Skocz do zawartości

Mocno dałem tyłka?...


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez qazy,

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem mocno tyłka biorąc org.pl  a nie com.pl? sama pl była zajęta a fajna domena to była..;) chodzi o podbicie zaplecza zapleczem  ;) blogowego..

 

Jakieś rady?

 

bo w PL nic nie znalazłem na forach (a rejestrowałem w robocie o 5 więc lewe oko na Maroko a prawie na linkowanie..w nocy więc po prostu zły klik ;)

 

Czy na poziomie podbijania zaplecza zapleczem się nie przejmować? 

 

Dzięki za rady, odpowiedź i poświęcony czas 

 

(taa taa ruch był na org.pl niewielki i też ją podbije tam linkami chodzi czy mocne straty tak z perspektywy czasu?) 

Edytowane przez Herkules

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze ogrodzenia aluminiowe Tarnów

Najlepsze ogrodzenia CNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o PBN'y, zaplecza i strony pod Tier2 to ja osobiście nie patrzę, czy jest to domena .pl , .com.pl , .net.pl czy .org.pl. Głównie liczy się moc danej domeny, linki jakie do niej kierują.

Domen .org.pl nie mam wiele, ale do tej pory nie widziałem znaczącej różnicy w tym zastosowaniu.

 

17 godzin temu, Herkules napisał(a):

(taa taa ruch był na org.pl niewielki i też ją podbije tam linkami chodzi czy mocne straty tak z perspektywy czasu?) 

Jak uda Ci się ją wzmocnić, to według mnie jak najbardziej będzie dobra do podbicia innej strony zapleczowej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pomyslowy napisał(a):

końcówka domeny użytej do budowaniu zaplecza to jeden z najmniej istotnych czynników.

To teraz przeczytaj to :D

 

https://www.seroundtable.com/google-cctlds-language-rankings-37754.html

 

 

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zgred mówimy o zapleczu. Mi tam nie zależy żeby jakoś mocno rankować zapleczem.

 

Po drugie pytanie było o domenę funkcjonalną, ale nadal w końcówce .pl, a opisywany przypadek jest inny.

 

Trzecia rzecz to taka, że nawet według nich ma to nieduży wpływ. Cytat: "a little more benefit, albeit not too much".

 

Po czwarte Google swoje, ale zerknijmy po prostu w SERPy.

Na Adwokat Warszawa - ja widzę w TOP10 trzy domeny .com

Adwokat Katowice - w TOP10 .com i .biz

itd.

O Booking.com i podobnych nawet nie wspominam, bo to bez sensu.

 

 

Dlatego mimo ogromnego szacunku wynikającego z Twojego wkładu w SEO w Polsce, to akurat w tym przypadku będę się upierał, że "końcówka domeny użytej do budowaniu zaplecza to jeden z najmniej istotnych czynników" ;) 

 

  • Like 1

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2024 o 19:06, Herkules napisał(a):

Dałem mocno tyłka biorąc org.pl  a nie com.pl? sama pl była zajęta a fajna domena to była..;) chodzi o podbicie zaplecza zapleczem  ;) blogowego..

 

Jakieś rady?

 

W dniu 18.07.2024 o 19:06, Herkules napisał(a):

Czy na poziomie podbijania zaplecza zapleczem się nie przejmować? 

 

No, stary! Tyle już jesteś na tym forum to powinieneś cos wynieść z niego. 

Domena nie ma znaczenia  o ile jest to zaplecze i domena ma potencjał. Oczywiście nie mówimy tu o domenach egzotycznych. Inaczej ma się to do strony docelowej ale to inna historia.

 

 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Gary Illyes z Google potwierdził, że domeny o kodach krajowych otrzymują boost w rankingach wyszukiwarki.

Która domena sprawdzi się lepiej w przypadku użytkownika wyszukującego w Google w języku koreańskim: com.kr czy .com? 
Gary: Taegyu Kim pyta: Gdy koreański użytkownik szuka czegoś w Google w języku koreańskim, lepiej sprawdzi się domena com.kr czy .com?

Dobre pytanie. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej działają lokalne nazwy domen, .kr ma w Twoim przypadku lepsze wyniki, ponieważ wyszukiwarka Google promuje treści lokalne z myślą o użytkownikach. Nie oznacza to, że domena .com jest nieskuteczna, ale zwykle .kr daje więcej korzyści, choć nie za wiele. Jeśli język witryny jest zgodny z językiem zapytań użytkownika, może to mieć większy wpływ niż sama nazwa domeny. Dowiedz się więcej o zarządzaniu witrynami międzynarodowymi.

 

https://developers.google.com/search/help/office-hours/2024/july?hl=pl

 

Kod PROMO 20% ZNIŻKI tylko na WEEKEND do image.png.8bd2fb28808ba69a6ea4e4b82ff40c9b.png  WEE-KEN-DPR-OMO

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SzlafRock napisał(a):

 

 

No, stary! Tyle już jesteś na tym forum to powinieneś cos wynieść z niego. 

Domena nie ma znaczenia  o ile jest to zaplecze i domena ma potencjał. Oczywiście nie mówimy tu o domenach egzotycznych. Inaczej ma się to do strony docelowej ale to inna historia.

 

 

Wszystko się w tym Google co chwila zmienia ;)

 

Lepiej się zapytać mądrzejszego niż mądrego udawać ;)

 

A zaplecze stawiam dopiero drugi rok, więc taka kwestia mnie zainteresowała

 

Jeszcze dzięki za ruch w temacie jak i wszystkim co udzielili odpowiedzi :) 

 

 

Edytowane przez Herkules

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze ogrodzenia aluminiowe Tarnów

Najlepsze ogrodzenia CNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, qazy napisał(a):

@Herkules - generalnie wiesz jak to w seo: każdy może odpowiedzieć co innego i sumie każdy może albo mieć rację, albo każdy gadać bzdury, a ostatecznie diabli wiedzą co jest prawdziwe 🙂

 

 

Coś w tym jest, zwłaszcza iż siedzę na forach angielskich, francuskich, włoskich czy niemieckich o SEO 3 rok ( a nawet u pepiczków mam rangę ;) i tam różne opinie na różne tematy :)

 

Ale człowiek jestem taki, że nauczono mnie zapytać jak są mądrzejsi ot tyle...i zawsze jestem wdzięczny za odpowiedź, wiedzę czy poświęcony czas..

Edytowane przez Herkules
  • Like 1

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze ogrodzenia aluminiowe Tarnów

Najlepsze ogrodzenia CNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności