byloby cos zdzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szy cześciowo, plus modyfikacje, tzn wrensoft napisal indywidualnie dodatki, i kazdorazowo pisze dodatki, fakt nie ukrywam ze troszke kasuja za dodatki, np. dodatek wykrywania przekroczenia znacznikow 100$, dodatek dlugosci znacznika title 150$

i tak z ubogiej setki zorbilo mi sie 800

i najgorsze ze konca nie widac,

przystosowanie tego na ASP tez koszt i kurde najgorsze ze wyliczylem ze w msc musze dokonywac min 4 poprawki a to koszt min 400$.

Narazie bede poprawial, na rabaty niemam co liczyc bo oni i tak uwazaja ze 100$ za drobna zmiane to pryszcz.

A ze jestem juz daleko zaawansowany w zmianach to tak targaja setke po setce

a i jeszcze z uwagi na brak pewnych mozliwosci zastosowalem serwery proxy, ktore daja mi kilka roznych rozwiazan i doskonale nadaja sie jako filtry spamowe, pajak przechodzi przez 2 x proxy kazdy z nich filtruje jakas czesc zawartosci, choc powiem ze duzo nie wykrywa obecnie jest w pozycji: 3200 i ma pominietych/wyrytych zakazanych technik ktore ustawilem zaledwie 1200 wiec jeszcze jest bardzo dziurawy.

Mam tez 2 go pajaka ktory znowu robi jeszcze cos innego.

Narazie sie muli bo zyczy sobie 1 GB dodatkowo ramu, lacznie 2 GB, wiec musi zaczekac troszke

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności