Skocz do zawartości

Wpływ spamu/cienkiego contentu na całość strony


yeahgone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Pytanie odnośnie widoczności całej strony. Załóżmy, że mam 10 mocnych artykułów. Pod względem contentu są top. Oprócz tego mam 5 artykułów z cienką treścią, ocierających się o spam. Pytanie więc - jaki wpływ może mieć te 5 kiepskich postów na całościową widoczność strony? Czy mocno wpłyną również na pozycje tych dobrych wpisów? Nawet załóżmy, że nie będę linkować nimi do siebie.

 

Zauważyłem, że jeśli na mocnym artykule wstawie link wewnętrzny do spamerskiego lub cienkiego artykułu to ten mocny obrywa nawet z możliwością wyindeksowania. 

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

 

webdevil-sygnatura-2.png.9f607f84f0452dafaa3215a682bc491d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, yeahgone napisał(a):

jaki wpływ może mieć te 5 kiepskich postów na całościową widoczność

Wielki, mały, żadnego. Odpowiedź sobie wybierz.

 

Wpisz sobie "libacja wrocław" i zobacz jak artykuł z thin contentem rankuje wysoko i dlaczego?

 

Wszystko zależy od: zrobionego seo, linkowania zewnetrznego i wewnetrznego, optymalizacji wszystkiego i pojedynczych artykułów itd. Jets tak wiele zmiennych że odpowiedzi 0-1 nie ma.

 

 

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie @zgred się pojawia tam topy zbiera.

 

Teraz to nawet dobrze poinformowani pracownicy Google nie wiedzą dlaczego dana strona zajmuje pierwsze miejsce :) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, okazwłoka napisał(a):

pojawia tam topy zbiera

Już nie :) inwestuję w co innego ;)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zgred napisał(a):

 

Wpisz sobie "libacja wrocław"

 

Ja tam mam @zgred od zawsze Speca od TOP. Rispekt, Mistrzu :hi:

  • Like 1
  • Thanks 1

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, okazwłoka napisał(a):

Aha, bo ja o libacji... 🤭

 

Spoko, kto nie pił niech rzuci kieliszkiem.

Na zdrowie :hi:

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2024 o 11:49, okazwłoka napisał(a):

Gdzie @zgred się pojawia tam topy zbiera.

 

Teraz to nawet dobrze poinformowani pracownicy Google nie wiedzą dlaczego dana strona zajmuje pierwsze miejsce :) 

Stąd te ostatnie zwolnienia :D 

 

 

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2024 o 13:59, yeahgone napisał(a):

Witam serdecznie. Pytanie odnośnie widoczności całej strony. Załóżmy, że mam 10 mocnych artykułów. Pod względem contentu są top. Oprócz tego mam 5 artykułów z cienką treścią, ocierających się o spam. Pytanie więc - jaki wpływ może mieć te 5 kiepskich postów na całościową widoczność strony? Czy mocno wpłyną również na pozycje tych dobrych wpisów? Nawet załóżmy, że nie będę linkować nimi do siebie.

 

Zauważyłem, że jeśli na mocnym artykule wstawie link wewnętrzny do spamerskiego lub cienkiego artykułu to ten mocny obrywa nawet z możliwością wyindeksowania. 

 

a z tych spamiastych linkujesz tez do tyh mocnych?

Lniane ubranka retro dla dzieci

Bloomersy dla dziewczynekSukienki lniane na latoEkologiczny sklep z ubraniami dla dzieci oversize

Awake for Kids - handmade by nature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wszyscy 

Panowie, zamiast nabijać nic nie wnoszące posty i wchodzić w tyłek Panu @zgred , o którego skillu każdy wie, może poddacie jakieś ciekawe przemyślenia, związane z tematem. Wiem o tym, że w SEO nie ma nic czarno na białym i w grę wchodzi wiele czynników.

 

Co do mojej sytuacji, wraz z Googlowskimi updejtami, strona poleciała ostro w dół. Konkuruję głownie z serwisem, który ma bardzo kiepskie linkowanie, praktycznie zerowe, ale całkiem dobry content i zbiera same topy w średnio-konkurencyjnych frazach. Zastanawiam się nad strategią, polegającą na poprawieniu istniejących wpisów, których część jest napisana przeciętnie. Jak się domyślacie, będzie to czasochłonne, ale stąd moje początkowe zapytanie - czy warto to robić (koszt/efekt). Czy ogólna ilość zadbanego contentu wpłynie na widoczność całej strony, bo nowe artykuły nie robią juz furory.

Dla przykładu, kiedyś po zrobieniu średnio-jakościowego artykułu, po 3 tygodniach wchodziłem do top 5, często top 3. Obecnie, przy lepszych jakościowo tekstach, ciężko wejść do dziesiątki.

 

Wybaczcie jeśli kogoś uraziłem.

7 godzin temu, fateofangel napisał(a):

 

a z tych spamiastych linkujesz tez do tyh mocnych?

Mocny artykuł zawierał link do wpisu, który się nie podobał google, efektem była huśtawka w indeksie - pojawiał się i znikał, po usunięciu linku, mocny artykuł ma się dobrze. Nie pamiętam już ale możliwe, że ten kiepski też linkował do mocnego.

Edytowane przez yeahgone

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

 

webdevil-sygnatura-2.png.9f607f84f0452dafaa3215a682bc491d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @yeahgone

  1. Przeprowadź recykling treści
  2. Upewnij się, że nie masz kanibalizacji
  3. Sprawdź Core Web Vitals dla całej strony

Nie spodziewaj się też lepszych odpowiedzi. Nikt nie ma szklanej kuli, bo po drodze może pojawić się setki innych problemów składających się na zaistniałą sytuację.

Jedyna rada, której jestem pewny to: zobacz co konkurencja ma zrobione lepiej od ciebie i zrób lepiej od nich :D

 

9 godzin temu, yeahgone napisał(a):

Dla przykładu, kiedyś po zrobieniu średnio-jakościowego artykułu, po 3 tygodniach wchodziłem do top 5, często top 3.

Kiedyś w mikroniszy (bodajże 2016) - konkurencja na kilkanaście stron - samą optymalizacją strony wbiłem się do TOP3 i nie spadałem przez pół roku. Myślisz, że teraz powtórzę ten wynik? ;)

Pozdrawiam

Pomogłem->

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, yeahgone napisał(a):

Konkuruję głownie z serwisem, który ma bardzo kiepskie linkowanie,

Pewnie tylko ty tak sądzisz. Najpewniej serwis ma lepsze linkowanie wewnętrzne od ciebie. Jak dodatkowo jest codziennie aktualizowany, ma pełno aktywnych socjalów, mniej lub bardziej wartych filmów na Tubce i TikToku to nie musi mieć idealnego linkowania. Co więcej, jak ty masz lepsze linkowanie, ale ostentacyjne walisz prosto z mostu, o co ci biega to trafiasz na półkę frustratów, którzy maja precesję do Google, że nie uwzględnia ich starań i robi na przekór ich doskonałej SEO strategii.

𝓒𝓸𝓰𝓲𝓽𝓸, 𝓪𝓻𝓻𝓲𝓹𝓲𝓸 𝓭𝓲𝓮𝓶, 𝓿𝓲𝓿𝓸, 𝓬𝓻𝓮𝓭𝓸, 𝓮𝓽 𝓼𝓹𝓮𝓻𝓸, 𝓱𝓾𝓶𝓪𝓷𝓲𝓽𝓪𝓽𝓮𝓶 𝓷𝓸𝓷 𝓭𝓮𝓼𝓽𝓻𝓾𝓬𝓽.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

8 godzin temu, Harry napisał(a):

 

  1. Przeprowadź recykling treści
  2. Upewnij się, że nie masz kanibalizacji
  3. Sprawdź Core Web Vitals dla całej strony

 

1 - Zacząłem to robić, bo coś mi mówi, że siła dobrego contentu może poprawić sytuację całego serwisu.

2 - Kanibalizacja raczej nie - każdy wpis jest o czymś innym, zachowując spójną tematykę

3 - Wszystko jest na zielono, nie mniej jednak z racji, że jest to WP, ma sporo wtyczek i dosyć ciężki layout, to wynik nie powala

 

28 minut temu, Grey Ronin napisał(a):

Pewnie tylko ty tak sądzisz. Najpewniej serwis ma lepsze linkowanie wewnętrzne od ciebie. Jak dodatkowo jest codziennie aktualizowany, ma pełno aktywnych socjalów, mniej lub bardziej wartych filmów na Tubce i TikToku to nie musi mieć idealnego linkowania. Co więcej, jak ty masz lepsze linkowanie, ale ostentacyjne walisz prosto z mostu, o co ci biega to trafiasz na półkę frustratów, którzy maja precesję do Google, że nie uwzględnia ich starań i robi na przekór ich doskonałej SEO strategii.

Kokurent linkowanie wewnętrzne ma dobre, zewnętrznego brak, ogólnie serwis jest dobry i przydatny. Socjale ma dobre, bo to youtuber. Treści rzadko dodawane. 

Nie przesadzajmy, tu nie chodzi o frustrację, lecz chęć poprawy sytuacji, wiedząc, że jeszcze nie tak dawno było całkiem dobrze :) Jestem samoukiem i co mogę, chciałbym zrobić sam z pomocą Waszych wskazówek.

Lubisz E-sport? EsportLife to miejsce dla Ciebie.

 

webdevil-sygnatura-2.png.9f607f84f0452dafaa3215a682bc491d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yeahgone napisał(a):

3 - Wszystko jest na zielono, nie mniej jednak z racji, że jest to WP, ma sporo wtyczek i dosyć ciężki layout, to wynik nie powala

Wszystko na zielono czyli jak to rozumieć? Podczas sprawdzania w PageSpeed Insight, CrUX czy w devtoolsach? bo to znacząca różnica. Sprawdzałeś prędkość odpytań bazy danych, ttfb? Optymalizacja to coś więcej niż odpalenie PageSpeed Insight, bo odnoszę wrażenie że o tym napisałeś :D

2 godziny temu, yeahgone napisał(a):

zewnętrznego brak,

albo ma tylko ukryte :)

  • Like 1

Pomogłem->

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2024 o 13:59, yeahgone napisał(a):

Pytanie więc - jaki wpływ może mieć

 

 

W dniu 20.08.2024 o 21:42, yeahgone napisał(a):

może poddacie jakieś ciekawe przemyślenia, związane z tematem

 

Trudno jest podać ciekawe przemyślenia nie znając strony.

W pozycjonowaniu podstawą jest optymalizacja serwisu. Jeśli to masz ogarnięte na dobrym poziomie to te 5 artykułów nie powinno wpłynąć na całości.

Zazwyczaj każdy mówi, że jego strona jest dobrze zoptymalizowana a okazuje się, że tak nie jest. Popracuj nad tym a zobaczysz wyniki.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności