Skocz do zawartości

Płaćcie podatki.


mf

Rekomendowane odpowiedzi

ja1 zle napisal. W wiekszosci PP jak sie rejestrujesz jako osoba fizyczna nie majaca DG to PP nie zaplaci za Ciebie zaliczki, ani nie wystawi Ci PIT-11. Nie ma tak pieknie. Kaza Ci zebys im wystawil rachunek jako osoba fizyczna i wtedy Ci wyplaca kase, a Ty o podatki musisz sie sam martwic. Z tym wlasnie pojawia sie problem z US, bo sam wplacasz zaliczki nie majac DG (a de facto zachowujesz sie troche tak jakbys mial). Jak jakis PP robi to za Ciebie to wtedy jestes po prostu zatrudniony na umowe zlecenie i masz problem z glowy.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Lepiej napisz do Bankiera i sie zapytaj lub przeczytaj regulamin, a nie sie mnie pytasz. Takie dane jak pesel, czy NIP wymaga sporo PP mimo, ze i tak za Ciebie nie odprowadzaja zaliczek i nie wystawiaja PIT-11.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tylko że działalność gospodarcza to tysiak na zus, a w tym biznesie są tacy co tysiaka właśnie sobie klepią na opłacenie studiów ... i jak dla mnie to powinno być jakoś rozwiązane ;/

Obczaj Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości tam zusu nie płacisz i wiele pomagają z papierkami ...

AIP to 200 zł przez 2 lata, a ZUS to 350 zł. Nie tysiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności