Skocz do zawartości

Optymalizacja strony i linki


Wojciech Łuczak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam stronę, którą chciałbym pozycjonować na osiem fraz i chciałbym zapytać jaką obrać strategie optymalizacji strony i kierowania linków. Czy waszym zdaniem najlepiej wszystkie linki (z różnymi anchorami) kierować na stronę główną, czy też może zrobić kilka podstron w miarę wysyconych danym wyrażeniem (nagłówki, treść) na każdą jedną frazę kluczową?

Dwie frazy z ośmiu to wyrażenia, które mogą się pojawić w anchorach linków naturalnych (zakładam, że takie będą bo będę dbał o marketing) i je na pewno skieruję na stronę główną. Pozostałe to wyrażenia niszowe i z nimi mam największy dylemat. Wszystkie te frazy są łatwe do pozycjonowania (te dwie główne również). Zaletą pozycjonowania podstron byłoby to, że mój serwis zajmowałby dwa razy większą powierzchnię w wynikach wyszukiwania, natomiast wadą byłby niższy PR strony głównej.

Co myślicie o tych dwóch podejściach i jakie rozwiązania stosujecie?

Z góry dzięki

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie trąbią, żeby linkować też podstrony, a nie tylko głowną. Po co Ci PR, opcja z linkowanymi i optymalizowanymi pod różne frazy podstronami jest bardzo dobra. Tylko gorzej jest, jak masz do dyspozycji tylko linki z katalogów. Wtedy można np. postawić podstrony na subdomenach i pozorować każdą na stronę główną, albo na odzielny serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności