Skocz do zawartości

Nowa wyszukiwarka


Daniel Kędzierski

Rekomendowane odpowiedzi

Jeste dodany już jakiś czas temu. Zanim zapisałem się do tego forum, sporo czasu poświęciłem na cztanie postów ( to chyba podstawowa rada dla początkujących, serwowana tutaj).

Zastosowałem też inne rady na początek - "dodaj się do Katalogów i Wyszukiwarek". Muszę przyznać, że zadziałało. Jak inne porady będą równie skuteczne ( a wierzę, że będą) to po co mi cneb.

A swoją drogą początkowo myślałem, że to adres browaru. Była kiedyś taka reklama : "czas na EB ", było kiedyś takie piwo. Weterani pamiętają.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Yeden bo widzisz tak to jest, robisz cos sprawdzasz, dajesz cos innym ludzia gratis, robisz nowe pomysly testujesz to nikt za to Ciebie nie pochwali a raczej bedzie obrazal.

Wiesz ja proponuje tym wszystkim co obrazaja zeby takze rozwijali swoje pomysly a jak im sie moje nie podobaja to niech poprostu z nich nie korzystaja, znajda sie tacy co wykorzystaja i beda zadowoleni.

Nie chce prowadzic kampani prezydenckiej wiec nie musze zdobywac glosow na tak i nie, tak jak jest powiedzenie każda telesfora znajdzie swojego amatora, tak kazdy nawet najgorszy katalog znajdzie swoich uzytkownikow a moj wcale nie bedzie najgorszy.

Bo: kategorie podzielone beda na slowa czyli pozycjonowanie, pozycjonowanie stro, pozycjonowanie stron internetowych itd i jezeli strona bedzie pasowala trscia do slow to bedzie mogla byc w kazdej z takich kategorii, po 2 bedzie na 50 roznych IP, po 3 beda to stale linki i bezposrednie, i po 4 sa to linki statyczne ktore mozna zglosic do kazdej wyszukiwarki. Po 5 nie beda systemem linkujacym tylko beda jak DMOZ wiec nigdy nie mozna tego nazwac SPAMEM bowiem nie sa zadnym kopiowanie bzdetow.

Tak samo jest z wyszukiwarka nie sztuka zaincludowac wyniki Google czy innej wyszukiwarki zeby zwiekszyc sobie wielkosc serwisu- to jest zwykle zasmiecanie wynikow, moja wyszukiwarka nie zasmieca wynikow bo dokumenty indkesuje sama, o strony w wyszukiwarce dbam ja i jej rozwoj.

Dbam o to zeby sie indkesowala, dbam o rozwiazania itd, wiec tutaj znowu uzytkownik dostaje doskonale narzedzie gratis dlaczego doskonale a wpisz sobie np. www.szookacz.pl/dzwonki.html, nie wiele wyszukiwarek ma wyniki w stronach html, nie wiele wyszukiwarek dba o to zeby byc popularnych w innych krajach a ja jako pozycjoner juz zadbam o to zeby wejscia byly z wszekad to mozliwe, jaka korzysc ? to taka ze znajda tez twoja strone jezeli jest w tym indeksie.

Mam tez dodatki - ciekawe niekomercyjne strony bede promowal w boksie przez 14 dni, beda kandydatury stron, dobre strony beda wyswietlane z logo i adresem oraz linkiem na ponad docelowo 300 000 stron wyszukiwarki.

Wiec jak sam wiesz wszelkie obelgi to tylko slowa slabosci i braku checi do robienia innych podobnych rozwiazan.

Jest tylko kilku ludzi ktorzy tutaj cos tworza i chetnie sie tym dziela.

katalogi czy wyszukiwarki systemy linkowania, nie wazne co wazne ze mowia wez i sie dodaj bedziesz mial zawsze linka, nie musisz kupowac placic ani sie prosic. I uwazam ze takie pomysly zamiast negowac i wysmiewac to lepej wspierac sugerowac pomogac a szczegolnie ze poczatki kazdego projektu sa trudne i nikt odrazu nie jest doskonaly.

pozdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szookpl

Zapewniam cię, że pisząc posta na temat Katalogu nie miałem zamiaru rzucać obelg (i ni widzę ich w swoich postach). To tylko żart, nie czuj się urażony. Swoją drogą przyznasz, że to wyglada komicznie. Ktoś inny ( nie ja) mogłby posądzić cię o jakieś inne ukryte zamiary.

Czytam to forum od paru tygodni i już mniej więcej wiem od kogo mogę spodziewać się odpowiedzi na swoje ewentualne pytania, oprócz oczywiście miłej konwersacji. Tych ludzi jest na forum może z dziesięciu ( Jakąs wiedzę ma oczywiscie wiecej ). Każdy, który wnosi do netu coś nowego jest godzien szacunku i wsparcia, chociaż nie zawsze jest to zgodne z poglądami innych. W twoich słowach wyczuwam pewien żal, rozumiem to - czytałem sporo postów, nie zawsze cię .... doceniano. Jeżeli nie przeginasz, to nie masz się czym przejmować.

Możliwe, że strona firmy, w której pracuję weszła na wysokie pozycje w gooogle dzięki twoim linkom.

Pozdrawiam

Yeden

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaden ale ja nie mialem pretensji nawet zadnej :-).

takie rzeczy zaczely mnie wrecz podbudowywac :-).

Powiedziałbym raczej ze jestem przemeczony i moze z tego powodu moje wypowiedzi wygladaja na zalosne ;-).

Siedze osytatnio do 3-5 rano wstaje o 7 ide spac o 10 wstaje o 13 a konca nie widac.

Nawet nie wiesz jak ciezko jest to wszystko ogarnac.

Ostatnio z sitepromtorem rozmawialismy ze przydalby sie nam ktos jeszcze z kim szloby pokonwersowac, wymienic uczciwie poglady i wspomagac swoje pomysly.

Jak narazie jest nas 2 i wierz mi ledwo ciagniemy.

Mimo ze na poczatku bylo roznie to teraz zapomnielismy iz jestesmy konkurecja nawet siebie tak nie nazywamy wrecz wpsieramy siebie bo uwazamy

ze lepiej niech choc jeden z nasz bedzie wyzej niz zaden, niz chociaz jedne klient bedzie szybciej wypozycjonowany i lepiej bo bedzie czas na nastepnego.

Mamy inne rozliczenia kazdy wlasne i nikt niczym sie nie interesuje.

I kurde tylko mozna powiedziec szkoda ze niema wiecej takich ludzi jak sitek z ktorymi mozna byloby stworzyc cos tak mocnego, cos takiego co pozwolilo by kreowac wizerunek pozycjonowania, z kims takim ktory wie ze to my musimy o to zadbac bo ani ja ani nikt sam tutaj nic nie zwojuje, bo jak narazie by skromne pozycjonery nie liczace sie wcale walczymy wielkimi firmami wyszukiwarek ktore moga nas zdmuchnac w ciagu jednej sekundy. to tylko kwestia ich woli obecnie.

Dlatego zawsze moje wizje maja cel pojednawczy, rob wszystko co pozwoli zainstniec pozycjonowaniu, rob wszystko by ludzie o tobie slyszeli, bo musisz walczyc z bardzo silnym marketingiem.

Ja nie skupiam sie na marketingu innych pozycjonerow, nigdy tez nie pobieralem od nich cennika choc inni odemnie wiele razy.

Ja spogladam tylko na rece wyszukiwarką i portala bo to z nimi konkuruje z ich ofertą reklamową nie ofertą innego pozycjonera.

pzdr

ps. nie bede mowil jak zawsze lepiej łączyć niż dzielić bowiem zapewne znowu wielu to skomentuje wiec ja tego nie powiedzialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję z boku wasze (pozycjonerów) dyskusje o rynku SEO, wasze dyskusje o pozycjonerach za 10zł, gwarancjach, uczciwości wobec klienta. Ten rynek w Polsce jest jeszcze młody i ma wszystkie jego grzechy. Z czasem wszystko (albo prawie wszystko) się uporządkuje, firmy się skonsolidują, okrzepną, powstanie jakaś forma samorządu gospodarczego (na tym forum były jakieś próby, ale chyba nic z tego nie wyszło). Ktoś się to tego załapie, inny nie, jeszcze inny nie będzie chciał. Byle nie wyszło tak jak z handlem: budy i małe sklepy są nasze, a reszta zachodnie. Miejsce na tym rynku jest dla każdego, również dla tych z ALLegro - oni też znajdą klientów. Ale "rządził "na rynku będzie kto inny. Wolałbym, żebyście to byli wy, a nie nasi zagraniczni przyjaciele. Zakładając, że dany serwis jest OK, właściciel ma swiadomość co przyniesie mu pozycja na czele wyników wyszukiwania, to również będzie mu zależało na tym, żeby ta wysoka pozycja była w miarę stabilna. Będzie gotów za to płacić stosowne pieniądze. Może jeszcze nie teraz, ale te czasy nastąpią. Być może jeszcze nie teraz, ale za jakiś czas.Prawa rynku są nieubłagane, tego nie można obejść.

To forum chyba w jakiś sposób kształtuje świadomość znaczenia tego typu marketingu - bardzo dobrze.

Pozdrawiam

Yeden

P.S.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa propozycja:

Szukam serwisów partnerskich które na swoim serwsie umieszczą okno do poszukiwań w szookacz.pl,

osoby umieszczajace okienko wyszukiwania na lamach swojego serwisu moga liczyc na:

rotacyjny mini baner nad adsense google wielkosc podobna kwadratu do szer. google adsense i rotacyjny link pod wyswietleniami wynikow.

Osoby zainteresowane prosze o kontakt w celu ustalenia szczeg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek, bede robil tak zeby byly parsowane, tzn includowane u klienta, ale nie wiem czy dam rady, katalog wiem jak udostepnic, ale z ta opcja wyszukiwarki jeszcze walcze, choc ni ebedzie to problematyczne, tzn sparsuje wyniki i bedzie w oknie klienta, dla niego to korzysc bo rozbuduwuje sobie serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek, bede robil tak zeby byly parsowane, tzn includowane u klienta, ale nie wiem czy dam rady, katalog wiem jak udostepnic, ale z ta opcja wyszukiwarki jeszcze walcze, choc ni ebedzie to problematyczne, tzn sparsuje wyniki i bedzie w oknie klienta, dla niego to korzysc bo rozbuduwuje sobie serwis

A gdzie Twoja korzyść?

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeden nie tylko dodane, po dodaniu strony moge wrocic do glownej lecz wiekszosc wraca do dodawania wiec moj tez, tzn mozesz dodac nastepna, tak ma zrobione wiekszosc szukajek.

Indkesuje rozne strony, tzn mam baze 40 000 urli ktora czysze ze spamu, ludzie dodatkowo dodaja do szookacza strony.

Powiem wam ciekawostke, na 40 000 urli az ponad 3000 urli zawieta slowo sex, seks itd w metatagach mimo ze dotycza np. budownictwa.

jutro bede je filtrowal wiec troszke indeks sie zmniejszy.

Jakie korzysci ?

oczywiscie korzysci ma i ja i includujacy wyniki

jak zbiore okolo 50 partnerow to kazdemu bedzie sie oplacalo dodac do szookacza bo bedzie mial duzo linkow, po 2 szookacz nie indkesuje sie jak inne szukarki tylko lepiej, tzn linki statyczne.

W Gemius zglosze z ktorych serwisow takze sa poszukiwania z szookacza, i bedzie wzrastal ranking wyszukiwarka/silnik.

O wyniki wyszukiwarka/domena juz zadbam, tzn musze zaindkesowac okolo 200 000 wynikow wtedy samo google spowoduje taki ruch na mojej stronie ze ilosc zapytan siegnie okolo 10 000 unikow dziennie, srednia statystyczna w stosunku do obecnie zaindkeksowanych i ilosci wejsc unikalnych.

Aktualnie staram sie polaczyc katalog z wyszukiwarką, ktory takze bedzie indkesowal sie bardzi szybko,

tworze jeszcze kategorie itd tego katalogu ale mysle ze do marca sie wyrobie.

Tak czy tak plusy dodania do wyszukiwarki sa znaczne, czeste wizyty czy to google czy msn i yahoo, duzo reindeksow, mozliwosc zodbycia duzej ilosci linkow lacznie ze statycznymi. Wiadomo jak i z katalogu tak i z szukajki sa to linki bezpośrednie.

Szukaj.szczecin wersja testowa w ciagu 1 msc zaindkesowala sie samoczynnie i ma dzisiaj cos ponad 4000 stron w indeksie.

teraz zabieram sie za indkesowanie szookacza, zakoncze mape strony i mysle ze do marca bedzie z 2000 w indeksie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności