Skocz do zawartości

e-weblink.com


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z tym znikaniem nie jest tak różowo, to mogło by działać w dwie strony jako że ktoś by na tym stracił inny zyskał w wypadku jakby domena istniała juz w systemie jakiś czas i ktoś by jej nie przedłużył jednak google jak sądze zeruje wrtośc dla stron których ciągłośc została przerwana więc musiały by się liczyć tylko strony z ciągłością historii. Tu musiałby naprawdę bardzo szybko ktoś wyłapać taką domenę i ja przejąć, tylko że my (uzytkownicy systemu) byśmy na tym nie stracili bo cała wartośc takiej strony została by zachowana. Kwestia pozostaje jak algorytmicznie rozwiązać problem doceniania takich stron, Bo webarchiwe z jakiegoś powodu nie zawsze pokazuje ciągłość, a to nie znaczy że jej nie było (sam, tak mam dla kilku domen), jak określić za pomoca algorytmu że domena ma ciągłą historię od np. 2000 roku, została przejęta przeze mnie czy ciebie a nie była nigdy w systemie ?, a jak że strona z 2000 roku miała 3 czy 4 lata przerwy w hostorii i wartość seo jej została przez google wyzerowana i jest traktowana jak świerza domena ? To uważam jest mały (duży) problem

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony e-weblink idzie w bardzo dobrą stronę, wbrew jakimś dziwnym głosom. Dlaczego?

- Najlepsza z możliwych decyzji to ograniczenie linków wychodzących i to było kluczowe do mojego powrotu do tego systemu. Nie wiem czemu, ale linkując z e-weblink`a nigdy bana nie dostałem, chociażby to była najgorsza pod słońcem strona. Jak linkowałem z gotlink`a dostałem 4 bany na strony z unikalnym contentem i dopasowaną grafiką do tematyki strony.

- Bonus za domeny główne też idzie na plus, według mnie link z subdomen jest słabszy niż ze strony głównej (robiłem swoje testy linkując strony identycznie).

- chciałem tu napisać minus, że system nie bierze pod uwagę wieku domeny, ale wyżej xann napisał że nad tym pracuje. Jak to rozwiążę, nie wiem. Patrząc na zmiany myślę że będzie to następny plus :rolleyes:

- uczciwość systemu, miło wiedzieć kto tym zarządza i w jaki sposób, nie ma żadnych niedomówień.

To jest tylko i wyłącznie moja opinia i moje doświadczenia z swl`ami.

Witam, w ostatnich dniach i tygodniach nie logowałem się na konto i nie sprawdzałem co słychać na forum. Okazało się że ktoś się włamał mi na konto i oferował licencje seokatalogów itp. To nie ja oferuję i ktoś próbuję wyłudzić pieniądze od was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nabiera rumieńców. :rolleyes:

Ja ze swojej strony powiem tylko, że w sumie w e-webie raczkuje, ale denerwuje mnie problem, który ma bardzo wiele osób właśnie związany z DC, bo jak widzę site 10 x mniejszy (porównanie google.pl do google.com) to można się zdenerwować. Szkoda, że nie da się tego rozwiązać.

W dodatku nie wiem czy to się zmieni, czy nie, nie ma na ten temat żadnych informacji. Utrudnia to też monitorowanie site, bo te narzędzia darmowe, których używam monitorujące site monitorują google.pl i gdy wydaje mi się, że podpięcie danej domenki już zacznie być opłacalne zapominam o google.com. Wchodzę na stronie bezpośrednio, SeoQuake i już wiem, że się jednak jeszcze nie opłaca... (za mały site w google.com).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikosis gdyby site nie był głownym czynnikiem wpływającym na ilośc pkt w systemie tylko byłby sprowadzony do parteru i traktowany jak na to zasługuje i jak pisałem byłby mały stały bonus za sam site i traktowany byłby jako czynnik gdzie linki zamieścić to problem by znikł. Przykładowo 1000 pkt za sie 100, 1500 pkt za site do 1000 i 2000pkt za site do 5000 zaindeksowanych podstron i było by oki. Większe serwisy to i tak w 99,99% zwykły spam. Jak ktoś jednak uważa że ma w systemie zajebiaszczy serwis z 100k zaindeksowanych unikalnych i wogle wypasionych podstron z codzienną rzeszą odwedzających je userwów to i tak pratycznie niec by nie starcił bo 2k za site by dostał a reszte uzyskał by za faktyczną wartość tego serwisu czyli podlinkowanie, wiek strony i jakby była możłiwość za odpowiednie alexa rank kŧóre cechuje odwiedzalność serwisu przez ludzi. Mimo to jak uważają co poniekŧórzy odwiedziny maj ą wpływ na jakośc i google posaida jakiś algorytm bodobny do tego z alexa określający czy strona ma odwiedziny czy to martwy babol podlinkowany tylko dobrze przez pozycjonera. Wbrew co poniekŧórym tez jest cięzko nabić sztucznie wysokie aleksa bo jak mnieam liczą się tu nie same odwiedziny ludzi ale tez z jakich ip idą te odwiedziny.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy nie są uczciwe, bo algorytm wyszukiwarek jest tajemnicą.

Jeżeli ktoś żyje z handlu pkt to będzie starał się robić je jak najtaniej - minimalizacja kosztów, biznes jak każdy inny. Pisanie że handlarze są be bo robią spam, jest trochę nie na miejscu; dla czystej idei powstają tylko fundacje(w teorii ;)), a nie firmy. To w gestii zarządzających jest tak zmieniać parametry przyznawania punktów, aby wszystko było w miarę uczciwe(dobre linki za dobre strony w systemie).

Równie dobrze możemy oskarżać handlarzy że importują owoce,warzywa, ciuchy itp. z Chin zabijając naszą produkcję. Biznes jest biznes, a od regulacji jest ktoś inny i to na nim spoczywa cała odpowiedzialność, również w SWL.

Sam chciałbym żeby w systemach znajdowały się same strony zgodne z powyższymi założeniami :D

PS. Nie mam ani jednej strony w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gielo , Generalnie - mądrze piszesz ! Jedyną opcją dla obecnych systemów jest wprowadzenie jakiegoś elitarnego eweba :D Ktoś wczesniej napisał że ten wpis Twój to jeden z lepszych postów tym temacie - ja poszedł bym o krok dalej . Na PIO . Podziękował !

Podaruj 1% Oli Borwik

Wspieraj charytatywnie na SEO forum PIO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gielo, nie da się ukryć, że masz rację, że też z moich obserwacji wynika, że site ma zbyt duże znaczenie.

Xann to już jednak powiedział, ja też kilkanaście stron wcześniej. Tak naprawdę bardzo trudno znaleźć takie czynniki, by były obiektywne, bo jak sam widzisz (i to na pewno dużo lepiej ode mnie wiesz) każdym czynnikiem da się manipulować i sztucznie nabijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu wcale nie oskarżam handlarzy choc pewnie z moich wypowiedzi tak może wynikać. Sam jak pisze sprzedaje nadmiar pkt co mi daje na przedłużenie domen, a ze nie tylko mam na nich strony pod eweba to mi zalezy aby mieć strsze domeny z juz jakąś historią nie coągle nowe.

Jednak wiesz to mozna porównać do tego że każdy handlarz ma wsój własny sklep gdzie towarem są punkty (czy tez linki za nie), Wiesz to można porównac do tego jakby w twoim mieście, sklepy raptem przstały sprzedawac wartościowy towar a same opakowania. Byłbyś zadowolony ? Takim pustym opakowaniem stają się własnie takie bezwartościowe punkty.

Powiedz mi czemu właściciele sklepów w twoim mieście tego nie robią ? Przecież mieli by kase tanim kosztem i bez więĸszych nakładów pracy? Pewnie dlatego że raz zdają sobie sprawę że klient by tam więcej nie wrócił, zrobil by się smród że klient kupił bubel a jeszcze prawnie miałby sporo kłopotów z tego tytułu. Tutaj handlowcom brak doświadczenia jak w rzeczywistych sklepach, z pierwszego wynika że nie zdają sobie sprawy z tego, że może ktoś zarządac zwrotu kasy za brak wartości punktów w przełożeniu ich na moc linków jednym słowem że kupił bubel i jeszcze zrobić prawny problem że handluje takim bublem. Kolejna spawa, na lewo i bez faktury. Nie wiem na 100% bo nie mam wglądu w statystyki eweblinka ale podejżewam że więĸszość handlarzy nie ma nawet skończone 18 lat.

Z tego powodu to sysem musi niejako zmusić osoby dodające swoje strony jako linkujące aby spełniałey one pewne wymagania wpływające na ich jakość bo niestety same z siebie tego nie zrobią.

Ps. Tak odnośnie jeszcze parametrów wpływających na wartość. Wiesz zdaje sobie sprawę że nikt nie jest w stanie określić w 100% co tez na to wpływa ale jeżeli masz jakiś staż i masz sporo pozycjonowanych stron i jeszcze wdasz się o tym w dyskusje z kilkunastoma osobami o podobnych warunkach, to jesteś w stanie z całiem sporym podobieństwem określić te najważniejsze z nich. Więc tez możesz później wykorzystać ta więdzę albo ją olać i liczyc na łut szczęścia. Jeżeli jest kilka ważnych i dość znanych kaktów, z kórymi się zgadzacie to czemu ich nie wykorzystać przy ocenie strony tylko produkowac się z jakimś site czy zielonym paskiem które nijak się mają do wartości faktycznej ?

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sądze zeruje wrtośc dla stron których ciągłośc została przerwana

Do nie dawna udawało się przejąc moc starej domeny dziś nie wiem ale mam już 23 przypadki ze za każdym razem zeruje zarówno BL jaki PR.

Wiek domeny można liczyć z czasu jaki domena jest w systemie. Powiedzmy 50 punktów za każdy miesiąc plus nie wiem 500 czy 1000 punktów za 366 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czacha tez to zauważyłem że w sporej częsci przypadków przy zakupie starej wygasłej domeny jest to zerowane.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gielo - masz rację poza jednym - trzymając się Twojego przykładu - każdy ze sklepikarzy(zakładając że to spora grupa - min. kilkaset osó:D zrobiłby produkt i wrzucił do worka a następnie losowo byłyby one sprzedawane w różnych punktach to jaki byłby biznes choć jednego z nich dokładać by podnieść jakość skoro i tak większość to byłby syf.

Nie bronię spamerów, ale też w tym wypadku nie mam do nich pretensji. Wnioski i rady dla właściciela(który jako jedyny koordynator ma nad tym władzę) mam podobne do Twoich - jeszcze szybsze i radykalniejsze kroki zmierzające do podniesienia jakości! Po ostatnim bonusie widać jaką to wywołuje wrzawę, ale chyba innej drogi nie ma. A że trzeba walczyć o jakość linków pokazał ostatni test systemów stałych.

Co do szczegółów to niech się wypowiadają mądrzejsi - ja bym drastycznie przyciął punkty za site zgodnie z wykresem e^(-1/x) z górną granicą stabilizującą się koło 2000 bo rzeczywiście większe to praktycznie sam spam, do tego punkty za wiek, PR, BL, ilość linków systemowych niech rosną liniowo i jakiś bonus za każdy kolejny rok(trzeba tak policzyć żeby opłacalne było przedłużenie a nie kupienie nowej). Do tego niech maksimum będzie na stronie max 10-15 linków razem z systemowymi i mamy idealny algorytm na mocne linki ;) tylko żeby wszyscy nie uciekli B)

Ciekawe mogłoby być stworzenie takiego systemu od zera z możliwością przeniesienia się ze "starego" e-weba, który po jakimś czasie zostałby wyłączony - wtedy reszta spamów by umarła śmiercią naturalną. Chyba za daleko wybiegam :P

PS. Masz rację co do zielonego paska, ale w połączeniu z BL to daje jakiś tam obraz siły(chyba obaj zauważymy różnicę między stronami z 10 tyś BL i PR0 w pierwszym przypadku a w drugim PR5). Można jeszcze dorzucić Alexę i mozRank i o ile któryś z parametrów będzie przekłamany o tyle reszta to zniweluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie jest sporo stron z dużym site, jeśli Xann mocniej przytnie im punkty to one nagle nie znikną. Zmniejszy się ogólna liczba punktów w obiegu. Jak to wpłynie na wartość jednostki 1000 punktów i jej cenę? Zakładam, że te parametry idą trochę obok siebie.

Linki nadal będą rozkładane po tych samych stronach tylko inaczej? Z dnia na dzień słabiej wyceniona strona będzie dostawać mniej czy więcej linków do wyświetlania, czy tyle samo?

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe - strony powyżej site 2000 sam spam - ale moim zdaniem wytworzeniem pustych punktów było danie bonusu 1000pkt za site 5-100

dla mnie to sa puste punkty, i to zabija system i czyni go nie mniej efektywnym - już ja i mmarek podawał dlaczego tak sie dzieje - bo w takim przypadku jeszcze ilosc botów Google na stronie ma znaczenie i to duże (powinno na 1 paczkę pobraną wejść minimum 50 botów na pobranie, aby była szansa na zaliczenie każdego linka z paczki), a że można to ostro nagiąć pokazał przykład Linkorn kilka lat temu więc liczenie botów i wyznaczanie za nie punktów moze być małym problemem

to co proponujecie jest idealne dla systemów stałych - tam liczy się tylko kilkaset podstron, ale w rotacji TEORETYCZNIE czym wiecej podstron, tym wiecej botów a rozsyłana paczka linków jest za kazdym razem taka sama i tym samym większa szansa na zaliczenie (wyłapanie) naszych linków

tak więc moim zdaniem niektóre tu propozycje to promowania małych stron bez kolejnych zmian - czyli zliczania botów i np na tej podstawie wysyłanie paczek z odpowiednia ilością linków - uczyni że system bedzie mniej skuteczny od innych - LINKI NIE BĘDĄ WYŁAPYWANE PRZEZ GOOGLE, a jak nie będą to nie bedą wpływały na reklamowanie naszych stron

kolejna rzecz - kiedy następne przycięcie za wychodzące - to uważam za dobry pomysł aby powyżej wartości >10 zwiększyć o kolejne procenty ilość punktów bo to może sprawić ze system bedzie lepiej skuteczny - będzie posiadał swoje własne strony - bo nie bedzie sie opłacało trzymać strony z punktacją na poziomie -90%

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności