Skocz do zawartości

Samemu czy wybrać fimę?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już jesteś na takim etapie to rób chyba sam. Ewentualnie spróbuj poszukać może kogoś w rodzaju konsultanta na zasadzie: ty umieścisz trochę jego zaplecza u siebie, on będzie sprawował opiekę merytoryczną. Pewnie szybko nabierzesz wiedzy i doświadczenia. Szkoda, żebyś tyle dawał od siebie i jeszcze płacił niemałą kasę na usługi.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perspektywie długofalowej bedzie to kosztować bardzo duzo

Lepiej spojrzeć na to z innej strony. W perpspektywie długofalowej będzie to kosztować bardzo dużo ale ty i tak zarobisz na tym kilka/kilkanaście razy więcej (piszę o perspektywie długofalowej gdzie zdobytego przez intenet klienta pozyskasz np na stałe).

No chyba że pokierujesz się metodą najniższej ceny ui dasz sobie wcisnąć jakieś tragiczne pod względem trafficu frazy, lub nigdy nie doczekasz się efektów.

Ktoś kiedyś kupił frazę opony za 200 zł i jakoś nie widzę go w serpach :(:D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czywiscie wszystko mogę zlecić firmie pozycjonującej która da mi tyle linków ile tylko będe potrzebował i jeżeli bede płacił tylko za pozycjonowanie to w perspektywie długofalowej bedzie to posztować bardzo duzo a w momencie zakończenia współpracy

szybko spadnie mi pozycja.

Równie dobrze możesz sam naprawić samochód, zbudować dom, prowadzić księgowość... tylko nigdy nie zrobisz tego tak dobrze jak osoba która się tym zajmuje zawodowo. Stracisz dużo czasu, który mógłbyś zainwestować w rozwijanie interesu. A tego czy zaplecze, które sobie zbudujesz będzie miało odpowiednią moc nie wiesz bo się na tym nie znasz. Oczywiście możesz spróbować... mam klienta, który próbował sam a teraz musi kupić nową domenę bo wpadł w filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym wiec zainwestować więcej w pozycjonowanie które nie kończy sie na pozyskiwaniu linków ale też buduje moje zaplecze za moje pieniądze. Czy są firmy które tak pozycjonują ? Płacę , kupuje domeny, kupuje hosting ,okreslam mniej wiecej zakres tematyczny i zaczynamy budowanie stron i linków :D , linki, linki, linki.

Nierelany pomysł,chyba, że Twoja firma ma bardzo, bardzo dużo pieniędzy.

Firma tworzy zaplecze, które wykorzystuje dla kilkudziesięciu klientów, więc realne kwoty na budowę i utrzymanie zaplecza z punktu widzenia klienta s ą 2 rzedy wielkości mniejsze.

Kto ci podlinkuje twoje zpalecze ?. Tak sobie wyliczyłem, że samo podlinkowanie serwisu zaplecza, żeby miał moc to koszt (wg moich usług) około 200 zł/miesiąc. przy 50 twoich domenach daje to 10 000 zł na samo linkowanie zpalecza.

No i druga rzecz Zaplecze jest Twoje, skrypty twoje. rezygnujesz z firmy pozycjonerskiej i .... zaplecze staje sie do niczgo, Miałem klienta, który nagle postanowił, że zrobi to sam. Wyjechał z liczbą 100 razy większą linków (miał je z systemów) niż ja mu dałem. Pozycje pospadały do 2-3 dziesiątki (minął rok nic nie wzrosło, a pospadał nie z powodu fitrów tylko gó. jakości linków). A jedny serwis zaplecza, który zbudował wg. moich zaleceń pozostawił wogóle niepodlinkowany ;).

To jest tak, jakbyś chiał naprawić samochód i zakładał własny warsztat samochodowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym wiec zainwestować więcej w pozycjonowanie które nie kończy sie na pozyskiwaniu linków ale też buduje moje zaplecze za moje pieniądze. Czy są firmy które tak pozycjonują ?

Takie coś to dział ogłoszenia. Pewnie znajdą się osoby, które wykonają Ci zaplecze jakie tylko sobie zarzyczysz.

Fotografia ślubna: www.marcindrechna.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności