Skocz do zawartości

Generator contentu - co ulepszyć?


Brad

Rekomendowane odpowiedzi

Istnieje pewna granica. Zawsze. Moralność to nie jest jakieś ezoteryczne "coś". Nie można rozpatrywać osobno moralości i osobno pracy (SEO czy czegokolwiek innego). Jeżeli moralność nie towarzyszy komuś na codzień, to ten ktoś nie ma moralności, wykracza poza nią.

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pawka

Niestety to nie moje sposoby -wielka szkoda. Ale bardzo przyjemnie sobie poczytać jak ktoś tak sie morduje. Az mi włosy na głowie stają.

no fakt, Ty postawiłeś 100 domen cośtam.waw.pl, z treścią lepszą lub gorszą, domeny katalogujesz i linkujesz tak szybko , ze jakaś część zawsze coś złapie niedobrego po drodze...

i zapewne cieszysz się, że katalogowaniem + takim zapleczem masz czołowe msca na zapytnia "przepis na ciasto". Gratuluję.

To teraz dobrze pomyśl ile można zarabiać pozycjonując bardzo trudne zapytania, lub rozliczać się w formie pozyskanego ruchu. Albo jeszcze lepiej... brać % od obrotu w sklepie internetowym. Myślałeś kiedyś o kliencie, z którym podpisałbyś umowę na min 15 000 uu dziennie? Klient z tej półki gdyby dowiedział się na jakich stronach są jego linki, chyba by osiwiał...

owszem, istnieją także klienci, którzy są w stanie zapłacić 300 zł i ani grosza więcej, oby tylko dobić się do top 5 na "tani hosting" - proponuję dobrą optymalizację linków wewnętrznych, kataloger + troszkę linków z systemu wymiany, linki na forach i 10 sztuk z opisów gg z wysokich pr - i top 5 gotowe

a z takich klientów a się utrzymać rodzinę? no może i się da, ale trzeba ich mieć naprawdę sporo...

ja takimi metodami i za takie (lub wcale) pieniądze pozycjonuję strony znajomym, rodzinie, rodzinie znajomych itd

w zapleczu mam około 400 domen, z których 80% zarabia na siebie - sklepy internetowe w mało popularnych branżach, prowadzone przez znajomych, sklepy internetowe partnerskie (pośredniczymy za % od obrotu przez naszą stronę), strony fanklubów zespołów muzycznych, fora internetowe w dziedzinach w których ich nie ma (do niedawna jedyne forum ratowników WOPR w polsce). Możesz przejść się do pobliskiej podstawówki czy gimnazjum i dogadać się z drużyną ZHP/ZHR, ze ty robisz cms, grafikę, opłacasz domenę i serwer, a oni zadbają o aktualną zawartość strony. Jak troszkę pomyslisz, dojdziesz do wniosku ze ngt.pl to jedyna tego typu strona w kraju (wystarczyło napisać skrypt, kupić domenę i serwer - strona gotowa, content pisze się sam, a ile przy tym naturalnych linków do wszystkich podstron).

Skoro ciągle mam jakieś pomysły na kolejne strony, to chyba niewielkim kosztem da się coś sensownego i przyjaznego ludziom zrobić

opisy gg, cytaty, dowcipy i inne przepisy kulinarne byłoby mi wstyd produkować - niby inteligentny człowiek a takie kwiatki robić... Stawiam sobie czasem po 1 spamiku do testów, ale prawie nigdy nie linkuję do siebie lub klienta.

Kurcze sumienia nie macie, tyle wam powiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawka
Niestety to nie moje sposoby -wielka szkoda. Ale bardzo przyjemnie sobie poczytać jak ktoś tak sie morduje. Az mi włosy na głowie stają.

no fakt, Ty postawiłeś 100 domen cośtam.waw.pl, z treścią lepszą lub gorszą, domeny katalogujesz i linkujesz tak szybko , ze jakaś część zawsze coś złapie niedobrego po drodze...

i zapewne cieszysz się, że katalogowaniem + takim zapleczem masz czołowe msca na zapytnia "przepis na ciasto". Gratuluję.

To teraz dobrze pomyśl ile można zarabiać pozycjonując bardzo trudne zapytania, lub rozliczać się w formie pozyskanego ruchu.

Var1at no i tutaj muszę ;) powiedzieć że mam całkiem odmienne zdanie względem tego oczywiście:

To teraz dobrze pomyśl ile można zarabiać pozycjonując bardzo trudne zapytania, lub rozliczać się w formie pozyskanego ruchu.

napisze to po swojemu

To teraz dobrze pomyśl ile można zarabiać pozycjonując 50 tys niszowych latwo osiagalnych fraz zdobytych dzieki 100 domena ktore postawil np Pawka jak piszesz na hasla takie jak przepis na ciasto.

Frazy topowe to jedno - niszowe to drugie - na jednych i drugich można zarabiać sporo - na jednych szybko, na drugich wolniej.

I tutaj wychodzi że warto stawiać 500 chińczyków po przepis na ciasto i 10 dobrych po topowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frazy niszowe robię katalogami i systemami ;) ale czy ktoś z was to nazywa pozycjonowaniem?

Katalogi + linki ze stron typu: opisy gg + punkty w systemach z tych stron - pokemoniada rodem z pozycjonowanie.pl

seo/sem zaczyna się w momencie gdy przychodzi do was klient i mowi: Panie, mam tu branżowy spis z całej Polski. 4mln podstron, coś z tym trzeba zrobić, żeby zarobić, bo wpis do katalogu wcale mało nie kosztuje i trzeba go odnawiać co rok - a bez pozyskania ruchu, możemy sobie taki katalog wsadzić. No to mamy problem... co zrobić zeby wykecić 15000 uu dziennie, klient kapuchę kładzie na stół i mowi ze zaplaci zaliczkę, oby tylko ktoś sie tym zajął. Podajemy cenę za pozycjonowanie - klientowi nawet powieka nie drgnie, po chwili namysłu proponujemy adwords i ustalamy budżet. Z 1 takiego klienta można utrzymać kilkuosobową firmę. Po pół roku stabilne 15tys, spada jedynie w swieta i długie weekendy. Jeden taki klient przyprowadzi do firmy drugiego, podobnego...

Co chę tymi mądrościami przekazać?

1) byle gimnazjalista moze kupić na allegro 5 skryptów, postawić 5 stron, dodać subdomeny i na nich jeszcze po katalogu lub preclu. A wszystko to na 1 IP, na serwerze z allegro lub w 8p.pl - serwer podobno dobry i przystępna cena

2) za 4 miesiące mamy 5 stron pr 4, 5 katalogów pr 3, 5 precli pr 3 - linkując z katalogów jedynie

3) podpinamy linkujpro, linkuj, lub inny kiepski wynalazek

4) z takim pakietem wypozycjonujemy 10 stron, po 5 słów kluczowych, po 100 zł każde

No tak... i w czym tkwi mój problem?

Na forum PiO jestem prawie codziennie - fajnie się czyta posty w stylu:

- straciłem PR

- słapałem +30

- złapałem site:260

- wyindexowało mi stronę

- katalogi straciły moc

- precle też ją stracą

- jeżu, napisz artykuł jak spamować w kolejnym roku

- PR jest ważny / PR nie jest ważny

- generator spamu, jak pisać lepszy spam

Mało inwestujesz, mało dostajesz, a na koniec zostaniesz z niczym. A strona klienta jak poleci, to powiesz ze google zmieniło algorytm...

To może przynajmniej piszcie strony pod adsense, z jakimiś krótkimi artykulikami na wybrany temat, które będą czytelnika zaskakiwać, bawić itd. Kupcie gazetkę Focus, przeczytajcie ciekawy artykuł - opiszcie własnymi słowami. Szukajcie materiałów na forach, zamieszczajcie nawet okienka z filmikami... ale niech to wszystko wygląda, że ktoś to robi dla USERÓW....

to tak jak z mailami ze spamem, po co komu zasobożerna reklama, wysyłasz spamik do xtys ludzi i czekasz na efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą co do - mało dajesz mało bierzesz. Ja akurat inwestowanie czasu i pieniędzy doskonale rozumiem.

Tak jak napisałeś jechanie na prostych pomysłach jest ryzykowne bo każdy może.

Ja akurat nie robię rzeczy dostępnych dla każdego, wymyślam jakieś cuda.

Co do pozycjonowania niszowych katalogami - nie czyniłem tego nigdy.

Moje zabawki mają być tak zrobione by wpadać w niszowe samemu bez konieczności ich dodatkowego pozycjonowania.

Jestem jak najbardziej za tym by robić dobre strony, ale dobra zabawka potrafi przenieść ruchu sporo.

Nie mówię tutaj oczywiście o zabawkach typu generator, typu qlweb czy wiki którą może postawić sobie każdy tak jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

var1at: oczywiście, że wartościowe strony są lepsze od katalogów, generowanego contentu itp. nie musisz nic udowadniać bo każdy to wie i nikt tu się nie stara temu zaprzeczać. Mam normalne serwisy internetowe, które generują nawet spory ruch. Zatrudniam osobę piszącą wartościowy dla użytkowników content. Tworze wartościowe zaplecze i umieszczam na nim reklamy. Ale czy to oznacza, że mam na tym zaprzestać? Stworzenie zaplecza ze 100 różnych domen z generowanym automatycznie losowym contentem kosztuje niewiele ponad 1500zł netto i zajmuje 18 roboczogodzin. Postawienie katalogów, opisów gg - jednym słowem mówiąc "śmieciowego zaplecza", też pikuś a po podłączeniu pod kilka systemów wymiany linków daje efekty. Nie zamykam się tylko na 1 sposób pozycjonowania, wszechstronność to dobra rzecz w tym fachu.

Pytałeś się czy generowany content tworze do swojego systemu, więc wnioskuje, że nawet się nie zarejestrowałeś a osądzasz?

Istnieje pewna granica. Zawsze. Moralność to nie jest jakieś ezoteryczne "coś". Nie można rozpatrywać osobno moralości i osobno pracy (SEO czy czegokolwiek innego).

Pozycjonowanie -> oszukiwanie algorytmów wyszukiwarek mające na celu sztuczne podniesienie pozycji w rankingu wyników. Słyszeliście inną definicję? no tak, ktoś to w wikipedii ładniej ujął.

Jeśli zamieszczasz chociaż 1 link pozycjonujący za pieniądze a nie dlatego, że dana strona zawiera wartościową treść i Ci się po prostu podoba to działasz wbrew zamierzeniom konstruktorów wyszukiwarek, oszukujesz algorytm wprowadzając użytkowników w błąd. Strona nie jest wysoko bo wiele osób tak uznało i linkowało. Jest wysoko bo ktoś Ci za to płaci. Teraz mi powiedz czy pozycjonowanie same w sobie jest wg. Twojej kategorii myślenia moralne?

Pozycjonowanie wg. mojego wyobrażenia to gra w szachy z wyszukiwarką. Jeśli ona zrobi posunięcie to Ty też musisz, zawsze trzeba ją wyprzedzać o 1 ruch i nie można się zagapić. Kiedy tylko zauważysz że coś się zmienia [wyszukiwarka wykonuje symboliczny ruch na szachownicy] zastanawiasz się jak to wpłynie na pozycję. Jakie będą skutki takiego posunięcia dla Ciebie i konkurencji. Co powinieneś zrobić, żeby ten ruch nie wpłynął na Twoją "pozycje" w grze. Zastanawiasz się po co był ten ruch i do czego zmierza Twój przeciwnik. Jak już to wszystko sobie przemyślisz to wykonujesz swój ruch i czekasz aż wyszukiwarka się obroni. To jest gra o dużą stawkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamieszczasz chociaż 1 link pozycjonujący za pieniądze a nie dlatego, że dana strona zawiera wartościową treść i Ci się po prostu podoba to działasz wbrew zamierzeniom konstruktorów wyszukiwarek, oszukujesz algorytm wprowadzając użytkowników w błąd. Strona nie jest wysoko bo wiele osób tak uznało i linkowało. Jest wysoko bo ktoś Ci za to płaci. Teraz mi powiedz czy pozycjonowanie same w sobie jest wg. Twojej kategorii myślenia moralne?

Oczywiście. Zalecenia wyszukiwarek mnie w ogóle nie interesują. Google ma prawo sobie napisać co chce w swoim regulaminie, ale mnie on obchodzić nie musi. Nie chodzi mi o łamanie żadnych regulaminów, ale tworzenie czegoś, co jest całkowicie bezwartościowe dla osób z wyszukiwarki korzystających (każdy głupi qlweb jest bardziej przydatny). To jest ta granica, której nigdy nie przekroczę, bo poczucie moralności mi nie pozwala.

Oprócz tego jest to także zaśmiecanie internetu. Co by się stało, gdyby takie metody przyjęły się powszechniej? "Dzisiaj zamiast dodawać stronki do qlwebów wygeneruję sobie kilka serwisów". Do czego doprowadziłoby to Sieć? Jak często takie strony wypływałyby w wynikach wyszukiwania? Jak by to przeszkadzało? Jak utrudniłoby wyszukiwanie informacji? Dla mnie jest to nie do przyjęcia, nie zgadzam się, aby internet był śmietnikiem w imię interesów pozycjonera.

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego jest to także zaśmiecanie internetu.

Jeśli linkujesz jakąś stronę dla zysku a nie dlatego, że Ci się podoba to zaśmiecasz wyniki wyszukiwania. Wiele osób nie jest tego nawet świadoma i uważa się za aniołki. Generowany content jest jak nuż, możesz nim kroić chleb i zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że białe to czarne, a czarne to białe...

że nie mam klienta, co nie placi za ruch? Ależ mam klienta, nawet wiele, wszystkie są w dziale "Reklama adsense" Wiesz, w ten sposób oszczędzam sobie czas i nerwy, wszystkie formalnosci z klientami załatwia ads. Jest na przykłąd taki klient Gessler, wisi miastu czynż za 15 lat wynajmowania najdroższej knajpy.

Jesli miasto nie może od niego wyrwać tą kase, po co mnie z nim podpisywać umowe o pozycjonowaniu?

Nie rozumiem też, czym moja stronka o ciastach, czy przepisach jest gorsza od portalu nieruchomosci?

Mam żone polonistke, dziennikarke, co pisze przepisy na dzień dobry i bardzo jest zadowolona że na Wielkanoć jej stronka była bardzej popularna na pewne hasła, niż onet i gazeta. Do tego sama gotuje, potem robi zdjęcia na przepisy, ja te dania zjadam, następnie umieszczam jej przepisy z foto na stronke i pozycjonuje. To sie nazywa zgoda malżeńska. A zarobki, to takie sobie, owszem, ciężko jest.

Ależ w czym jestem nie moralny? że wygłaszam hasło o skutecznym seo? Nie stosuje tego, ale akceptuje, nie moralny? Co do 100 domenek - filtry są ostatnio częste i rozmaite i trzeba mieć z tysiąc domenek, jak kiedyś tu gośc od opon był opisywany. Złapie portal o nieruchomosciach filtra za niewinnosc i co wtedy?

p.s. już i opisy gg nie pasują? To już przesadziłeś, naprawde:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frazy niszowe robię katalogami i systemami :) ale czy ktoś z was to nazywa pozycjonowaniem?

Katalogi + linki ze stron typu: opisy gg + punkty w systemach z tych stron - pokemoniada rodem z pozycjonowanie.pl

Hmmm.... bardzo ciekawe rzeczy piszesz, jednak patrząc na linki jakie masz w stopce śmiem twierdzić, że robisz to co nazywasz "pokemoniadą", jakoś nie widze masy ładnie tematycznych linków z wartościowych stron.

Same systemy, katalogi, opisy gg, teksty piosenek itp itd... aaa jakiś sklep alpinistyczny z linkiem do prostaty się zaplątał..

Jeśli też uważasz, że umieszczanie na forum dla ratowników WOPR linków do firmy robiącej strony www jest cacy, to sie mylisz.

Już Ci tu napisano, że umieszczanie takich linków to tylko inny rodzaj zaśmiecania wyników wyszukiwania niż generowana treść.

Podajemy cenę za pozycjonowanie - klientowi nawet powieka nie drgnie, po chwili namysłu proponujemy adwords i ustalamy budżet. Z 1 takiego klienta można utrzymać kilkuosobową firmę.

rozumiem, że wtedy tworzysz masę tematycznych, pięknych, ładnych i nadobnych serwisów w cleu promowania tej stronki...hmmm...... czy może na harcerskiej stronie ładnie ląduje link do tej strony ?

.....

4) z takim pakietem wypozycjonujemy 10 stron, po 5 słów kluczowych, po 100 zł każde

i dobrze! Boisz się konkurencji, czy masz jakiś żal, że Ty się narobisz?

Jak dla mnie to niech sobie będą usługi po 100zł i po 300zł.

Tacy, którzy tyle biorą niegdy mi nie zagrożą, po prostu nie dotrą do tych ludzi co ja, a jeśli nawet dotarli by to nikt nie będzie z nimi rozmawiał.

Mało inwestujesz, mało dostajesz, a na koniec zostaniesz z niczym.

Z tym się spierać nie będę, prawda to oczywista..

A strona klienta jak poleci, to powiesz ze google zmieniło algorytm...

A co Ty wtedy mówisz ... ?

Sorry chłopie ale tak czytam, w tym temacie, Twoje wypowiedzi to widzę, że bronisz nie tej bramki, do tego dochodzi fakt, że grasz w tej samej drużynie co wszyscy. Masz dokopać Google i tyle... cel jest wspólny i ten sam a do tego niezmienny. Może wydaje Ci się, że Twoja gra jest bardziej "czysta" niż innych ale i tak jak nikt nie widzi to kopiesz po kostkach obrońców.

Generowanie treści prędzej czy później kończy się tak samo, wylotem w Google... Myślę, że nikt "poważny" nie będzie pozycjonował "poważnych" stron takimi metodami, za to można tam wrzucić linki do innych stron zaplecza.

Wolę już generowane treści (choć nie mam ani jednej takiej strony) niż takie oto cudo... https://209.85.135.104/search?q=cache:c1nfg...;cd=1&gl=pl

Z cyklu "Przysłowia Polskie":
- "We wakacja jak i w wiosnę - Google podskakuje se radośnie."
Mój blog o pozycjonowaniu i nie tylko... Strona firmowa - www.antygen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze... ile odpisywania

Brad

1) w pełni rozumiem, dlaczego w twoim zapleczu znajdują się (i powstają) serwisy zarówno wysokiej jak i niskiej jakości. Uważam jednak, że 1500 zł można lepiej zainwestować - mniej, lepiej, na zawsze...

2) w regulaminie google nie znalazłem ani słowa na temat nielegalności pozycjonowania

3)

Pozycjonowanie -> oszukiwanie algorytmów wyszukiwarek mające na celu sztuczne podniesienie pozycji w rankingu wyników. Słyszeliście inną definicję? no tak, ktoś to w wikipedii ładniej ujął.
oszukiwanie? oszukać to można algorytm przy pomocy fake PR,a pozycjonowanie jest działaniem, mającym na celu promowanie witryny, zdobywaniem wysokiego PR i TR. Czy pozycjonowanie jest moralne? Codziennie zadaję sobie to pytanie...

4)

Pytałeś się czy generowany content tworze do swojego systemu, więc wnioskuje, że nawet się nie zarejestrowałeś a osądzasz?

nie zalogowałem, nie osądzam - ironizuję :) przy odrobinie wolnego czasu bardzo chętnie przetestuję ten system

5) pozycjonowanie jako gra w szachy: w 100% się zgadzam, pytanie tylko jakimi gra sie figurami.

Ja staram się jedynie zachęcić wszystkich do budowy serwisów kierując się również parametrem "jakość"

6)

jeśli linkujesz jakąś stronę dla zysku a nie dlatego, że Ci się podoba to zaśmiecasz wyniki wyszukiwania. Wiele osób nie jest tego nawet świadoma i uważa się za aniołki.
nie nazwałbym tego zaśmiecaniem, po prostu proces budowania popularności oparty jest o wiedzę i zaplecze osoby zajmującej się tym profesjonalnie...

Pawka

1) faktycznie, strona o ciastach jest spoko, rozpędziłem się :) oby więcej takich serwisów w sieci

2)

Co do 100 domenek - filtry są ostatnio częste i rozmaite i trzeba mieć z tysiąc domenek, jak kiedyś tu gośc od opon był opisywany. Złapie portal o nieruchomosciach filtra za niewinnosc i co wtedy?

oj, jakoś mi się wierzyć nie chce, że dostajesz filtry za niewinność :)

mój portal o nieruchomościach może złapać jedynie kilka rodzajów filtrów - wszystkie do osiągnięcia przez black seo

3)

już i opisy gg nie pasują? To już przesadziłeś, naprawde:)
wiesz... właściwie to pasują... ale 300 kopii tego samego skryptu, z tą samą bazą opisów, siedzące w top 500 google na zapytanie "opisy gg" nie jest najlepsze.

rozumiem chęć postawienia sobie strony z opisami... ale na litość boską nie 10 kopii na 1 usera :)

mkane

1) przeczytaj moje posty uważnie, dowiesz się, że domeny znajomych, swoje i klientów najniższego szczebla pozycjonuję nieco :na odczepkę:

chciałbyś w stopce zobaczyć linki do stron z projektami firm typu Eniro, Ikea, Danfoss, Zehnder, LeroyMerlin, Empik?

2) link do prostata ze sklepu - powiedz mi co w nim złego 1 lepszy link od czasu do czasu się przydaje

3)

\eśli też uważasz, że umieszczanie na forum dla ratowników WOPR linków do firmy robiącej strony www jest cacy, to sie mylisz.

jest to reklama firmy, która owe forum zrobiła przed laty:) Gdzie się mylę, co nie jest cacy? "strony www" i "strony internetowe" 2 msce w google - po linkach chyba sam zakumasz ze jest to strona robiona po znajomości, pozycjonowana ogólnie dostępnymi narzędziami i metodami

4)

rozumiem, że wtedy tworzysz masę tematycznych, pięknych, ładnych i nadobnych serwisów w cleu promowania tej stronki...hmmm...... czy może na harcerskiej stronie ładnie ląduje link do tej strony ?

hehe, a gdzie ja napisałem, że tworzę strony tematyczne i z nich linkuję? Mam troszkę inne kryteria mocy linków i domen, niż ich powiązanie tematyczne. Na harcerskiej starczy... ale widzę ze nie kumasz przykładu ze stroną harcerską - dobry, ręcznie pisany content - na taką strone poświęcasz równie mało czasu co na spamiarkę z wygenerowaną treścią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, uwaga, przyznaje racje. var1at, loki, macie czesciowo racje .

Otóż zaszła taka przykra sytuacja, tesciowa poczuła się zle, żona nie mogła się dozdzwonić do pogotowia,

poprosiła mnie odszukać jakieś alternatywne tlefony. wbijam hasło "pogotowie ratunkowe, warszawa" i widze 1 wynik - została przeniesiona

2 - podstrona tej niby przeniesionej strony pod starym adresem, info - brak,

3 miesce, niby informacji - ocean, ale tej potzrebnej - brak. Podany jest telefon 999 lub 112,

ale te 2 - nie odpowiadają przez 20 min. czas leci...

4 miesce - owszem onet - który wreszcie - podaje dobrą rzetelną info.

(5 miesce na hasło pogotowie ratunkowe - Naprawa komputerów serwis komputerowy pogotowie )

Wynik jest taki - że znalazłem się po "drugej stronie wyszukiwarki", miałem znalezc banalne prostą informacje, jak wezwać pogotowie z innego nr. niż 112. Jak się okazało - ledwie znalazłem.

Onet, z którego się nabijamy, podał czytelną informacje, jako jedyny z top10.

p.s. Byłem i jestem moralnym, nie jest to nawrócenie, ale spojżenie z innego troche punktu widzenia.

p.p.s. Oto mnie się wydaje - fajny przykład - skad brać hasła i gdzie je szukać. (w życiu:)

p.p.s. mkane, dobry jesteś. (a król - goły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli linkujesz jakąś stronę dla zysku a nie dlatego, że Ci się podoba to zaśmiecasz wyniki wyszukiwania. Wiele osób nie jest tego nawet świadoma i uważa się za aniołki. Generowany content jest jak nuż, możesz nim kroić chleb i zabić.

Nie mogę się zgodzić, że w ten sposób zasmiecam wyniki. Wpływam na nie, ale nie koniecznie zaśmiecam. Generowany content to prawdziwe zaśmiecanie.

Zapraszam na blog o użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawka dokładnie tak, fajnie że to zauważyłeś tylko w nie fajnej sytuacji.

Niestety panowie różnego typu generatory poprowadzą do końca prawidłowych wyników i zdecydowanego przerobienia algorytmu.

Już teraz na wiele haseł nie można znaleźć tego czego potrzebujemy, wielu zwykłych szarych ludzi się irytuje bo nie może niczego znaleźć, zaczną odchodzić od wyszukiwarek co już się dzieje na rzecz seriwsów typu digg czy flurl a tym samym pozycjonerzy będą tracić zlecenia bo kto będzie chciał widnieć w wyszukiwarce w której są same śmieci.

Muszę przyznać że ja też coraz częściej mam problemy ze znalezieniem właściwych informacji.

Do tej pory kpiliśmy z innego forum które zajmuje się "pozycjonowaniem" ale widzę że sytuacja się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności