Skocz do zawartości

Płaćcie podatki.


mf

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
5% gdzie? Bo ja od 2 miesiecy roboty szukam, i szukam aktywnie :D

wybacz ale nie wierze ;) pracy jest wszędzie od cholery, tylko albo trzeba się przekwalifikowac albo ruszyć tyłkiem i przenieść się w inne miejsce ;)

Tyłkiem ruszałem przez 2 lata harując jak wol po zachodzie i juz mam dosyc :D Faktem jest, ze nie każda prace wezme, jak np sprzątanie lisci w praku i na rozmowach wstępnych smieje się jak mi proponują 1000 netto, ale są bezrobotni i bezrobotni. Nie mówie o wałkowaniu się, ale o pracy w ludzkich warunkach.

Pracowałem w kraju na róznych stanowiskach, jedno nawet kierownicze (magazyn) i za 12 godzin pracy 6 dni w tygodniu, bralem 900zł. Tak było 4 lata temu i wtedy wyjechałem.

Troszke dziwnie mi czytać, gdy ktos nazywa mnie wałkoniem. Przeprowadź się do Siedlec to pogadamy :D

Prywatne precelki udostepnie - PW

Darmowy katalog budowlany

Kilkuletni: Darmowy katalog stron

katalog stron spacja.info - dedykowane ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inowroclaw - huta szkla - zaproponowano 3.5 zl na zlecenie. myslalem ze potocza sie walki, bitwy, podania do sadu, itd. a co bylo? kolejki ludzi do rozmowy o prace. nie wiem ile w koncu jest za godzine ale jest to maksymalne minimum jakie moze byc w polsce. i ludzie sie ciesza ze maja prace.... oczywiscie mowa o pracownikach niewykwalifikowanych, ale nawet jako informatyk, czy architekt w malych miastach za duzo sie nie zarobi, a po przeprowadzce do duzego z reguly przegrywa sie w walce o prace z mieszkancami tego miasta.

Nauka angielskiego online - https://www.e-angielski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju za zabujstwo dostaniesz z 5lat a za podrobienie pieniędzy grozi Ci 10lat bo oszukałeś skarb państwa.

od 5 do 25 lat za podrabianie kaski :D

Widzę w tym temacie ze wychodzi typowa mentalność Polak :

narzekanie, inni maja lepiej, polityka i politycy to wielkie G

podatki za wysoki, a mojemu sąsiadowi sie powodzi lepiej odemnie to go podpir........ do US.

Tylko nazrekanie nic wiecej.

A co typowy angol czy niemiec nie nazreka jak u nich jest zle i jak biurokracja jest u nich i na dodatek mowi ze zarabia grosze.

Ciekawe co na to dzieci z Sierra Leone i ich rodziny by powiedziały.

https://www.unicef.pl/536_2112.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś dostałem polecony z Urzędu skarbowego.... wezwanie... na poniedziałek ... Będziecie mi przysyłać paczki za #?

Na szczęście wezwanie bym złożył wniosek o nip :D...

Robię barcampy: Aula Polska i RadomIT i kilka innych.

Czy wiesz, że największe prowizje w branży turystycznej i masę narzędzi daje Odpoczne.pl (bez ref'a)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju koszty pracy są bardzo duże, jakby je zmniejszyć to nie zarabiałbyś 1000zł tylko 1500zł.

że mam do sprzedania mieszkanie w Sopocie zapytaj rodziców czy zrobią Ci prezent za 1100K PLN smile.gif albo może chcesz sam kupić ? biggrin.gif

Sory ale to pewno jakaś kiszka bo bardzo tanie zeby.GIF

Teraz w dużym mieście ceny mieszkań są 2 razy większe niż pare lat temu. Tak dla przykładu w Szczecinie średnio 5-7k a w wawie w dobrej dzielnicy od 10k za 1m2. Jeśli ktoś w celu zakupu takiej nieruchomości bierze kredyt to płaci jeszcze raz tyle odsetek.

Podatki są za duże w porównaniu do zarobków. Jak polska firma ma się rozwijać i jeszcze konkurować z rynkami międzynarodowymi skoro tyle kasy trzeba oddać państwu, które w zamian niewiele daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na rozmowach wstępnych smieje się jak mi proponują 1000 netto, ale są bezrobotni i bezrobotni...

Nie wiem czy słyszałeś .. ale istnieje takie coś jak system awansów... Nikt nie zmusza do pracy za 1000netto, ale wielu moich znajomych zaczynało od stawek 800netto a teraz zarabiają po 2-3k i to nie jest jakaś bardzo ambitna praca.

Ja też zatrudniając osobę, jak wnioskuje po długości poszukiwań bez doświadczenia i konkretnych zdolności, nie dałbym więcej niż 1000netto. Jak ktoś ma już jakieś portfolio itd to rozumiem, że stawki muszą być odpowiednio większe :)

PS Zawsze możesz założyć własną firmę, jeśli uważasz, że jesteś w stanie zarobić lepiej i te 1000 na rękę to wyzysk ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słyszałeś .. ale istnieje takie coś jak system awansów... Nikt nie zmusza do pracy za 1000netto, ale wielu moich znajomych zaczynało od stawek 800netto a teraz zarabiają po 2-3k i to nie jest jakaś bardzo ambitna praca.

Jasne tylko ile % przebrnie przez tyle awansów i będzie tyle zarabiać? Większość zostanie na etapie 800zł bo wszyscy nie mogą tyle zarabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@netelektryk

Ale skąd jesteś?

Bo jakby w Łodzi było 1200-1300 netto :) to by ludzie ruszyli jak do Media-Markt (ta reklama).

W Indesit, Wrangler płacą spokojnie taka kase po 3 mc (po okresie próbnym)

Jasne tylko ile % przebrnie przez tyle awansów i będzie tyle zarabiać? Większość zostanie na etapie 800zł bo wszyscy nie mogą tyle zarabiać.

Sory ale nie każdy sie nadaje na odpowiedzialne stanowisko niektórzy sa porostu wyrobnikami i tego sie nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak ludzie ktorzy przebywaja na tym forum moga narzekac ze nie maja roboty :)

Kurde zrobcie glupia strone z pierdolami typu cytaty nawet...dodajcie ja do katalogow i juz macie pare stowek miesiecznie ;)

Pare takich stronek i smiejecie sie z tych co siedza pare godzin dziennie w robocie i dostaja grosze :(

Ja tego nie rozumiem, jeszcze jakbyscie nie mieli dostepu do neta to rozumiem, nie macie mozliwosci ale przeciez tu tyle razy przewijalo sie o sposobach na naprawde prosta kase..

pozycjonuj.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie każdy sie nadaje na odpowiedzialne stanowisko niektórzy sa porostu wyrobnikami i tego sie nie zmieni.

Tak tego się nie zmieni ale jak już patrzymy na inne kraje europejskie to np. w Szwajcarii taki wyrobnik zarabia tam tyle że stac go na mieszkanie na kredyt i auto.

Fakt że to bardzo dużo ale u nas mógłby taki wyrobnik zarabiać tyle chociaż aby starczyło nie na kupno ale np. utrzymanie mieszkania i ew. auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inowroclaw - huta szkla - zaproponowano 3.5 zl na zlecenie.

Nie ma czegoś takiego - umowę zlecenie (jako umowę cywilno-prawną) reguluje kodeks cywilny, a nie kodeks pracy. Więc nie obowiązuje minimalne wynagrodzenie - zgodzisz się pracować za 0,50zł / godzinę - twój problem.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż zarabiam w rożnych programach partnerskich i szukarkach. Teraz mam problem jak rozliczyć się dochodów, skoro jedynym dowodem jakim posiadam jest wpłata na konto PayPal i z PayPal na polski bank.
nie rozumiem czemu wszyscy mysla, ze paypal to cos calkiem innego niz konto bankowe. takie pytanie bym porownal do pytania "czy jak place za cos smsem to moge to sobie wliczyc w koszty?"
Jako umowa traktowany jest formularz na stronie, wypłaty są elektroniczne, a więc nie mogę przedstawić dowodu na wydruku. Zakładamy, że uzyskanie wydruku z programu partnerskiego jest nie możliwe.

no to wydrukuj te umowe / formularz / mail potwierdzajacy i wrzuc do segregatora jak kazda inna zwykla (papierowa) umowe.

jesli placisz podatek od kwot, ktore otrzymujesz i wrzucasz te przychody do deklaracji to nie masz sie czym martwic i mozesz miec umowy na brudnych serwetkach.

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym troche odświeżyć temat. I opisać swoją sytuację. Mam serwer w USA, czy moge sobie darowac podatek jesli jest tak jak opisana sytuacja w tym linku

https://prawo.vagla.pl/node/7464

W US te stare glupie baby same nie wiedza jak z tego sie rozliczac. Prosze o odp, w sumie jesli mam serwery w USA to nie musze placic tego podatku. Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności