Skocz do zawartości

blokowanie indeksowania parametrów url po "?"


Farlicki

Rekomendowane odpowiedzi

Powrócił mi problem parametrem dodawanym przez G.Ads. Znowu wywoływał błąd 404. Firma informatyczna zrobiła poprawkę, ale znowu zrobili tylko łatkę,  na to co ja im podsyłam. 
Kazałem im zrobić tak żeby przepuszczało wszystkie parametry, ale usłyszałem, że to zły pomysł, bo się będą tworzyć zduplikowane podstrony w Google.
Google - w sensie wyszukiwarki - chyba radzi sobie już  z takim czymś? Ewentualnie można je zablokować chyba w robots.txt.
 
Nie pamiętam już teraz dokładnie, ale tak mi się kojarzy, że to kiedyś był problem na przykład przy skryptach bez mod rewrite, ale teraz chyba już nie jest?
 
 
User-agent: *
Disallow: /*?*

(jak to zapisać?) w robots.txt?

 

albo może w php - jeśli url zawiera "?" echo

<meta name="robots" content="noindex" />

 

Czy szukać jakichś innych rozwiązań, żeby problem się nie powtórzył?

 
Edytowane przez Farlicki

Pozdrawiam

Swidnica24 - Lokaty w Portalu o Świdnicy  Portal dla kobiet

Portal Biznesowy  Inne niezaindeksowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POwinien działac canonical a nie 404 czy jakiekolwiek inne obejscie. Co się stanie gdy google mzieni typ parametru - znowu łatka? Po znaku zapytania wszelkie parametry powinny być odcinane canonical'em. Jak tego firma IT nie potrafi wykonać to bardzo przepraszam ale czas zmienić firmę...

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Farlicki

Nawet jeśli to customowy CMS. Nie rozumiem, co może być ciężkiego w dodaniu rel="canonical" do linków (kilka linijek w PHP i problem rozwiązany). Inną opcją jest implementacja canonicala w nagłówku http. Zgred dobrze napisał, jeśli firma nie potrafi tego wykonać (lub robi problemy), to jest odpowiedni czas na zmianę firmy 👍 Ciekawy jestem co to jest za firma, zdradzisz?

Edytowane przez Harry
  • Like 1

Pomogłem->

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2024 o 08:43, Farlicki napisał(a):

albo może w php - jeśli url zawiera "?" echo

Przecież parametr URL jest dostępny w ramach żądania HTTP = zmiennych serwer, które jest pierwsze dopiero na podstawie tego żądania serwer może przygotować dokument HTML....

 

Zatem nic nie stoi na przeszkodzie by dowodnie modyfikować kod HTML odpowiedzi dodając do niego nagłówki w sekcji HEAD i inne np.: parametry w linkach ...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności