Skocz do zawartości

100 tys za euro2012.pl


G.Krawczyk

Rekomendowane odpowiedzi

więc domena mundial2012.pl nie ma sensu

Ma sens wtedy gdy chcesz pod nią zrobić serwis o mistrzostwach świata w innej dyscyplinie niż piłka nożna odbywających się w 2012 roku. Ale i tak niewielki :)

Fakt jest taki, że wszytskie ciekawe domeny związane z Euro są już praktycznie zajęte. Ciekawe ile z nich się zwolni w ciągu tych następnych 5 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Moim zdaniem cena domeny calkowicie wzieta z kosmosu.

Ja bym zrobil tak

Pozycjonowanie 3-4 domen na to samo haslo tak aby zabrac top 4 dla siebie, koszt takiego pozycjonowania okeslalbym na 10-20 tys. zl tyle spokojnie by wystarczylo.

Pamietajmy ze cena 100-200 tys za sama domene to kosmos, ja na ich miejscu jak najszybciej bym ja sprzedal a kase zainwestowal tak jak juz wyzej wspomnialem w domeny pozycjonowane.

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajmy ze cena 100-200 tys za sama domene to kosmos, ja na ich miejscu jak najszybciej bym ja sprzedal a kase zainwestowal tak jak juz wyzej wspomnialem w domeny pozycjonowane.

Moim zdaniem niedlugo ktos ja kupi i wcale bym sie nei zdziwil ze za duzo nizsza cene niz te ktore padaja w ich marketingowej kaszance.

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 tys to cena z kosmosu?

Policzmy:

jakies 10000 wejsc dziennie,

zakladajac jakies 2% klikalnosc w reklamy

200 klikniec dziennie razy 0,05 $ = 10,00 $ dziennie

razy 365 dni daje 3650$ rocznie

co daje 18250 $ za 5 lat

czyli jakies 45625 zł z samych tylko reklam adsense :)

Mysle ze przy dobrym ze jak ktos dobrze sie do tego wezmie to nawet za 200 000 zl by sie oplacalo

:)

Pozdro

edit // szybkie wyliczenia traktujcie z przymrozeniem oka, wole to dopisac, zanim mnie ktos tu pojedzie :)

[bilety lotnicze] [strony www poznań]

"No se ganó Zamora en una hora"

Masz wolne domeny? Zaparkuj je! i zarabiaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10000 - gdzies pisali ze ma tyle wejsc teraz, wiem ze to teraz, ale jak juz będzie 2012 to moze miec i po 50 000 a jak zrobi dobry portal w kilku jezykach to pewnie i wiecej, ale to tylko wrozenie z fusow...

wiem ze za 5000 to bym z checia kupil ta domenke :dirol:

[bilety lotnicze] [strony www poznań]

"No se ganó Zamora en una hora"

Masz wolne domeny? Zaparkuj je! i zarabiaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K nie doceniasz mozliwosci samej domeny, myslisz ze ludzie placa za te domeny tyle kasy bo sa glupi?

z samej domeny, bez zadnego pozycjonowania mozesz miec setki wejsc dziennie, a jak strona bedzie wartosciowa to ludzie beda wraca i ta liczba bedzie rosla

wiesz ile ludzi ma dosc wynikow w google ?

ile ludzi zaczyna przegladanie wynikow od 10 strony bo uwazaja pierwsze 9 stron za nic nie warte sztucznie wypozycjonowane ?

ile ludzi szuka przez wpisanie "szukaneslowo".pl lub "szukaneslowo".com ??

nie mozna myslec ze pozycjonowanie to wszytsko

a co jesli google za te 5 lat tak sie wyrobi ze niemozliwe bedzie popawienie pozycji strony przez pozycjonowanie ?

[bilety lotnicze] [strony www poznań]

"No se ganó Zamora en una hora"

Masz wolne domeny? Zaparkuj je! i zarabiaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

camelleon

Doceniam możliwości domeny ale nie takiej, nawet przez myśl mi nie przeszło, że w taki sposób można wpisać euro2012.pl?

Raczej euro2012 w Google ew. w wirtualnej polsce, ale nie z końcówką *Pl (chociaż ja mam inne podejście do tego).

Wiem, że Google ma 93% rynku na dzień dzisiejszy i to wystarczy aby myśleć, że ludzie mogą mieć dość ale nie mają do tego nic, codziennie dochodzi tysiące osób, które aktywnie korzystają z Google.

Co za problem wypozycjonować stronę na frazę euro2012.pl? Żaden, a pierwszy wynik może się pojawić euro2o12.pl i ludzie nie zauważą różnicy i klikną.

Pozycjonować zaczynasz już a nie za 4 lata i jesteś nabierząco, reagujesz na zmiany i zapewniam Cię, że za 5 lat będziesz TOP1.

Tak czy inaczej domena według Mnie nie warta owej ceny, aczkolwiek domena jest warta tyle ile ktoś za nią zapłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę co zaobserwowałem, bo przyglądam się frazie związanej z euro. Niech ktoś zgadnie, jaka fraza jest najbardziej oblegana? euro 2012, euro w polsce, może inna? Ja jestem zaskoczony, gdyż więcej wyszukań i wejść jest na...

euro20012 czy euro 20012 :D

PS.

Domeny euro20012 już wykupione.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam możliwości domeny ale nie takiej, nawet przez myśl mi nie przeszło, że w taki sposób można wpisać euro2012.pl?

sam sie zdziwilem jak duzo ludzi tak robi

ludzie maja sklonnosc do oceniania wszystkiego przez swoj przyzmat

zakladam ze jestes wyksztalcony i obyty z netem dlatego nawet do glowy by Ci nie przyszlo zeby tak szukac

ale duzo ludzi mysli inaczej

jest duzo ludzi na wsiach, duzo ludzi starszych ktorzy pojecia nie maja co to google :D (uwierz mi sa tacy)

badania rynku pokazuja czasem naprawde zaskakujace wyniki :)

mowisz ze google ma 93 % rynku... ciekawe jak to bylo liczone...

napewno ma duzo % ale to chyba lekka przesada

napewno masz duzo racji, jak zrobisz dobra strone, dobrze podlinkujesz to bedziesz mial duzo wiecej wejsc niz wlasciciel domeny euro2012,

z ta roznica ze on nie musi nic juz robic :)

[bilety lotnicze] [strony www poznań]

"No se ganó Zamora en una hora"

Masz wolne domeny? Zaparkuj je! i zarabiaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwilę Google ma 89,20%, Interia.pl ma 1,5% rynku wyszukiwarek, jako że jest na silniku Google zaliczamy do całości.

Tak więc lekki spadek ma 91,70% *

Robić nic nie musi, wystarczy że taka TPSA czy inna korporacja kupi domene euro-geuro.pl i euro2012.pl odpada :D

*Źródło: Badanie Megapanel PBI/Gemius, luty 2007, grupa: internauci w wieku 7+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności