Skocz do zawartości

Serwisy eksperckie


tyg

Rekomendowane odpowiedzi

Czy linki z tej samej domeny w tym przypadku serwisu eksperckiego mają wartość?

Chodzi mi o to czy odpowiadając na pytania ze stron takich jak chociaż: pytamy.pl i posiadając link w stopce zwiększamy ilość linków do naszej strony (w znaczeniu pozycjonowania)? Czy może tylko liczy się jeden wręcz link z danej domeny ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie słabszym

"Prawdopodobnie" to się domyślałem :P chodzi mi właśnie o opłacalność takowego przedsięwzięcia. Choć każda starsza odpowiedz wskakuje na PR 1 to wynikałoby, że się opłaca. Zwłaszcza jak tych odpowiedzi jest ponad setkę :).

Wychodzi na to, że opłaca się dodawać do serwisów eksperckich aby tylko wystąpić na liście ekspertów. Sama lista ma niekiedy PR 2.

Co sądzicie o takim pomyśle na zdobywanie linków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim pomyśle na zdobywanie linków?

Każdy sposób jest dobry o ile stosunek wartości linka do pracochłonności jego uzyskania jest sensowny :)

Na emeryturze po SEO zajmuję się R&D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że opłaca się dodawać do serwisów eksperckich aby tylko wystąpić na liście ekspertów. Sama lista ma niekiedy PR 2.

Co sądzicie o takim pomyśle na zdobywanie linków?

Błąd logiczny. W serwisach eksperckich udzielasz się między innymi po to by budować własny wizerunek, podnosić wiarogodność własnej marki. Jeśli ma się to sprowadzać jedynie do chęci umieszczenia linka to kiepsko to widzę. Jeśli dobrze poprowadzisz markę / nazwisko w serwisie eksperckim możesz się spodziewać więcej korzyści. Ludzie sami będą zaglądać na Twoją witrynę i wielokrotnie zlecenia tą drogą także będą.

A teraz taki frazes:

SEO to część marketingu internetowego. Samo SEO to tylko mały fragmencik wszystkich działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd logiczny. W serwisach eksperckich udzielasz się między innymi po to by budować własny wizerunek, podnosić wiarogodność własnej marki.

Nie powiedziałem iż jest to powód dla którego widnieje na tych listach. Dodałem tylko uwagę o wadze istnienia na takowej liście - oraz zadałem pytanie, co o tym sądzie :crazy:. Nigdy nie udzielam odpowiedzi aby tylko w stopce pojawił się mój adres - bo uważam, że byłby to spam.

Samego SEO nie stosuje jako metody pozyskiwania klientów, bynajmniej w tej branży (strony www, oprogramowania) gdyż stawiam na marketing bezpośredni, który sprawdza się jak na razie bez zarzutu.

PS. masz racje odnośnie zgłoszeń z tego typu serwisów - miałem jednego klienta, któremu odpowiedziałem na temat amatorskich stron www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności