Skocz do zawartości

Płaćcie podatki.


mf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dla mnie nie jest to nowością. Znam to z życia nie tyle z adsense, co właśnie z przychodów osiąganych za granicą. Ludzie nie wykazują tego w Polsce - a później świecą oczyma przed skarbówką.

Nawet nie wyobrażacie sobie ilu z gastarbeiterów nie wykazuje tych dochodów. Jednak jest tendencja zwyżkowa - a za poprzedni - 2006 - rok przeważnie mało komu wychodziło coś do dopłaty. Wystarczyło poświęcić trochę czasu ( i kasy, jak się samemu nie potrafi) na wypełnienie PIT36 i załącznika PIT-ZG.

Najczęstszym źródłem takich kontroli są donosy :) Nasłuchałem się opowieści z pierwszej ręki. Ludzie dorobią się za granicami naszego kraju, nie wykazują tego. Stawiają domy, kupują mieszkania i samochody. Większość z tego nie wynika z ich nie wiedzy, że trzeba wykazać dochody, tylko z nastawienia - płacę za granicą, to nie będę płacić w Polsce. Zrobiłem w tym roku kupę rozliczeń z zagranicy i mało kto dopłacił.

Polska mentalność niestety taka już jest - podatki=złodziejstwo. A w innych krajach niby jak jest? Też są podatki, często dużo wyższe (skandynawia).

Ja życzę wszystkim wysokich podatków - skądś ten podatek musi się brać:)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z ciekawszych donosów:

Mój mąż jeździ do kochanki ponad 200 kilometrów służbowym samochodem, a potem jeszcze odlicza sobie spaloną benzynę, jako koszty działania przedsiębiorstwa. Zróbcie coś z tym.

Co do 130 000zł z 220 000zł to nawet tego nie przeliczałem, tyle on mi powiedział i wziąłem to za 75%. Zakładam, że z tych 220 000 zł zostało odliczone to, co miał zarobione w AS i były na to kwity z banku, ale zapytam go przy najbliższej okazji bo nie wiem tylko gdybam. Najciekawsze jest to, że nie jeździł on sam i osoby z nim oszukujące fiskusa po jego wpadce dalej liczą, że im się upiecze, choć mogą złożyć przecież korekty i zapłacić zaległy podatek z odsetkami. Naiwność, nic więcej.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko.

Otóż zarabiam w rożnych programach partnerskich i szukarkach. Teraz mam problem jak rozliczyć się dochodów, skoro jedynym dowodem jakim posiadam jest wpłata na konto PayPal i z PayPal na polski bank.

Jako umowa traktowany jest formularz na stronie, wypłaty są elektroniczne, a więc nie mogę przedstawić dowodu na wydruku. Zakładamy, że uzyskanie wydruku z programu partnerskiego jest nie możliwe.

Może ktoś mi będzie w stanie odpowiedzieć.

Kolejna pytanko. O ile się nie mylę to płacony podatek jest pomniejszany o opłaty ZUS, ale nie jestem pewien czy to tak działa. Zatem też bym prosił o wypowiedź w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Kolejna pytanko. O ile się nie mylę to płacony podatek jest pomniejszany o opłaty ZUS, ale nie jestem pewien czy to tak działa. Zatem też bym prosił o wypowiedź w tej sprawie.

Nie do końca - opłaty ZUS stanowią Twój koszt i pomniejszają tylko twój przychód, zatem kwotę, od której obliczasz podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

O podatki ścigają sku******y a potem kradną. Nienawidzę polskiej polityki, prawa, polityków, i wszystkiego co z tym związane!

W naszym kraju za zabujstwo dostaniesz z 5lat a za podrobienie pieniędzy grozi Ci 10lat bo oszukałeś skarb państwa. Uważam że Polska to jedno wielkie bagno przez tych którzy siedzą na samej górze! Dawniej POLSKA to była potęga (za czasów krzyżackich itd)!

Mi to już się żygać chce jak widzę te gemby przed telewizorem mówiące "zagłosujcie na to albo na tamto" jak by stał przy mnie to bym mu zasadził takiego kopora że jacież nie ******.

Nawet z mojej kasy którą osobiście zarobiłem i to jeszcze nie w polsce (chodzi o adsense) muszą zabrać 19%. Ja rozumiem że z czegoś muszą się utrzymać ale 19%? Albo weźmy pod uwagę tych którzy prowadzą firmę. Muszą płacić VAT (22%) + dochodowy 19% przecież dostają prawie 50% naszych uczciwie zapracowanych pieniędzy.

Ja mam tego serdecznie dosyć i nie będę dalej kończył bo to szkoda słów!...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadasz jak 15-16 latek

Heh właśnie tyle mam... Sory ale takie jest moje spojrzenie na ten kraj! Nie chodzi o to że nie jestem patry jotą czy coś z tych rzeczy ale z przykrością patrzę w przyszłość naszego kraju!

Sorka jeśli kogoś uraziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zamierzam bo kocham polskę ale nie nawidzę rządów! Ale chyba nie umiesz czytać bo wyraźnie napisałem.

Też mógłbym Ci "kopora" zasadzić.

Cwaniak jesteś w necie. heh straszyć to sobie możesz... własną mamę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gadasz jak 15-16 latek

Heh właśnie tyle mam... Sory ale takie jest moje spojrzenie na ten kraj! Nie chodzi o to że nie jestem patry jotą czy coś z tych rzeczy ale z przykrością patrzę w przyszłość naszego kraju!

Sorka jeśli kogoś uraziłem

Szkołe masz "za darmo" (co zresztą widać) leczenie też (za darmo) starzy na 50% dostawali jakieś ulgi / dodatki za/na Ciebie.

Faktem jest , że podatki są za wysokie ale podatki pokrywają koszty utrzymania całej bandy nierobów (niestety) i pozwalają Tobie na jako takie życie (na razie pod kloszem) ale życie.

Pomyśl ile musieliby zarabiać Twoi rodzice aby w przypadku braku podatków zapłacić wszystkie te koszty bezpośrednie i pośrednie ich i Twojego życia.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie...

I właśnie to mnie boli że pożądni ludzie utrzymują nie robów!

i pozwalają Tobie na jako takie życie (na razie pod kloszem) ale życie.

Pomyśl ile musieliby zarabiać Twoi rodzice aby w przypadku braku podatków zapłacić wszystkie te koszty bezpośrednie i pośrednie ich i Twojego życia.

Stary co ty myślisz że ja jestem jakiś żebrak czy co? Jak bym chciał to bym cię kupił!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności