Skocz do zawartości

Zarobki w SEO na początku zabawy


yeahgone

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! jako, że wielu z Was prowadzi własne firmy lub pracuje w agencjach, na pewno orientujecie się jak to wygląda w sprawach finansowych. Powiedzcie dlaczego stawki początkującego seowca zwanego dżuniorem są tak niskie? Niedawno przeglądałem ogłoszenia, a tam w wielu przypadkach 4,5k brutto?! Wiem, że na poziomie mida można już trochę wyciągnąć, ale serio? niecałe 5tys brutto na początek za pracę z koniecznością znajomości narzędzi analitycznych typu senuto, ahrefs, semstorm, majestic itp itd? Przecież te zabawki cholerycznie dużo kosztują a agencje wymagają ich znajomości. W żabsku już można liczyć na lepsze zarobki. O co tu chodzi? 

Edytowane przez yeahgone

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

 

webdevil-sygnatura-2.png.9f607f84f0452dafaa3215a682bc491d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam wrażenie, że pomieszałeś Junior SEO ze Specjalistą SEO ale odpowiem. W żabsku jak dostaniesz więcej na start, to po X latach nadal masz tyle samo :) Pominąłeś opcję benefitów, które często można spotkać (np. szkoleniowy, wyjazdy na konferencje, pakiet medyczny, multisport), są też owocowe czwartki, praca w młodym i energicznym teamie 😆 Czy dostaniesz to wszystko w żabsku? bo się nie orientuję. Chyba najważniejsze -> z dżuniora - jak sam stwierdziłeś - można awansować, a z tym wiążą się większe zarobki. Jak masz łeb na karku to klientów na prywatę też znajdziesz i taka to różnica. Poza tym ahrefs ma darmowy pakiet, okrojony ale wystarczający na własne małe projekty ;)

Pozdrawiam

Pomogłem->

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę https://www.bluerank.com/blog/zarobki-w-bluerank-widelki-wynagrodzen-w-2024-roku/ - i nie narzekać ;)

 

38 minut temu, Harry napisał(a):

praca w młodym

tja... :P

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdradzę Ci sekret, że seowcy na etatach zarabiają raczej miernie.

SEOwiec zarabia odpowiednio dopiero mając jakąś swoją bazę klientów lub robiąc coś innego na własną rękę typu affi/własny ecom/inne. Do tego jednak trzeba doświadczenia np. w sensownych agencjach i głowy na karku.

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
5 godzin temu, Harry napisał(a):

Mam wrażenie, że pomieszałeś Junior SEO ze Specjalistą SEO ale odpowiem

Nic bardziej mylnego, próg wejścia w większości ogłoszeń juniorskich, których jest w dodatku mało, to najlepiej co najmniej roczne komercyjne doświadczenie oraz znajomość narzędzi o których wspomniałem. Specjalista seo finansowo wygląda już znacznie lepiej no ale trzeba mieć już parę lat praktyki pracy za grosze. Co do benefitów, może młodego studenciaka przekonują owocowe czwartki, w moim przypadku już pierwsze skrzypce gra jednak kasa. Myślałem o przebranżowieniu się z webdeva, które zaczyna mnie nudzić, na seo no ale specjalistą z pewnością nie jestem, a zaczynać od 4500 brutto, cóż sami wiecie:)

Edytowane przez yeahgone

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

 

webdevil-sygnatura-2.png.9f607f84f0452dafaa3215a682bc491d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yeahgone napisał(a):

a zaczynać od 4500 brutto, cóż sami wiecie:)

ale nie wiecie bo ja tez kiedys zaczynałem od takich stawek (liczonych jeszcze w milionach złotych). Poza tym po ostatnich zwolnieniach w wielu agencjach na rynku jest (albo zaraz będzie) całe mnóstwo wolnych seowców więc stawki zamiast urosnąć -spadną - bo jest większy wybór. Podaż/popyt - ekonomia rynku ;)

 

Policz sobie 160 godzin razy 28,10 za godzinę i masz brutto minimalną.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa rynku to osobny temat i tak jak napisałeś, w kwestiach popytu jest to zromiałe. Nie rozumiem tylko absurdalnie niskich stawek dla juniorów w odniesieniu do progu wejścia, rodzaju pracy, wymagającej główkowania, nauczenia się korzystania z wielu narzędzi, znajomość dzisiejszych trendów, cmsów itd. wygląda to tak, jak by rynek chciał się zamknąć na nowe osoby, bo stawki specjalistów są już całkiem inne. Perspektywa rozwoju i większych zarobków w przyszlosci moim zdaniem to jedyna zachęta.

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

 

webdevil-sygnatura-2.png.9f607f84f0452dafaa3215a682bc491d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś żarciku z owocowymi czwartkami ;) czyli wszystko rozbija się o to, że znudziło ci się stawianie stron na elementorze (które de facto nie mają nic wspólnego z webdev ) i stwierdziłeś "seo jest łatwe, zacznę od juniora" ?:D Jak dla mnie, nie ma co być zdziwionym za stawkę pracownika najniższego szczebla. Jeśli masz problem, że nie znasz narzędzi, to zawsze możesz zacząć od Intern SEO (duży plus za elementora!), gdzie nauczysz się obsługi softów i do juniora bliżej 😆 Jak wspomniałem ahrefs ma darmowy pakiet ale z ograniczeniami, jest też dużo innych darmowych narzędzi.

  • Like 1

Pomogłem->

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, skoro uważacie, że pracownik z mopem w ręku na najniższej krajowej powinien zarabiać tyle co seowiec na początku swojej przygody, którego zadania oraz wiedza na wstępie są delikatnie mówiąc nieco bardziej wymagające to chyba coś złego dzieje się w tej branży. To ja zostanę przy elementorze :)Nie mniej dziękuję za opinie

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

 

webdevil-sygnatura-2.png.9f607f84f0452dafaa3215a682bc491d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, skoro uważasz inaczej, to ile chciałbyś zarabiać jako Junior SEO Specjalista? czyli osoba, która dopiero jest wdrażana i nie dostaje klientów do opieki.

Pomijając już zarobki, muszę stwierdzić, że tworząc strony na 💩 pagebuilderach pokroju elementora robisz krzywą robotę osobie, która to musi optymalizować.

Pomogłem->

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Uważam, że 4,5 do ręki na początek przy uop jest ok. Rozmiawiamy o osobie która wie z czym to się je ale nie ma doświadczenia komercyjnego lub ma niewielkie. Co do elementora i tego typu wynalazków, zgadzam się. Tyle, że nie wszystkie strony są na nim postawione, stawialem też strony pisane z palca od zera. Wszystko zależy od klienta i jego budżetu :)

Edytowane przez yeahgone

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

 

webdevil-sygnatura-2.png.9f607f84f0452dafaa3215a682bc491d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, yeahgone napisał(a):

Uważam, że 4,5 do ręki na początek przy uop jest ok

ale to nie ty dyktujesz warunki :D

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2024 o 07:23, Harry napisał(a):

Cześć,

Mam wrażenie, że pomieszałeś Junior SEO ze Specjalistą SEO ale odpowiem. W żabsku jak dostaniesz więcej na start, to po X latach nadal masz tyle samo :) Pominąłeś opcję benefitów, które często można spotkać (np. szkoleniowy, wyjazdy na konferencje, pakiet medyczny, multisport), są też owocowe czwartki, praca w młodym i energicznym teamie 😆 Czy dostaniesz to wszystko w żabsku? bo się nie orientuję. Chyba najważniejsze -> z dżuniora - jak sam stwierdziłeś - można awansować, a z tym wiążą się większe zarobki. Jak masz łeb na karku to klientów na prywatę też znajdziesz i taka to różnica. Poza tym ahrefs ma darmowy pakiet, okrojony ale wystarczający na własne małe projekty ;)

Pozdrawiam

 

Nie mogę dostrzec darmowego pakietu ahrefs, chyba że masz na myśli "ahrefs backlink checker" ? 

SEO Sajan - tworzę, optymalizuję oraz pozycjonuję strony www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu konta możesz podpiąć własną domenę / domeny (weryfikacja własności strony).

Obecnie ahrefs ma też najtańszy pakiet za 30 dolców mc.

  • Like 2

Kod PROMO 20% ZNIŻKI tylko na WEEKEND do image.png.8bd2fb28808ba69a6ea4e4b82ff40c9b.png  WEE-KEN-DPR-OMO

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2024 o 14:59, zgred napisał(a):

takich stawek (liczonych jeszcze w milionach złotych)

Zgred denominacja była chyba w '94 wtedy jeszcze Google nie istniało.

 

A co do zarobków. Jako Junior czego oczekujesz? Zarabiając 4,5k Brutto jako student to mało? Owszem część tych umiejętności jest wpisywana z xxxx jednak znajomość narzędzi nie oznacza od razu, że jesteś w nich ekspertem. Ot znajomość podstawowych funkcji oferowanych przez narzędzia.

Moja pierwsza pensja jako SEO to było 3600 brutto 12 lat temu i żeby było śmieszniej była mniejsza niż we wcześniejszej robocie.

 

Pozdrawiam

Pysio

Domondo.pl nowy sklep z osłonami przeciwsłonecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności