Skocz do zawartości

Pozycja w Google a standard W3C


Robbocop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakie są wasze doświadczenia odnośnie wpływu zgodności z W3C na pozycje w googlach?

Ostatnio wpadłem na pomysł żeby moją stronke kartki elektroniczne, życzenia przewalić przez validatora i wyszło około 20 błędów. Większość poprawiłem :P

W razie czego opisze ewentualne skutki.

Pozdrawiam,

Robbocop

www.twojezyczenia.pl - życzenia, kartki urodzinowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałkowaliśmy to wiele razy i wniosek jest jeden:

Jeśli poprawianie kodu spowodowało, że jest go mniej, to lepiej dla witryny ponieważ wtedy jest stosunkowo więcej treści przez co są gęsciej słowa kluczowe, przez co...

Google nie premiuje jednak bezpośrednio stron pisanych w standardach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływu nie ma ale jak się strona waliduje to ma się lepsze samopoczucie :P

A co do strony Google.com to wydaje mi się, że chodzi o oszczędność. Nie analizowałem wszystkich błędów, ale np. brak cudzysłowów w atrybutach - toż to ogromny zysk na transferze dla Google :D

Program partnerski na Twoje katalogi i precle! Nawet 20% prowizji!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej jest mieć jak najmniej błędów, ale dla wyszukiwarek znaczenia to nie ma.

Google lubi mało kodu, dużo treści :D

Dzieki :) Juz troche poodchudzałem stronkę. Co ciekawe nic nie ruszając, w miedzyczasie po wejsciu googlebota na strone wyswietlana objetosc wacha sie +- 2 Kb.

A jak to jest z plikami zewnętrznymi. Funkcje czytam z zewnetrznego pliku includem - google bierze pod uwage tylko to co sie wyswietli z tych funkcji na stronce, czy cala objetosc pliku zewnetrznego jest brana pod uwage? To chyba pytanie retoryczne :P ale spytam :(

Pozdrawiam,

Robbocop

--------------------------

www.twojezyczenia.pl - kartki imieninowe, życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawny kod (x)html jest pośrednio powiązany z pozycją w Google. W wypadku gdy interpretujemy specyfikacje HTML i XHTML dosłownie to różnic praktycznie nie ma, ponieważ XHTML to coś co wymyślił jakiś idiota( w ogóle XHTML pod taką postacią jest zupełnie bez sensu, dlatego nie ma co patrzeć na plakietkę "XHTML 1.1 Valid" ). Natomiast gdy HTML = tabelki, XHTML = divy to przejście na XHTML jest dobrym rozwiązaniem ponieważ mamy większą możliwość modyfikacji struktury kodu.

Dzięki CSS( które chodzi w duecie z XHTML ) mamy możliwość przeniesienia stałych elementów strony na dół, a wywindowanie do góry rzeczy istotnych na stronie dla pozycjonowania. Np. ankieta w kodzie może być na dole, a newsy na górze choć na ekranie przeglądarki jest na odwrót.

stopka usunieta z wpoodu wirusa na stronie docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

google widzi tylko to co wypluwane jest w efekcie jako html

wiec nie wie czy to inkludowane czy nie (jesli po stronie serwera)

Dzieki, tak domyslalem sie, czyli trzeba optymalizowac kod :P

Pozdrawiam,

Robbocop.

----------------------------

Szukasz tesktów życzeń, chcesz wysłać kartkę elektroniczną? - życzenia urodzinowe, imieninowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wasze doświadczenia odnośnie wpływu zgodności z W3C na pozycje w googlach?

Nie zauważyłam tego, ale przy przebudowie którejś ze stron ponownie zwrócę na to uwagę. Wcześniej przebudowałam stronę z tabel w html na divy w xhtml i nie zauważyłam większych skoków pozycji. Zmiany w pozycjach odbywały się w takim tempie, jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności