Skocz do zawartości

e-weblink.com


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A mnie ciekawi ile przelewów pktów poleci. Mi właśnie pierwszy klientowi wywaliło a od wczoraj znikło mi już jakieś 200k pktów i dalej lecą w dół.

Ty ksann z tym coś zamierzasz zrobić czy czekasz aż ludziom po kilka pkt zostanie w systemie ?

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ManiaQ: trzeba bylo nie sprzedawac do ostatniego punktu ;)

skoncza sie oferty po 170 zl bo dzieciom znikna punkty :angry: skonczy sie era wzrostow i wysypu punktow - madrzy sprzedawcy przezyja zmiany, a o reszte sie nie martwie :)

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co maniaq masz jakiś problem ze sobą ?

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co maniaq masz jakiś problem ze sobą ?

ale czemu tak agresywnie?

odniosłem się tylko do Twojego stwierdzenia: czy xann zamierza cos z tym zrobic (ze spadkiem punktów).

rozumiem, że wywala Ci przelewy a ilosc punktów na koncie sie zmniejsza ale co ma teraz xann zrobic??

ma nagle wymyślić nowe przeliczniki zeby dostosować się do nowej gry której zasad jeszcze nie znamy?

a co jeżeli dowiemy sie czegos nowego za miesiąc? znowu zmieniamy?

Xann wyszedł by na niepoważnego gdyby co tydzien zaczal zmieniac zasady punktacji stron.

I niby co ma teraz zrobic? zmienic algorytm tak zeby nagle wszystkim wrocil stary poziom punktów (czytaj:wyprodukować puste punkty) tylko po to zeby mozna je było sprzedac (sprzedac puste punkty za obecna cene)?

mi narazie spadło 50k punktów i podejrzewam ze moge niedługo miec na koncie 10% tego co wczesniej ale wiem ze nie ma sie co czepiac xanna skoro nikt nie wie co bedzie za tydzien.

albo juz wiem xann - mam rozwiązanie!!! wprowadź do starego wzoru na punkty drobną modyfikację - 25*site i wszyscy beda mieli tyle samo punktow co 2 tygodnie temu

a tak troche bardziej poważnie: jedyne co można teraz zrobic to poczekać - obserwować - i dopiero zmieniac.

Jeżeli wszystkim punkty spadły(albo niedługo spadną) o 90% to znaczy ze to co wczesniej robiłes za 100k punktów zrobisz teraz za 10k punktów bo zmniejsza się nie tylko Tobie ale wszystkim.

I te 10k punktów sprzedaż za tyle ile wczesniej brałes za 100k (przynajmniej w teorii :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co maniaq masz jakiś problem ze sobą ?

Jeżeli wszystkim punkty spadły(albo niedługo spadną) o 90% to znaczy ze to co wczesniej robiłes za 100k punktów zrobisz teraz za 10k punktów bo zmniejsza się nie tylko Tobie ale wszystkim.

I te 10k punktów sprzedaż za tyle ile wczesniej brałes za 100k (przynajmniej w teorii :D )

Wytlumacz to klientowi ktory zaplacil za x punktow? Teraz mu przelejesz x/2 punktow i mu powiesz, ze to jest tyle samo za ile zaplacil? Nawet jezeli to zrozumie i uwierzy, to przeciez nadal bedzie chcial x punktow, bo dla niego to 2 razy lepiej.

System powinien byc jakos zabezpieczony na taka ewentualnosc, tym bardziej, ze tak jak mowisz to co sie robilo wczesniej 100k pkt teraz zalozmy ze bedzie mozna zrobic 10k pkt. A to znaczy, ze byc moze trzeba zweryfikowac dodane do systemu linki.

Moze wystarczyloby zamrozic site dla juz dodanych stron? I wtedy poczekac na rozwoj wypadkow, tudziez podejmowac kolejne kroki tlumiace czkawke Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System powinien byc jakos zabezpieczony na taka ewentualnosc,

a to ciekawostka :D

Może to ty powinieneś być zabezpieczony co?? Co ma do tego system ile sprzedajesz komu i po ile co??

Nikt jakoś nie krzyczał jak w systemie site rosło jak oszalałe żeby to jakoś zamrozić czy coś :)

Jak to mówią każdy kij ma dwa końce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamrozić site? czyli dawac ludziom punkty których ilość nie odzwierciadla stanu rzeczywistego (czytaj rozdawać puste punkty)?

i podchwytliwe pytanie: zamrozić wszystkim czy tylko tym którzy teraz mają wkurzonych klientów na karku? :D

myślę ze dla niektórych to tak wielki problem tylko dlatego, że patrzą na sprawę z perspektywy sprzedawcy punktów.

natomiast czy to taka wielka tragedia dla zwyczajnego użytkownika systemu? punkty mu spadły ale spadły wszystkim więc ich moc wzrasta wiec ogólnie zmienia się niewiele.

a na koniec coś mądrego na dobranoc: w biznesie zeby przetrwac w dłuższej perspektywie musisz być zawsze przygotowany (Ty-nie xann, nie eweblink, nie inni) do tego ze czarny scenariusz prędzej czy później się ziści (i zazwyczaj dzieje się to nagle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamrozić site? czyli dawac ludziom punkty których ilość nie odzwierciadla stanu rzeczywistego (czytaj rozdawać puste punkty)?

i podchwytliwe pytanie: zamrozić wszystkim czy tylko tym którzy teraz mają wkurzonych klientów na karku? :D

myślę ze dla niektórych to tak wielki problem tylko dlatego, że patrzą na sprawę z perspektywy sprzedawcy punktów.

natomiast czy to taka wielka tragedia dla zwyczajnego użytkownika systemu? punkty mu spadły ale spadły wszystkim więc ich moc wzrasta wiec ogólnie zmienia się niewiele.

a na koniec coś mądrego na dobranoc: w biznesie zeby przetrwac w dłuższej perspektywie musisz być zawsze przygotowany (Ty-nie xann, nie eweblink, nie inni) do tego ze czarny scenariusz prędzej czy później się ziści (i zazwyczaj dzieje się to nagle).

Na szczescie nie uzalezniam swojego istnienia od handlu punktami, jest to raczej dodatek do pensji. W razie ewentualnych strat albo od kogos wynajme punkty i uzupelnie braki klientom albo jakos im wynagrodze przerwe w dostawie. Nikt jeszcze nie narzekal na wspolprace ze mna, rowniez w kwietniu 2008, gdy site razem z punktami odparowalo w podobny sposob. Narazie jednak rezerwa ktora mialem wystarcza na pokrycie strat.

Na problem w przeciwienstwie do co poniektorych (postawa: gdybys nie wynajmowal to by nie bylo problemu) staram sie patrzec zarowno od strony systemu jak i uzytkownikow. Sytuacja w ktorej przez kaprys guglarki odparowuje z systemu kilkadziesiat procent punktow jest anormalna i wg mnie dla systemu szkodliwa. W biznesie drogi kolego oprocz przygotowania na kazdy mozliwy scenariusz, dywersyfikacji zrodel przychodu mile widziana jest takze stabilna wspolpraca. W tej chwili wyglada to tak, ze przez kichniecie google wahac sie bedzie zarowno moc punktow jak i ich cena. Znikaja transfery u osob, ktore zachowawczo mialy z 30-40% wolnych punktow. Zaufanie zarowno do handlarzy punktow jak i samego systemu spada.

Mowisz ze kilkudniowe zamrozenie site dla stron ktore sa aktualnie w systemie to beznadziejny pomysl, bo spowoduje to brak odzwierciedlenia stanu faktycznego zaindeksowania dodanych do systemu stron, a przez to niesprawiedliwa ilosc przyznanych punktow. Pytanie tylko, jak duzo z dodanych stron codziennie dostaje bany, traci content etc. Jesli jest to sensownie mala liczba to prawdopodobnie zmiana wartosci punktow bylaby pomijalnie mala. Oczywiscie taki scenariusz system moglby odpalac tylko np. po wykryciu wahniecia o >10% czy >20% liczby zaindeksowanych podstron, dla stron dodanych do systemu. Oczywiscie wahniec zarowno na plus jak i minus. Zamrozenie mogloby potrwac kilka dni (tydzien?), w miedzyczasie poszlaby informacja do uzytkownikow. Chodzi generalnie o probe zamortyzowania wplywu kaprysow Google na stabilnosc systemu.

Pamietajmy ze w starciu z G jestesmy po tej samej stronie barykady. :) Korzystajac ze wspolnych narzedzi, mozemy wspolnie myslec czy nie mozna poprawic ich skutecznosci, stabilnosci.

Pozdrawiam serdecznie,

Piotr Zadrożny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale może Google nie wyindeksowalo tych podstron tylko pokazuje jakies głupie ich ilości?

W google.pl mam "normalny site" załóżmy 4000 na google.com już tylko 170. Ale jak w google.com wpisywałem 20 losowych podstron zaindeksowanych w google.pl to wszystkie były zaindeksowane równiez tam. Co więcej wpisałem w google.com:

site:mojastrona.pl (tu słowo powtarzające się na większości podstron) i wyskoczyło 2900!

Ktoś mi to wytłumaczy?:D Może błędnym podejściem jest branie site'u z google.com przez eweblinka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności