Skocz do zawartości

Strony w innych językach


Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę stron i chciałbym stworzyć ich wersje w kilku językach. Opcje są dwie, albo kupię domeny narodowe dla tych krajów, na których języki chcę przetłumaczyć serwisy, albo w mojej dotychczas używanej domenie .pl stworzę osobne wersje językowe w oddzielnych subdomenach lub katalogach. 

Pierwsza wersja wydaje sie pod względem SEO najlepsza, ale przyznam, że trochę obawiam się tego, że niektóre kraje (zwłaszcza Niemcy) mają swoje przepisy odnośnie podejścia do RODO o czym boleśnie przekonali się np. ostatnio właściciele stron, na których były implementowane czcionki Google. 

Pomyślałem więc o drugiej wersji czyli przetłumaczeniu na inne języki, ale tylko w ramach mojej domeny .pl

Plusem jest to, że domena ma swoje lata, nieźle podlinkowana i ma niemały ruch. Pytanie tylko czy w takiej sytuacji i tak nie "podpadam" pod ustawodawstwo np. niemieckie, bo czytałem, że Niemcy wychodzą z założenia, że jak coś jest po Niemiecku to jest kierowane na rynek niemiecki więc należy zastosować sie do wszystkich ich wymogów, w tym np. do posiadania pliku impressum i innych obostrzeń. 

 

Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwesti?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o kwestie prawne na forum dla SEO-wców. Spróbuj zapytać się na forum prawnym. My tu z reguły robimy, jak klient karze i jest najlepsze pod kątem SEO. To klient martwi kwestiami prawnymi. 

𝓒𝓸𝓰𝓲𝓽𝓸, 𝓪𝓻𝓻𝓲𝓹𝓲𝓸 𝓭𝓲𝓮𝓶, 𝓿𝓲𝓿𝓸, 𝓬𝓻𝓮𝓭𝓸, 𝓮𝓽 𝓼𝓹𝓮𝓻𝓸, 𝓱𝓾𝓶𝓪𝓷𝓲𝓽𝓪𝓽𝓮𝓶 𝓷𝓸𝓷 𝓭𝓮𝓼𝓽𝓻𝓾𝓬𝓽.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że na tym forum prędzej znajdę SEO-wca, który robi strony dla siebie i spotkał się z takim problemem niż na forum prawnym, osobę która prowadzi strony np. w DE. 

Ale OK to może z innej beczki. Czy mając dobrze wypozycjonowaną, starą subdomenę np. zdrowie.____.pl chcąc zrobić wersję angielską lepiej robić to na nowej subdomenie health.___.pl czy w istniejącej w podkatalogu np. zdrowie.___.pl/UK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ziomek będąc w PL i mając stronę po PL i innych językach -  masz w 4 literach niemców bo w razie czego rozliczasz się tam gdzie masz rezydencje podatkową. Jak niczego nie sprzedajesz ale masz stronę tylko w ich języku, nawet z reklamami to masz ich fikołki gdzieś. Spełnij tylko ogólne wytyczne UE jak w PL a reszta to mało ważna. Do tego nie trzeba prawnika. 

 

Chyba że coś sprzedajesz im to jest wtedy inaczej, ale w innym wypadku to nie ma odniesienia. 

Edytowane przez tomierc

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2024 o 08:19, jolan napisał(a):

zdrowie.___.pl/UK

Niemcy nie kupia niczego w domenie PL - takie mają podejscie i wynika to z ich kultury. Podobnie Włosi czy Francuzi. Najlepiej mieć alb domenę neutralną COM albo domeny na konkretne kraje np. pixers ma zrobione domeny na oddzielne kraje a XTB czy picodi jedną.

 

W dniu 21.04.2024 o 09:46, jolan napisał(a):

odnośnie podejścia do RODO

Cookie consent mode v2 plus prawnik z rynku niemieckiego, który wyjaśni np. zasady pakowania i wysyłki - bo moga wrócić jak coś źle zrobisz i celnik ci zawróci paczki.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności