Skocz do zawartości

e-weblink.com


Rekomendowane odpowiedzi

....

Ty chyba jednak rzeczywiści nie rozumiesz o co mi chodzi. Trzykrotny zapas? Linkowanie statystycznego linka na trzech podstronach to sukces? Jaką frazę chciałbyś podlinkować w ten sposób? ;)

...

Sęk w tym że nie jest to system stały a rotacyjny i o ile zakładając teoretycznie że obecnie możemy wyświetlić 3 razy stałego linka na każdym idexie to rotacyjny polega na tym że w naszej paczce masz 250 linków i losowo wybiera 5

O ile możemy rozmawiać o aptekarskiej precyzji przy systemach stałych to panowie sorry ale przy rotacyjnych wszysko opiera się o prawdopodobieństwo ze akurat w chwili wyslosowania waszego linka z puli ze akurat w tym momencie zostanie on zaliczony przez bota który wiadomo chodzi jak mu się podoba.

Panowie w systemach rotacyjnych opieramy się na prawdopodobieństwie trafienia, jednym słowem polega to na tym im więcej pkt przyłożysz tym większe prawdopodobieństwo masz ze twój link zostanie znaleziony.

I teraz kolejna sprawa

.....

1. Bonus za site 5-100 to nie jest promocja małych stron, tylko stron z małym site. Czas to wreszcie zrozumieć i przestać przeinaczać moje słowa.

....

No tu ciężko będzie nam sie porozumieć bo dla mnie promocja małych stron a promocja stron z małym site to jedno i to samo

.....

2. Ja również uważam, że małe strony są bardzo dobre dla systemu, ale po przekroczeniu site=100 tracimy bonus, który nadrobimy dopiero po mocnym przekroczeniu site=1000. A to jest równoznaczne z karą dla stron site=100-1000 i równoznaczne z poważnym niedoszacowaniem stron z site 1000-2000.

....

jak już wcześniej powiedziałem obecnie przyjęliśmy parametr 5-100 z chęci połknięcia stron zapleczowych, zdaje sobie sprawe ze storna która ma 112 stron juz sie nie łapie i wiele sie nie różni ale poprostu przyjeliśmy takie widełki, po nowym roku przeanalizujemy jeszcze raz czy te widełki powiekszyć czy pomiejszyć

Do e-weblinka nie opłacało się wcześniej dodawać stron robionych pod SWL stałe 5-10 podstron i dlatego został wprowadzony ten bonus, odnośnie dużych stron nic sie nie zmieniło poza maxymalną ilością otrzymanych pkt

ps. Panie i Panowi my tu sie nie kłócimy my tu dyskutujemy ;)

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

1. Nie w prawdopodobieństwie rzecz, tylko w faktycznej ilości miejsca na linki. Z samymi małym stronami daleko nie ujedziesz. Przecież to widać gołym okiem.

2. Na to już nie mam siły

dla mnie promocja małych stron a promocja stron z małym site to jedno i to samo

3. Dlaczego tych progów bonusowych nie zrobisz więcej. Wg twojej metody po przekroczeniu site=100 jest spadek punktacji w przepaść.

Zwróć uwagę jak to jest w progach podatkowych -podatek rośnie, ale przy przekroczeniu progu nie skacze, jest swego rodzaju ciągłość wyceny.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie w prawdopodobieństwie rzecz, tylko w faktycznej ilości miejsca na linki. Z samymi małym stronami daleko nie ujedziesz. Przecież to widać gołym okiem.

o faktycznej ilosc miejsc na linki możesz mówić w systemach stałych nie rotacyjnych, spróbuj zrozumieć zasadę ze w rotacyjnych taką ilośc linków jak obecnie nawet obsłużę 5 tys domen ba nawet obsłużę 1000 domen a co dopiero jak w puli jest 50 tys domen

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może obsłużysz, tylko z jaką mocą? Pamiętaj, że link musi być zaindeksowany. Między kolejnym przeindeksowaniem podstrony google ma gdzieś twoje paczki, losowania, prawdopodobieństwo, punkty i temu podobne historie. I tu się kłania brak miejsca na linki.

Ja nie mam nic przeciwko promocji małych stron, ale w stosunku do stron z sitem do kilku tysięcy idzie to za mocno. O ile jestem w stanie poprzeć radykalne cięcie punktów za zbyt dużą liczbę wychodzących to takiej promocji małego site juz nie.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może obsłużysz, tylko z jaką mocą? Pamiętaj, że link musi być zaindeksowany. Między kolejnym przeindeksowaniem podstrony google ma gdzieś twoje paczki, losowania, prawdopodobieństwo, punkty i temu podobne historie. I tu się kłania brak miejsca na linki.

"brak miejsca" występuje w swl stałych jak faktycznie system daje ci linki na stronach nie zaindexowanych, w rotacyjnych twój link może w ciągu jednego dnia obskoczyć wszystkie domeny wiec moc jest zależna od ilosci przyłozonych punków nie od ilosc site w domenie,

Ilośc site w domenie teoretycznie powinno zwiększać prawdopodobieństwo liźnięcia bota ale to już sa spekulacje

Yeden tak jak mówiłem przy rotacyjnych to nie apteka tu dokładnie niczego nie oszacujesz są przyjęte jakieś ramy i ot wszystko.

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że bot odwiedza dziennie 10% serwisu.

Przypadek 1.

Mała strona o faktycznej ilości podstron: 50

Ilość podstron odwiedzonych przez bota: 5

Ilość linków zauważonych przez bota: 25

Przypadek 2.

Strona o faktycznej ilości podstron: 1000

Ilość podstron odwiedzonych przez bota: 100

Ilość linków zauważonych przez bota: 500

Zakładając nawet, że ilość procentowa odwiedzin podstron spada drastycznie przy dużych stronach (np. do 1%), to i tak mamy:

Przypadek 3.

Duża strona o faktycznej ilości podstron: 100.000

Ilość podstron odwiedzonych przez bota: 1000

Ilość linków zauważonych przez bota: 5000

Ot, zwykła matematyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ właśnie nie. Skoro paczka zawiera 200 linków, to w przykładzie 3 każdy z nich ma dużą szansę być zauważonym.

@mmarek - glupoty opowiadasz. ilosc odwiedzin bota nie ma nic wspolnego z site

moze sie zdarzyc, ze na stronie z site 5 bot zauwazy wiecej linkow niz gdyby miala site 100k. wszystko zalezy od ilosci linkow

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weblink pobiera parametr BL, więc założyłem, że jest on podobny dla każdego powyższych przykładów.

Poza tym, sprawdź to sobie dokładnie. Jeżeli uważasz, że podobnie podlinkowane strony, ale różniące się ilością podstron mają podobną ilość wizyt bota dziennie, to się mylisz.

PS

Dodam, że nie mówię o parametrze site, tylko o faktycznej ilości podstron w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jest pełna zgoda, że bonusy za site=5-100 są zbyt wielkie i przeszacowują wartość takich stronek, to warto jeszcze wspomnieć o linkach wychodzących.

Drastyczne obcięcie punktów powyżej 9 wychodzących jest moim zdaniem zbyt radykalne, chociaż zamiar jest słuszny - albo trzymaj tylko w eweblinku albo idź do innego systemu. Tylko, że wcale nie jest dużym problemem mieć na głównej mało linków, a na podstronach trzy razy tyle. Konkurencja też pewnie zmodyfikuje swoje kody i zaproponuje takie, które nie będą wyświetlać linków na stronie głównej. I jest wilk syty i owca zadowolona. ;)

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drastyczne obcięcie punktów powyżej 9 wychodzących jest moim zdaniem zbyt radykalne, chociaż zamiar jest słuszny ....

Jak widzisz zamiar jest słuszny a drastyczne to dopiero będzie, jak wprowadzimy minus 70%, 80% lub 90% za wychodzące No tym zajmiemy się po nowym roku

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności