Skocz do zawartości

Mamy dobry wrost gospodarczy 6%, ale gdzie rozwój internetu?


Pawka

Rekomendowane odpowiedzi

intru :) proponowalem Ci posade jak odchodzilem z agencji, pamietasz? kasa nie taka, ale tyle wolnosci ile bys tylko udzwignal ;)

W Polsce - wlasciciel bierze dla siebie 80% kasy a 20% rozdziela swoim 4 pracownikom. Taki dziwny kraj.

W Polsce - wlasciciel placi sobie zus 280zl przez 2 lata a gdyby zatrudnil pracownika, placilby za niego 3x tyle. Taki dziwny kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Szkoly, urzedy, wszystkie pensje "na panstwowym garnuszku" sawlasnie takie :] Do tego ostatnia moda zatrudniania kogos w ramach "praktyk" - moj kolega ze studiow przepracowal tak 12h dziennie jako grafik i dostal 600 zl. Znajoma za 400 pracuje jako "praktykantka" i odwala brudna robote za 4 stowki.

Ja mialem okazje przekonac sie co to jest praca po tym skonczylismy studia - ja juz na 1 roku dzialalem, szukalem kontaktow poza krajem a wszyscy sobie beztrosko studiowali - teraz kazdy caluje rece za prace za 8 stowek. Po prostu mam z tym do czynienia. Z 30 osobowej grupy moze 6-7 osob zostalo w kraju :]

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole nie wierze w cos takiego ze wysyla sie CV i dostaje porzadna prace.

Ja tak znalazłem pracę - wysłałem CV, przeszedłem testy dostałem 1000 zł doszedłem do 3000 i odszedłem ;) ot cała histroia.

W ogóle mam wrażenie, że żyjemy czasami w innych światach z moich znajomych bedących pradowcami zarobki oscylujące wokoło 2000 zł na rekę dla fochowców są stnadardem, czesto płącą więcej i nie pisze tu o dobrych programistach których trudno skusić kwotą i dwa razy taką.

1200 zł (netto!) to rozsądne minimum dla młodego człowieka, po roku powinien dostawac więcej, po kilku latach zancznie więcej i mam wrażenie, że we Wrocałwiu tak to funkcjonuje. CI który jesze w zeszłym roku zarabiali 900 na rękę, dostają teraz 1600 i wiedzą, że to dopiero początek. Oczywiście muszą być warci swojej ceny.

CO do rozwoju internetu. Pawka mieżysz go miarą swoich użytkowników - a to się nie sprwdza. 20% przybyło użytkowników 40% konkurencji utrzymanie status quo to dla niektórych sukces :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mam z tym do czynienia. Z 30 osobowej grupy moze 6-7 osob zostalo w kraju :]

Intru zmień miejsce zamieszkania, albo środowisko w którym żyjesz. Mówie poważnie. Byłem teraz "na długi łykend" nad możem w 7 par - z facetów najbardziej ubiedzony wyglądał ten z co pracuje w Irlandii i jescze się winał przed końcem weekendu bo musiał wracać do pracy.

Warunki sa dwa:

1) Swoją prace trzeba cenić i znać jej wartość

2) Trzeba mieć co cenić czyli być dobrym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu z Tobą dyskutować.

Bo ja Panie cham jestem. Nie dosyć że znad Wisły i o wąskich horyzontach to jeszcze próbuje zrozumieć o co przedmówcy chodzi (chyba jako jedyny).

EOT

Intru - a z ciekawości to ile wysłałeś CV ? Bo kiedyś zauważyłem, że świetnie działa metoda "na kałasznikowa" - czyli nie szukasz zwierzyny i strzelasz ale strzelasz kilka tys. pocisków tnąc wszystko łącznie z hektarem lasu. :) Zwierzyna przy okazji też się upoluje.

Kilka lat temu szukając pracy potrafiłem dziennie 100 - 200 CV wysłać. Później przez pół roku jeszcze dzwonili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intru można znaleźć takie agencje ale nie agencje osiedlowe.

Jeszcze jak zaczynałem DTP to już w agencjach reklamowych ludzie zarabiali od 2 do 20 K.

Dzisiaj w dużych agencjach także się zarabia ale nie na wszystkich stanowiskach.

W PL nie jest źle - owszem są ludzie co zarabiają 1 K ale jak ktoś pracuje w czymś odpowiednim to i zarobi +10K.

Kwestia wyboru zajęcia i umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki sa dwa:

1) Swoją prace trzeba cenić i znać jej wartość

2) Trzeba mieć co cenić czyli być dobrym

wszystko zalezy od branzy i miejsca

branza informatyczna prowadzi, po za tym jakies wlasne dzialalnosci gospodarcze oraz handlowiec w dobrej firmie (a nie dobry handlowiec w firmie)

doswiadczenie - dlaczego na wiekszosc ofert pracy odpowiadaja ludzie mlodzi? bo tylko oni chca pracowac za 1200 netto, zaden koles na stanowisku nie wysle swego CV jak ktos mu minimum 2000 nie zaproponuje albo i wiecej

liczy tez sie fart- moj kumpel dostal prace przez kolege, nie wyslal nawet 1 CV z wlasnej woli, mi dobra prace udalo sie znalezc za 10 rozmowa kwalifikacyjna ale i tak takie zarobki mam gdzies wole wlasna firme

zarobki moi znajomi - 3000 netto, 800 netto, 1300 netto, 1200 netto, 2200 netto, a wiec jak widac roznie bywa

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, zle napisałem tytul topa, nie mamy wzrostu gospodarczego?

No to nie ma co zadawać pytanie o rozwój internetu. brak wzrostu gospodarczego - brak rozwój internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawka powiem ci tak

rozwoj gospodarczy nie rowna sie wzrostowi dochodow AdSense na stronach Pawki i nie tylko

:]

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki sa dwa:

1) Swoją prace trzeba cenić i znać jej wartość

2) Trzeba mieć co cenić czyli być dobrym

Tu wlasnie jedno ale:

1. Cenie sie, staram sie cenic - po wycenie projektu strony 99% zabijam cena, ktora moim zdaniej jest pzecietna :]

2. Staram sie byc dobrym ale nie jestem i nigdy nie bede - zawsze znajdzie sie x osob o wiele lepszych ode mnie, mysle ze to jest normalne. Rowniej jest x osob wiele gorszych ode mnie. Ale tutaj jest ak - musisz byc najlepszy bo zginiesz - a ja nie chce byc najlepszy, nie chce konkurowac, walczyc - chce byc sredniakiem i zyc jak sredniak a tak sie nie da. Albo jestes najlepszy, poswiecasz cale zycie zeby miec mniej niz malo albo jestes sredniak i nie masz nic. To jest bez sensu - kazdy powinien miec prawo godnie zyc jak sie stara i mysle ze tak jest na zachodzie bo znam wielu przecietniakow, ktozy robia byle co, ot 8h i do domu i zyja duzo lepiej niz ja.

rozwoj gospodarczy nie rowna sie wzrostowi dochodow AdSense na stronach Pawki i nie tylko

idealne podsumowanie - wlasnie tak uwazam :D

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?

Wzrost 6% ? śmiechu warte to wszystko! Wczoraj słyszałem, że bezrobocie też koło 14% i spada - a czemu spada? 4mln ludzi wyjechało za granicę, mieszkam na wsi 800 osób tu ma mieszkać a ile jest? 500! ~200ludzi wyjechało okresowo (zostawiając rodzinę) i 100 ludzi pojechało na więcej jak rok zarobić coś i pomyśleć nad otwarciem własnego biznesu.

Dużo też ludzi nie jest wogóle zarejestrowanych jako bezrobotni, więc nie są uwzględniani w stopie bezrobocia.

Druga sprawa: myśląc logicznie - ktoś jedzie za granicę, przywozi te 5tys. E, dodatkowo nie płaci w PL podatku dochodowego, ściąga podatek zapłacony np. w Irlandii czy Hollandi i napędza 'kochanej PL' gospodarkę.

3 sprawa: niektóre osoby wolą siedzieć w domu na zasiłku (przykład Ferdek Kiepski:P) i nic nie robić... Wszystko co dostaną to przepiją i przepalą.

Analitycy dziwią się, że gospodarka tak do przodu poszła bez ingerowania w nią rządu.

Jeśli Polską nie rządzili by debile to napewno byłby jeszcze większy wzrost.

sory ze az tyle tego ale nie umialem sie powstrzymac :D

pozdros

trance_is_not_a_techno_v2.0_by_tvg.gif

Rzetelne i profesjonalne w tym co robi biuro tłumaczeń Katowice wygrało w kategorii najlepsza obsługa klienta.

Tani, profesjonalny zwrot podatku z Niemiec i Austrii. Dodatkowo Kindergeld Austria i Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności