Skocz do zawartości

Czy tytuły postów są lepsze w formie takiej czy innej ....


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was ma też jakieś przemyślenia do tego. 

Przykład:

 

Mamy przykładowo artykuł do napisania o "najlepszej prądnicy do rowerów elektrycznych" - rodzaj a nie produkt konkretny. 

 

Wydawało by się, że tytuł mógłby być taki: "Jaką prądnicę wybrać do rowerów elektrycznych"

 

Natomiast czy dla szukajek będzie to zbyt dokładny tytuł. I lepsze było by stosowanie przykładowo: "Prądnice rowerowe do elektryków, które wypadają najlepiej" lub coś w ten deseń?

 

Przykład 2

 

Mamy artykuł do opisania produktu - powiedzmy kosiarki spalinowej SZPON 900.  Wydawało by się, że tytuł by mógł być taki "Kosiarka spalinowa Szpon 900 - opinia"

 

Czy jednak powinno się tworzyć taki tytuł inaczej - przykładowo "Szpon 900 osiągi kosiarki spalinowej od Firmy krzak"

 

Chodzi o rozumienie jak tworzyć tytuł - czy wyszukiwarki źle widzą tytuły, takie powiedzmy dokładne bez żadnych dodatkowych słów. Czy już teraz z racji nagromadzenia stron powinno się na siłę dodawać dodatkowe słowa. Chodzi nie tylko jak budować zdania, tylko jak to ma się do traktowania treści jeśli mają tytuł prosty - a nie "przegubowy"/ Mam nadzieję. że wiecie o co mi chodzi w pytaniu.

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jaki ciąg zastanów będzie wyszukiwany:

10 godzin temu, tomierc napisał(a):

Jaką prądnicę wybrać do rowerów elektrycznych"

VS

10 godzin temu, tomierc napisał(a):

Prądnice rowerowe do elektryków, które wypadają najlepiej"

I tak tytułuj. Lub wpisz w wyszukiwaniu i zobacz jaki ma większą liczbę wyników  SERP

Edytowane przez Mion

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno będzie częściej "Jaką prądnicę wybrać do rowerów elektrycznych" Tylko pytanie czy wyszukiwarki w tym szczególnie google nie traktują gorzej stron jak mają prosty tytuły typu "Prądnica rowerowa SuperElektro 250 - Opinia" czy nie woli, jak by było to raczej choćby "SuperElektro 250 możliwości prądnicy elektrycznej firmy X" = tutaj nie chodzi o to co ludzi klikają i szukają na jakie zapytanie - nie tego dotyczy moje pytanie. Google ma wywalone na to co ludzie szukają i wyświetla często nie dopasowane pytania- nawet jak są dopasowane do pytania strony z opisem. 

 

Tylko czy on nie lubi tych tytułów złożonych, że każdy u każdego będzie inny - bo finalnie będzie to różna mieszkanka słów ( co prawda) zbędnych, ale dająca każdej stronie z tym samym (różnej stronie różnych ludzi) odmienności w tytułach.

 

Jak byś dziś pisał - jak zrobić budyń domowy - to normlanie pomysł na tytuł jest " Jak zrobić budyń domowy od podstaw" - lub nawet bez tych od podstaw. Ale mam wrażenie, że dziś lepszy będzie widziany przynajmniej w google tytuł " Domowy budyń czekoladowy - jak zrobić go szybko w domowym zaciszu" - Zupełnie nie istotne co ludzie szukają, tylko jak sobie google oceni czy nie za dokładny ma się tytuł na zapytanie. O to pytam czy czasami tak nie jest? - że google wręcz strony z dokładnym prostym tytułem obniża ich pozycje na rzecz tych mniej precyzyjnie dopasowanych. 

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tworzysz 🙃

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Brzytwa_Ockhama

 

Cytat

– zasada, zgodnie z którą w wyjaśnianiu zjawisk należy dążyć do prostoty, wybierając takie wyjaśnienia, które opierają się na jak najmniejszej liczbie pojęć i założeń. [..[ Nie należy mnożyć bytów ponad potrzebę”

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Mi się wydaje, że jest coś na rzeczy. 

Trudno mi ocenić to na testach - ale mam wrażenie, że jest związek. Nawet jak dokładnie machniesz na zapytanie ludzi - to nawet jak nie masz oponentów bywa, że jest gorzej ten wynik niż mniej dopasowany, a po zmianie na mniej odpasowany - nagle ( po jakimś czasie oczywiście) ta treść jest wyżej na dopasowanie zapytania dokładne - jakiego już nie ma w tytule. 

Na razie mam takie 4 próby przeprowadzone - i jest na razie w mojej ocenie pokrycie związku.

 

Pytanie wynika, czy ktoś ma też jakieś takie obserwacje - obserwacje robione na bazie doświadczenia, a nie wyobrażenia. 

Edytowane przez tomierc

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś kiedyś o długim ogonie ? Zamiast pchać się w tematy na które nie wejdziesz w top, bo jest za duża  konkurencja i serwis jest "za cienki"  można celować w bardziej niszowe z szansą na topy.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Ja piszę na takie tematy na jakie raczej nikt inny nie pisze. Na tematy jakie praktycznie nie ma wcale konkurencji - a mimo to jak dam dokładny tytuł, to mam wrażenie że jest źle, a jak niedokładny to jest lepiej.  Kilka moich storn pisze o tematyce, która  praktycznie nie ma żadnej konkurencji - a zbyt precyzyjne tytułu według obserwacji, mają się gorzej niż nieprecyzyjne. Oczywiście w google a nie innych wyszukiwarkach. 

Edytowane przez tomierc

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomierc napisał(a):

a zbyt precyzyjne tytułu według obserwacji, mają się gorzej niż nieprecyzyjne.

CO2 / to za herezje ? Czyli co według Ciebie trzeba specjalnie tworzyć "odmienne" title by nie były precyzyjne !?

 

Najlepiej pytaj starego SeoZgreda @zgred prawdę Ci powie 🤠

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o swoich obserwacjach. Mam  strony jakie mają zero konkurencji. Piszą o takiej tematyce (na 3 stronach), że nie pisze o niej zupełnie nikt w Polsce. 

 

Jak tytuły są precyzyjne na zapytanie - to wyświetlają się niżej w wyszukiwarce niż inne strony na takie zapytanie - mimo że nie mają treści na takie zapytanie tylko coś bardzo połowicznego w najlepszym razie. Co tylko zahaczają o tematykę a nie są o niej.

 

Jak zrobię tytuł nie precyzyjny, tylko takie jak przykładowy wyżej - to ponownie te treści ode mnie są wyżej... to wynika z testu.  To jest niezrozumiałe, ale wydaje się że tak to właśnie działa. Niestety te zmiany nie są natychmiastowe ale po miesiącu czy 3. Jednak są zawsze powiązane z tymi tytułami. 

 

Precyzja - inne strony nawet piszące nie na temat wyżej się wyświetlają, brak precyzji na pytanie - moja wyświetla się wyżej na zapytanie precyzacje w temat. 

 

Testowałem to na 4 stronach bo już dawno zobaczyliśmy jakiś absurdalnym związek tego na niszowej tematyce (w naszym przypadku). 

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tomierc napisał(a):

Jak tytuły są precyzyjne na zapytanie - to wyświetlają się niżej w wyszukiwarce niż inne strony na takie zapytanie

 

Nie testowałem tego, ale to nie było by jest jakieś wielkie zaskoczenie.

Wiemy jak Google podchodzi do anchor-ów exact match.
Tytuły exact match może traktować podobnie. 
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste to są jakieś ABSURDY  🤮

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalmar - dokładnie mam w tym jakieś dziwne podobne korelacje ,o jakich wspomniałeś z xact match. 

Na razie to tylko takie testy swobodne na stronach niszowych. Ale dziwne zawsze daje to takie same wyniki - zbyt dokładne dopasowanie na zapytanie skutkuje gorszym wynikiem niż mniej dokładne (a raczej zwięzłe) tytuły.

Samemu sobie to ogarniemy, tylko pytałem o obserwacje innych osób. Ale widzę że nikt nie robił testów. Także nie ma co roztrząsać temat. 

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu na forach zza wielkiej wody pojawiały się wątki, że ludziom od czasu do czasu leciały blogi w contentem tworzonym typowo pod kątem PAA (People also ask), ale to raczej mowa o stronach gdzie cała treść to ściana pytań i odpowiedzi. Możliwe, że Twój content jest klasyfikowany jako taki typowo pod PAA?

  • Like 1

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe. Raczej jest temat z niszczy, artykuł rozwiązujący najczęstsze pytania (pojedyncze) w danej specjalizacji. 

 

Przykładowo teoretyczne - "Jakie ustawić ciśnienie w pompie wysokoprężnej z przepływem strumieniowym" - przykład tylko z głowy i tam cały artykuł jest o tym jak wykonać to krok po kroku. Ale jak za dokładnie trafi w pytania częste - to jest źle - jak na około - tak jak dawałem wyżej przykłady to jest dobrze. 

 

To jest po prostu chore i widzimy takie zbieżności od około października zeszłego roku - w być może nasileniu. 

Jeśli piszę na około to strony są w top 3. Jeśli wprost na pytanie, które ludzie zadają do rozwiązania problemu - to te podstrony artykuły mają niski wynik pozycji. A tylko jak zrobi się to na około to od razu (po tym czasie do 3 m) są w top. Coś chorego się dzieje, ale to wynika z tego algorytmu google.

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności