Skocz do zawartości

Czekasz na zryczałtowaną zdrowotną? To chyba się nie doczekasz...


okazwłoka

Rekomendowane odpowiedzi

https://zus.pox.pl/zus/zmiany-zus-nowy-podatek-zamiast-skladki-zdrowotnej.htm

 

Wygląda na to, że obietnice wyborcze pozostaną obietnicami.

Edytowane przez okazwłoka

Kod PROMO 20% ZNIŻKI tylko na WEEKEND do image.png.8bd2fb28808ba69a6ea4e4b82ff40c9b.png  WEE-KEN-DPR-OMO

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K&mać płacimy podatek odchodowy od Dochodu. Ale haracz ZUS już NIE 😡 Nawet jak w danym miesiącu grzewczym firma nie osiągnie zysku trzeba haracz zapłacić.

 

Wracając do obietnic -  OBIECANKI CACANKI, a GŁUPIEMU RADOŚĆ,

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki ryczałtu nie ruszają to nie płaczę, choć wolałbym iść na liniówkę, ale przy tej zdrowotnej póki nie przekraczam limitów to nie ma sensu.

Był jakiś plan zatopienia ryczałtowców, ale chyba póki co umarł temat - mam nadzieję..

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płace dwa zdrowotne bo tak mnie załatwili - z JDG oraz ZOO (tutaj blisko ponad tysiaka co miesiąc). Za to samo płace dwa razy.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, zgred napisał(a):

Ja płace dwa zdrowotne bo tak mnie załatwili - z JDG oraz ZOO (tutaj blisko ponad tysiaka co miesiąc). Za to samo płace dwa razy.

Jak to płacisz na spzoo? Mam też spółkę i wydawało mi się, że nie płacę tam za siebie zusu.

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że członek zarządu pobierający wynagrodzenie płaci zdrowotne? Jak masz JDG to chyba lepiej wyciągać kasę ze spółki na fakturę?

Jak to jest bo też badam sprawę spółek, ale obecnie przepisy tak szybko, często i nieprzewidywalnie się zmieniają, że ciężko coś zaplanować :( 

 

Kod PROMO 20% ZNIŻKI tylko na WEEKEND do image.png.8bd2fb28808ba69a6ea4e4b82ff40c9b.png  WEE-KEN-DPR-OMO

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, okazwłoka napisał(a):

A to nie jest tak, że członek zarządu pobierający wynagrodzenie płaci zdrowotne? Jak masz JDG to chyba lepiej wyciągać kasę ze spółki na fakturę?

Jak to jest bo też badam sprawę spółek, ale obecnie przepisy tak szybko, często i nieprzewidywalnie się zmieniają, że ciężko coś zaplanować :( 

 

 

Od wyciąganych przez wspólnika zysków tak, od zysków spółki jako takiej nie.

Co do spółki to jeśli Cię to interesuje to idź do dobrego doradcy podatkowego. A najlepiej do dwóch różnych, bo tutaj też bywa śmiesznie.

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aleksiejs napisał(a):

Jak to płacisz na spzoo?

wypłacam sobie pensję z powołania a nie etatu (bo prowadze ją solo) - więc musze dodatkowo płacić 9% zdrowotnego.

2 godziny temu, Aleksiejs napisał(a):

Jak masz JDG to chyba lepiej wyciągać kasę ze spółki na fakturę?

jesli spolka zoo jest jednoosobowa tak jak JDG to podpada to pod optymalziację podatkową.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgred jednoosobowa spółka to chyba nie jest zbytnio traktowana jako prawdziwa spółka. Wydaje mi się to dość bezsensu, że musi być co najmniej dwóch właścicieli, ale cóż począć :P

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, okazwłoka napisał(a):

Wygląda na to, że obietnice wyborcze pozostaną obietnicami.

 

9 godzin temu, Mion napisał(a):

OBIECANKI CACANKI, a GŁUPIEMU RADOŚĆ,

 

Nie widzę opcji, by to zmniejszyli. Rozdawnictwo większe niż za pis (m.in. podwyżki dla nauczycieli, personelu medycznego, 800+).

Śmieszy mnie argument, że nie obniżą składek, bo Służba Zdrowia potrzebuje ciągle więcej kasy. Jest tak skonstruowana, że nie ma kasy, której nie dadzą rady przepuścić. Za dostawy Szpitale płacą po pół roku. Kupa kasy na pensje, że na leczenie nie bardzo wystarcza. Ciekawe jak to działało, przed Polskim Ładem?

 

Z pewnością KAŻDA wizyta powinna być płatna. Nie wierzę jednak w państwowe instytucje. Prywatyzacja i konkurencja.

 

Do tego rosną wydatki na Wojsko. Pewnie większość z nich pójdzie na pensje czyli będzie przeżarta. Wydaje mi się, że w pierwszej kolejności powinny być doszkolone, zgrane i wyposażone istniejące jednostki. Jak to skończą (5, 10 lat?) niech myślą o zwiększaniu etatów.

 

Nie wnikam w szczegóły, cały mój ZUS za lata: 2019 10 500 PLN, 2023 31 500 PLN. 21 000 więcej i NIC z tego nie mam. Nie muszę dodawać, że w ogóle nie korzystam z ich usług, nie?

 

Mimo wszystko, jeżeli miałbym dostać od pis składki ZUS na poziomie z 2019 (a to oni je podnieśli) jeżeli na nich zagłosuję, to wolę płacić te aktualne. Są sprawy ważne i ważniejsze.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aleksiejs napisał(a):

Wydaje mi się to dość bezsensu

no co zrobić - nie mam nikogo drugiego :(

Godzinę temu, Nikonem napisał(a):

w ogóle nie korzystam z ich usług, nie?

otóż to .. jak musiałem na cito zrobić operację to luxmed - 2500 zł - 67 minut i po robocie... od reki na stół.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zgred napisał(a):

no co zrobić - nie mam nikogo drugiego :(

 

Znamy się... kilkanaście lat. Zakładamy zoo? :D

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nikonem napisał(a):

Zakładamy zoo? :D

Moj adres: Ratuszowa 1, Warszawa ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SzlafRock napisał(a):


Byłem tam kilka razy 👍

 

No ja też :D a to moj ulubiony adres do kontaktu, gdy telemarketerzy chca się umówić na spotkanie :D

  • Like 1

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności