Skocz do zawartości

Generator contentu - co ulepszyć?


Brad

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem przeciwny generatorom contentu, ale takiego ktory jest czytelny dla czlowieka!!! Nie mozna porownywac katalogow qlweb do tego typu spamu. Moze nie sa zbyt oryginalne, ale jak czlowiek przypadkowo tam trafi, to wie po co to jest i jak to mu moze w czyms pomoc.

Na forum pozycjonowanie.pl jest odpowiedni dzial: SPAMOWANIE. To forum premiuje "legalne" techniki.

Co powinien brac pod uwage dobry generator contentu?

1. Czytelnosc wygenerowanego tekstu.

2. Zgodnosc ilosci slow w zdaniu z rozkladem normalnym.

3. Czestosc wystepowania slow zgodna z rozkladem normalnym, statystykami innych, "naturalnych" serwisow biorac pod uwage tematyke strony.

4. Duza ilosc slow,

5. Korzystanie ze slownika synonimow

6. Korzystanie z odmian przymiotnikow i rzeczownikow. (w przypadku nie korzystania ze schematow rowniez czasownikow).

7. Korzystanie, tworzenie i nieustaneeeee udoskonalanie wlasnych baz: imion, nazwisk, miast itp. (odmienionych).

Zrozum, nie napiszesz czegoś, co będzie Ci generować sensowny content. Chyba, że po prostu będziesz scrapował różne sajty jak wiki, serpy itp.

Równie dobrze można po prostu ściągnąć kilka ebooków, napisać skrypt który Ci to przemieli markovem i powstawia x% słów kluczowych i będzie działać. Kiedyś przeglądając SERP'y, zobaczyłem jak koleś miał content o grillowaniu i między zdania powklejane rozszerzenie dla keya phentermine. I jakoś działało.

Z resztą, każdy robi, co chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Stawiam orzechy przeciwko dolarom, że pierwszy ten słownik possa mion :D
Mylisz się, napisze aplikację korzystającą z trazeusa worlda, zassam liczne opowiadania, dokoduje tak, aby program potrafił logicznie podmieniać słowa- synonimy a jak już to opanuję stworze mega generator zapleczy spamowych zintegrowany z Dupalem, albo innym Ziomalem, następnie allegro i tylko drinki na Bahama... Tak, tak chciała by duszyczka do nieba :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Breda, trzeba Panowie zmieniac "techniki pozycjonowania". Opory moralne zostawmy osobno, a Seo - osobno. Nie ma czegoś takiego jak moralne seo, to wszystko bajki. Jest Seo skuteczne i nieskuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając na ziemię to zastanawiam się kiedy google będzie banować takie twory i domeny, nie tylko subdomeny na nich stojące ?

Bo jak sadzę co jest lepsze dla google - zbanowac całą spamową domenę niż dopuszczać do przecieku. Jeśli takie twory po jakimś czasie zaczną się wybijać w wynikach wyszukiwania znacznie osłabi to wizerunek najlepszej wyszukiwarki świata i będą takie syfy jak na onecie itd. na co chyba zarząd google sobie nie pozwoli..

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nion - Na zachodzie są fora Black Hat - przeznaczone głównie dla ludzi żyjących z adsensa i usiłujących za wszelka cenę choć na chwilę wyciągnac swoją stronkę na jakieś wysoko płatne frazy (najlepiej popularne i mało konkurencyjne), sa też fora White Seo - przeznaczone głownie dla ludzi, którzy usiłują pozycjonować strony we własnym zakresie i przejmują się wskazówkami wyszukiwarek dla webmasterów. Nie ma ogólnie dostepnych for dla specjalistów SEO/SEM (przynajmniej mi się na takie natknąć nie udało).

Na PiO jest i BH i WH i nawet szczątkowo występuje SEM i SEO. To ostatnie niestety juz na wymarciu.

Czy strony z generowaną treścią są dobre? Jak odpowiednie skonstruowane i podlinkowane, to dla robotów internetowych są dobre. Czy są dobre dla ludzi? - oczywiście, że nie.

Spam znaczy mielonka. Tekst z takiego generatora to jak najbardziej mielonka, więc takie strony to spam. Ze słownik za tym nie nadążył, to raczej problem słownika.

Brad - takie zaplecze jest bardzo kiepskie - wystarczy iż ktoś doniesie i ban. A doniesie ten, kto pobiega po linkach konkurencyjnej strony. Jest bardzo dobre - bo google łyknie i będą linki. Nie kombinuj z synonimami, przymiotnikami itp. I tak nie stworzysz czegoś, co oszuka człowieka, a google łyknie byle by były słowa podzielone na zdania. Czyli zaczynamy od wielkiej litery/ losowa ilość słow/ przecinek, średnik lub kropka. Starczy. Skoncentruj się na budowie strony raczej i linkowaniu do niej.

Odradzam jednak pozycjonowania stron klientów w oparciu o takie śmietniki - będzie fajnie, ale tylko do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie zastanawiałem po co komu generator contentu.... pisac nie umiecie?

jeśli stawiacie zaplecze (nie tematyczne) postarajcie sie o coś co będzie generować ruch, gdzie ludzie bedą chcieli się wypowiedzieć, dodać swój artykuł... tu content tworzy się sam, a do tego na adsense da się ładnie zarobić

zaplecze tematyczne - polecam pisanie textów 100% własnoręcznie.... no bo ile nam tych stronek pod dany temat potrzeba? 5, a może 10? rozkładacie to sobie w formie 1 strona = 1 dzień... a w 1 h jesteście w stanie napisać sensowne texty na 5 podstron... trzeba więcej? NIE

zastanawiam się co jest gorsze.... linki z lipnych systemów wymiany, które dopuszczają do siebie strony z 20 i więcej linkami wychodzącymi, czy linki ze stron z kiepskim contentem.

Z jedną ze stron z zaplecza jestem w top 5-7 na zapytanie "praca" nie posiadając ani jednego linku tematycznego :D a pomimo pr 6 dbam o max 10-12 linków wychodzących. Strona ma mało treści, a treść ta jest mało zoptymalizowana... wg mnie G parzy na fakt występowania słowa kluczowego w treści, meta, h1, linku wewn itd., a nie na % jego zagęszczenia

to teraz wielkie pytanie do kolegów piszących generatory contentu.... po co? do pozycjonowania? i co z tego ze będzie strona o du**e marynie z pr 4. A trustrank jaki? wypozycjonwać tym można hurtownię skarpetek, nic więcej.

i wracając do tematu - najlepsze generatory contentu studiują na polonistyce, dziennikarstwie i turystyce. Odradzam socjologów, są zbyt leniwi i piszą monotonnie.

Co do samego zaplecza.. wystarczy 50 domen pr 5 i 6 z serwisami wysokiej jakości, gdzie 70% podstron jest linkowana z zewnątrz (polecam też linkowanie do wyników tematycznych z wyszukiwarki na stronie). Ostatnio odkryłem ze fajnym pomysłem jest linkowanie wewnętrzne do strony głównej serwisu, ale z różnymi anchorami. Np. kategorie: anchor 1, podkategorie: anchor 2, szczegóły wpisu: anchor 3.

Jak linkować zaplecze? Z katalogów tylko do domeny głównej lub subdomeny. Precle - podstrony. Fora - strona główna lub wyniki zapytań z szukajki.

Autor tematu zapewne tworzy lipne strony do swojego systemu wymiany linków, mylę się? :)

edyta:

WOOW szook ale kapuchy :> nieźle wyszło, czym drukowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

var1at

pewnie że lepiej robić naturalny content dla wartościowych stron i ruchu. Nie można skupiać się tylko i wyłącznie jednym źródle treści dla naszych stron.

Uważam że cieżko zrobić generator opierający się na rotacyjnym układaniu słów by był zarazem skuteczny w linkowaniu.

Nie jestem zwolennikiem linków w stopkach i linków nie związanych tematycznie choć używam, ale to też nie oznacza że nie dąże do doskonałości czyli szukania rozwiązań lepszych, skuteczniejszych.

U swojej karierze seomastera nie stosowałem jeszcze generatora treści - choć pracuje nad nim od 2 lat zmieniając jego koncepcje co miesiąc. Nie stosowałem wiki,qlwebów itp na rzecz wymyślania własnych sposobów, nie miałem okazji zainstalowac choćby na 30 sek żadnego z instniejących systemów wymiany.

Choć to wszystko nie oznacza iż uważam że są to rzeczy nie skuteczne, złe lub słabe. Są to poprostu rozwiązania dla otwartego społeczeństwa których ja zawsze staraelm się unikąć nawet kosztem czasu który musiałem poświecić na stworzenie czegoś dla siebie dedykowanego.

I nie staje oporem - róbcie generatory albo nie bo to fe. Wypowiedziałem się w sensie że warto myśleć i tworzyć - dziś generator jutro może jakiś lepszy hit zapoda Brad. O tyle ja w zwykły generator bym się nie pchał o ile znane są od wielu lat i algorytmy potrafią się bronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psiaka byś zabrał na spacer, zamiast męczyć oczy przed monitorem i pisać "to cudo"

ja stawiam na zaplecze, które na siebie zarabia, jeśli nie w ten to w inny sposób. Po pewnym czasie większe zyski mam z portalu nieruchomości i asdense na nim (4000 uu dziennie) niż z pozycjonowania... Część nadal udostępniam za friko (portal pracy na przykład)

co do qlwebów... pomyśl ile tym stron wypozycjonowano :D ja posiadam 1 qlwebka podpiętego pod system wymiany - taki sobie maszkaron, obecnie farma linków

strony z automatycznym contentem są dla mnie jak chińskie zabawki - trustrank = 0

a wniosek z tego prosty: zamiast stawiać 50 stron "chińczyków" lepiej postawić 5 dobrych projektów, zebrać ruch na poziomie 500 i więcej uu dziennie, odpalić sobie adsense i cieszyc się z mocnych domen, które są znane w sieci. Dla Google wartość tych 50 i tych 5 jest podobna.

Niestety mamy doczynienia z efektem popromiennym (artykuły jeża). Ludzie wierzą dzisiaj w Anchor PR, zupełnie nie przejmując się wartością tych stron tematycznych. W preclach na każdej podstronie inny temat, nawet wtyczka "related topics" na niewiele się przyda....

Ja od kilku miesięcy stawiam na trustrank, który podobno nie istnieje. Buduję mało, ale z głową. Nawet strony, które chcę wcielić do mojego systemu wymiany linków jako podstawę.

Na co komu 200 linków tematycznych ze spamiarek? Przecież to nie naturalne mieć aż tyle :)

ja wolę 20 linków ze stron nietematycznych, ale zadbanych.

Spamerskim precelkom mówimy nie!.... i z wrażenia 3 dni temu sam sobie jedną sztukę postawiłem do testów: oto on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

var1at, piękny post, no i z niego jeszcze taki ciekawy wniosek - że prawdziwemu webmasteru z "seo sumieniem" - żadna konkurencja nie straszna. No bo żaden pokemon cie nie podskoczy na portal o nieruchomosciach.:(

Niestety to nie moje sposoby -wielka szkoda. Ale bardzo przyjemnie sobie poczytać jak ktoś tak sie morduje. Az mi włosy na głowie stają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zgadzam się z Tobą ...

a wniosek z tego prosty: zamiast stawiać 50 stron "chińczyków" lepiej postawić 5 dobrych projektów,
Ale problem zaczyna się, kiedy ktoś załatwi 500 (albo 5000) stron "chińczyków" - bo wtedy trudno z nimi wygrać - imho ilościowe pozycjonowanie gra - nawet jeśli mi to nie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500-5000 chinczyków, ale przecież w każdym po 50 100 k. podstron. Dopalone zapleczem, kupionymi linkami, systemami i adderem pieknie się indeksuje i bliskawicznie wyprzedza wszystko, nawet dobre strony z wartowsciowym kontentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawka dokładnie tak.

A co najważniejsze - robienie 500 chińczyków nie przeszkadza w zrobieniu 2 wypasów.

Chińczyk stawia sie szybko i skutecznie one mogą promować wypasy.

Jechać na samych wypasach obecnie się poprostu nie opłaca.

Należy robić dobre strony ale wcale to nie oznacza że tylko i wyłącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej ci zrobić coś łatwiejszego :)?

np spider stron rozbijanie na zdania od kropki do kropki :) i zapis takiego zdania do bazy.

Później losowe układanie treści na bazie tematycznie związanych zdań.

Tu już trochę plagaitem pojechałeś :)

Stawiam orzechy przeciwko dolarom, że pierwszy ten słownik possa mion :)
Mylisz się, napisze aplikację korzystającą z trazeusa worlda, zassam liczne opowiadania, dokoduje tak, aby program potrafił logicznie podmieniać słowa- synonimy a jak już to opanuję stworze mega generator zapleczy spamowych zintegrowany z Dupalem, albo innym Ziomalem, następnie allegro i tylko drinki na Bahama... Tak, tak chciała by duszyczka do nieba ;)

Od Drupala to wara bo to naprawdę dobry skrypt ;)

Popieram Breda, trzeba Panowie zmieniac "techniki pozycjonowania". Opory moralne zostawmy osobno, a Seo - osobno. Nie ma czegoś takiego jak moralne seo, to wszystko bajki. Jest Seo skuteczne i nieskuteczne.

I tutaj się różnimy, opory moralne powinniśmy mieć w każdej dziedzinie, nie ważne czy pozycjonujemy czy składamy długopisy, ciekawe czy się nie wkurzysz jak ktoś cie podkabluje do fiskusa za to że nie rozliczasz się z AS bo "zostawił opory moralne"?

Brada generator jest ciekawy ale nie wiem czy warty rozwoju bo tak jak napisał Mion, tym sposobem podcinamy sobie gałąź na której siedzimy i będzie to jak z dynamitem, wynaleziony w dobrym celu znalazł także inne zastosowanie.

Więc nie zdziwie się jak w serpach, wartościowe strony zostaną zastąpione prze zaplecza co spowoduje znaczną przebudowę algorytmu na którym wszyscy stracimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lolki , tu się zgadzam, we wszystkim trzeba mieć umiar. Tak że moze przesadnie tu zaprezentowałem teorie moralnego seo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności