Skocz do zawartości

e-weblink.com


Rekomendowane odpowiedzi

xann, ale po co pisać z innego konta ?

Jak byś był bystry to byś zauważył ze Xann gdzieś wyjechał czy zachorował bo od rana raczej nie pisze nic na formu, a on potrafi produkować tony smapmu :P

.. pozory .. myślisz, że jak ktoś nie zaloguje się na swoje właściwe konto przez 2 dni to odrazu oznacza to, że jest chory ? pomyśl logicznie :P

Napisz email lukas24.24@o2.pl jeśli mam wobec Ciebie zobowiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
powiem wprost już wczesniej pisałem mi nie podoba się promowanie małych stron, gdyż uważam ze jest to błędne, ale jeśli sysyem tak ma promować strony to OK , ja się do tego dostosuje - są jakie są i albo się ktoś na to godzi albo nie, ewentualnie mozna podsuwać jakeis argumenty ZA i PRZECIW ale w jedną i drugą strone a nie tylko na NIE

Masz rację, ze trzeba się dostosować, ale dyskutować można i trzeba. Ja ze swojej strony wielokrotnie składałem różne propozycje, więc nie czuję, ze pijesz do mnie. Ostatecznie jakieś kryteria sa przyjęte i będą stosowane, ale to nie wyklucza dyskusji. Może w trakcie dyskusji coś ciekawego komuś przyjdzie do głowy, ot burza mózgów. :)

Jako użytkownik chciałbym uzależnienia punktacji od stopnia zaindeksowania strony. To zapewne jest kosztowne, ale wartość systemu znacznie by wzrosła. Można wprowadzić obligatoryjne przeznaczanie 1-5% posiadanych punktów na podlinkowanie własnych stron wyświetlających linki eweba. Można proponować wiele innych rozwiazań, może coś ciekawego sie urodzi.

Ja w zasadzie dyskutuje tylko o eweblinku, bo lubię ten system za niewqrwiającą instalację. I Xanna też lubię.

B)

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeden ma całkowitą rację. Strona z site=101 jest słabsza o 1000pkt od strony o site=100. Gzie tu logika?
Ma, a może i nie mam. Zrobił by założenie 0d 5 do 120 to ktoś napisze ze 121 jest spoko.

Czyli wychodzi na to, że przyjęte założenie jest złe. I chyba warto pisać, bo póki co jest nielogicznie.

Chyba to, że ludzie stukają się w głowę czytając ze strona z 101 site ma mnej punktów niż ta z 100. Bo wychodzi na to, że jak mam lepszą stronę zapleczową, takiego powiedzmy wordpressa gdzie piszę notki... doszedłem do powiedzmy 99notki (takie uproszczenie pomijam zaindeksowane tagi/kategorie itp.) i teraz wiem, że jak napiszę tą kolejną notkę to stracę 1000pkt. Absurd!

Jak to, system jest podobno darmowy?

Tego nikt nie wie - pisać można wiele. A by to sprawdzić, trzeba by mieć wgląd w źródło skryptu, jakieś "kontrole" by musiały być itp. by to stwierdziły. A tak - to mamy słowo przeciwko słowu - a komu wierzyć? Wg. mnie trzeba się skupić na efektywności - bo jak ktoś za dużo weźmie dla siebie - to od razu się odbije na spadku mocy.

w Gotlinku chyba 5% podbierają punktów - a czy to prawda czy nie, też nie wiadomo. Ogólnie - kwestia "opłat" punktowych - to ja bym raczej pomijał te kwestię.

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to, że ludzie stukają się w głowę czytając ze strona z 101 site ma mnej punktów niż ta z 100. Bo wychodzi na to, że jak mam lepszą stronę zapleczową, takiego powiedzmy wordpressa gdzie piszę notki... doszedłem do powiedzmy 99notki (takie uproszczenie pomijam zaindeksowane tagi/kategorie itp.) i teraz wiem, że jak napiszę tą kolejną notkę to stracę 1000pkt. Absurd!

Masz racje :) ja mam serwis co ma 10k i zaczyna po następnej stronie przycina site a już przy 20k nie wspomnę jak tnie. Uważam to za bardzo złe B)

Do tego mam 11 linków wychodzących i znowu mi tnie punkty.

Co ciekawe nie mam już dla sytemu czy mam 11 wychodzących czy 300 bo tyle samo tnie.

Natomiast jeżeli mam w Google 500 stron a w Y 6k to znowu dodaje to i dzieli na 2.

Takiemu liczeniu mowimy stanowczo nie powina byc brana wyższa ilośc stron i mnożona x 10.

Tak tylko tną ucinają zmniejszaj.

na marginesie jestem za tym żeby bonus za małe strony wynosił minimum 10k.

Dodatkowy bonus wprowadził bym dla stron co maj w G site od 2 do 9 a w Y 17 do 43 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stronę mam 32 pkt - czy to nie za mało ?. Pisałem o sprawdzenie, czekam na odpowiedź

Pozycjonowanie i reklama Reklamedia.pl - Pozycjonowanie - Reklamy Porady, opinie, newsy i przemyślenia o SEO. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym ale nie moge znaleźć nigdzie tego topika więc pisze raz jeszcze że obecnie nie opłaca się dawać domen głownych do eweblinka bo za domenkę z pr1 i 100 zaindeksowanego site dostaniesz jakieś 2k- czy 3k pkt a to całe g...o i na opłatę domeny nie zarobisz nie mówiąc o serwerach czy własnym zysku. Bardziej opłaci się postawić 30 czy 50 stron w subdomenach domeny. Opłaci się kupić 30 domen i na głownych postawić swoje prywatne zaplecze a w ich subdomenach postawić strony dla eweba. 30 x 30 subdomen daje 90 stron i jak dobrze przemyślisz sprawę dostaniesz o wiele więcej niż te kilka tyś z głównych. No biore pod uwagę jeszcze fakt że musisz się trochę postarać aby ten pr uzyskać bo inaczej to nic z tego nie masz praktycznie. No może jakieś 100pkt :)

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę mój obrazek:

e-weblink-kalkulacja.gif

Obrazek dotyczy strony www.carci.net, gdzie od wielkiego dzwonu sobie coś napiszę (bo nie mam pomysłu na kolejnego bloga).

Faktycznie, nie doczytałem tego, że i w Yahoo musi być poniżej site:100 by dostać bonus. W takiej opcji nie dodam tej strony, bo choć mam tylko 22 autorskie wpisy, poindeksowane są podstrony z tagami. Czyli, z otagowanym Wordpres'sem trzeba bardzo ostrożnie jeśli ma służyć za "małą stronę do e-Weblinka".

PS.

wiecie, że właśnie wyszedł WP 2.9 i wypada aktualizować zaplecza?

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę mój obrazek:

Za katalog w domenie głównej z PR3 i sporą ilością podstron z PR2, 1 mam 4000 bonusu, site w google 2040 (1570 wpisów), ale w yahoo site=0, linków do strony 0 (ciekawostka), wychodzących 12 do wpisów w subdomenach i 1 poza serwis, czyli minus 50% - razem daje to 2663 punkty.

Dostaję więc niewiele więcej niż strona Bielacka, nie ujmując niczego jego stronie uważam, że dla systemu moja strona wnosi wielokrotnie więcej.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pomysłów jak nagradzać małe strony, a zarazem uniknąć preferencji stron typu: "site ma być od 5 do 100, a jak masz 101 to masz pecha"

1. KAŻDA strona w domenie głównej przyjęta do systemu bonus +1000 punktów. Może brzmi to bezsensownie, ale w tym szaleństwie jest metoda.

Dlaczego?

(Stosuję uproszczenia, ale idea powinna być jasna)

Było:

Strona 1- G site: 10 - załóżmy, że ok. 10 punktów

Strona 2- G site: 101 - załóżmy, że ok. 101 punktów

Strona 3- G site: 1000 - załóżmy, że ok. 1000 punktów

Wniosek: Nie opłaca się tworzyć małych stron.

Jest teraz:

Strona 1- G site: 10 - załóżmy, że ok. 1010 punktów

Strona 2- G site: 101 - załóżmy, że ok. 101 punktów

Strona 3- G site: 1000 - załóżmy, że ok. 1000 punktów

Wniosek: Przepaść między site 100 a 101. Trochę bardziej opłaca się robić małe strony, ale trzeba uważać, żeby nie były za duże.

Było by:

Strona 1- G site: 10 - załóżmy, że ok. 1010 punktów

Strona 2- G site: 101 - załóżmy, że ok. 1101 punktów

Strona 3- G site: 1000 - załóżmy, że ok. 2000 punktów

Wniosek: Brak przepaści między site. Trochę bardziej opłaca się robić małe strony.

Bonus dla każdej strony w domenie głównej nie musiałby wynosić 1000. Myślę, że właściciele systemu wiedzieliby jaka wartość byłaby najlepsza.

2. Linki wychodzące:

Jest:

wartość do 4: +30% punktów

wartość od 5 do 9: 0% punktów

wartość od 10: -50% punktów

Wniosek: Są 2 przepaście punktowe.

Mogło by być:

wartość do 4: +30% punktów

wartość = 5: +20% punktów

wartość = 6: +10% punktów

wartość = 7: 0% punktów

wartość = 8: -15% punktów

wartość = 9: -30% punktów

wartość od 10: -50% punktów

Wniosek: Wszystko jest bardziej płynne.

Rosani.pl - Pierwsza taka perfumeria internetowa! - Światowe marki - Hurtowe ceny! - Ponad 5000 produktów - Tani kurier lub odbiór osobisty przy Metrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hypno - jedna rzecz w najbliższym czasie ma być wych 10 - 90%

wyliczenie ma jedna wade - z pewnością zbytnio obciążyło by robione wyliczenia w systemie

bonus 1000 za głowna - ja uważam ze jest to produkcja tzw. pustych punktów

ale to i tak Właściciel systemu określi co i jak

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyliczenie ma jedna wade - z pewnością zbytnio obciążyło by robione wyliczenia w systemie

Teraz są 3 warunki. Byłoby 7. Myślę, że przeciętny serwer może wykonać co najmniej milion takich operacji na sekundę. Domen jest 60000, czyli to żaden kłopot i sądzę, że Xann by to potwierdził.

bonus 1000 za głowna - ja uważam ze jest to produkcja tzw. pustych punktów

Równie dobrze można powiedzieć, że bonus za PR produkuje puste punkty. Tu chodzi o moc i założenie, że link ze strony z PR=2 jest lepszy od PR=1 oraz 10 linków z 10 stron małych jest lepsze niż 10 linków z 1 strony 10 razy większej.

Rosani.pl - Pierwsza taka perfumeria internetowa! - Światowe marki - Hurtowe ceny! - Ponad 5000 produktów - Tani kurier lub odbiór osobisty przy Metrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności