Skocz do zawartości

Duża liczba 404, ataki spamu i spadek pozycji w google. WebSocket?


Rekomendowane odpowiedzi

 

Hej. Ostatnio tzn z 21/22 luty dostałem strzała jakiś dziwnych anomalii na mojej stronie. Raz pozycja w google spadła o 20 pozycji, ale wyświetlenia i kliknięcia się zgadzają. Następnie po 2-3 zdniach duży przypływ spamu z którym chyba sobie już poradziłem. Przypływ taki, że był w spamie, ale ilościowo było mega dużo. Q następnie monitor 404 coś takiego: 

 

https://zapodaj.net/plik-Y67KXfF2Tp

 

 

Nie wiem, o co chodzi, czy trzeba postawić WebSocket? Ale skąd to i dlaczego jak wszystko było ok. Dodam, że pod koniec listopada mam nową stronę. 

 

Proszę o rady i pomoc 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Creative109,

Podałeś za mało informacji aby realnie coś wywnioskować.

 

RankMath jest fajną wtyczką ale akurat ich moduł "Monitor 404" niedomaga :D W zamian polecam https://pl.wordpress.org/plugins/redirection/ do przekierowań oraz monitorowania 404. Jeśli chcesz zostać przy RM, to zmień sobie tryb na zaawansowany, to chociaż zobaczysz user-agent.

  • RankMath -> Ustawienia ogólne -> Monitor 404 -> Zaawansowane

Odpowiadając na twoje pytanie:

  • Jeśli twoja domena do expirka - możliwe, że to są stare podstrony ale jeśli nie
  • To możliwe, że jakieś "złe boty" szukają luk, a wtedy z pomocą przychodzi wtyczka Redirection, która może wyświetlać IP. Wystarczy porównać IP z user-agentem i o ile nie jest to googlebot, czy bingbot zablokować permanentnie przy pomocy .htaccess
    • Deny from xxx.xxx.xxx.xxx

      gdzie xxx.xxx.xxx.xxx to adres IP

Najważniejsza kwestia: dopóki w Google Search Console nie dostajesz tych błędów nie ma co się przejmować ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

Pomogłem->

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, są to stare rzeczy sprzed 2-3 lat. A teraz w listopadzie przeniosłem stronę na nowy silniczek i nowy motyw, własny. 

Google search console czysty poza tym, że google odwala mannianie ze zmianą stawek. 

W dniu 2.03.2024 o 05:27, Harry napisał(a):

Cześć @Creative109,

Podałeś za mało informacji aby realnie coś wywnioskować.

 

 

A można fajnie ustawić to jakoś w wordfence?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie korzystam z wtyczek które potencjalnie tworzą nowe dziury ;) ale domyślam się, że idzie ustawić. Poszukaj w dokumentacji, jeśli jest taka możliwość, to na bank mają opisane.

Pomogłem->

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności