Skocz do zawartości

e-weblink.com


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sęk w tym, że SWL-e stały się w dużej części Systemami Handlu Punktami. A im bardziej stają się SHP tym mniej są przydatne do pozycjonowania. Właściciele (niektórzy) pojęli, że to ślepa uliczka i próbują małymi krokami się z tego wycofać.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yeden System Handlu Punktami to nic innego jak skuteczność w pozycjonowaniu, warto płacić za efekty (wiele takich ofert w pozycjonowaniu się spotyka - płacisz a efekt). Dobre strony = kasa, nic więcej nie dodasz.

To co opisał Gielo, szacun! Problem stricte systemowy, w jaki sposób oddzielić 20 subdomen + domenę główną - wartościowych, od tych 20 spamów, które robią syf? Można by zatrudnić moderatorów niech przeglądają strony i oceniają w skali 1/10, wtedy przelicznik punktów też byłby inny... Ale to za dużo zachodu...

Ograniczenie ilości subdomen do 20 to dla mnie osobiście za mało, można postawić 20 takich samych skryptów z syfem, ale równie dobrze można postawić 30 blogów z dobrą treścią i linki też będą wartościowe, wszystko zależy od właściciela i jego podejścia do tematu. Tak dla przykładu można mieć fajny portalik informacyjno-ogłoszeniowy, w subdomenach katalogi firmowe tematyczne (tu może być tego 20 sztuk, a nawet i więcej, znacznie więcej).

Co do domen .tk - dobre posuniecie - domeny nawet jak nabiorą ruchu mogą być odebrane, tak bez powodu, więc poco tracić czas i pracę na takie zabawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puste punkty za wartość jaką daje staż? Śmiechu warte. Premie za BL albo wychodzące też uznasz za puste punkty? Typowe puste punkty {cel marketingowy, a nie premiowanie za wartość strony) to są punkty za mały site.

Jak widzisz dla Ciebie pyste punkty to bonus za mały site, czy punkty za BL ale to dla CIebie, jak widać po całym wątku system wszyskim nie dogodzi i paru musi dość dużo stracić zeby inni mogli zyskać, czy Ci co tracą powiedzą że to są dobre zmiany ?

Jeszcze pare miechów i eweblink wróci do starej ceny ~400zł /100k netto. Daje słowo.

...

A jak przyjdzie okres przedłużeń, i wtedy urzytkownicy zrobią reindeksacjie na nowe domeny - to czuje bedzie niezły kop.

...

Jak wiecie mam tą przewagę która mi mówi czy faktycznie jak przechodzi nowy termin jest zmiana domeny na nową i wcale to nie wygląda tak pięknie, sęk w tym że nikt nie chce za bardzo wymieniać w systeme są domeny nie tylko handlarzy PKT te o dziwo stanowią zdecydowaną miejszośc a są domeny normalnych użytkowników ktore to są faktycznie stronami dla użtkoników

Już wcześniej napisałem ze problem z "syfem" jest przez handlarzy, https://www.seoparty.net/news/artykuly/hand...ia_polityke_swl

wiek domeny w systemie liczyć od dnia jego dodania ?

dokładnie tak już dawno to mówiłem żeby premiować domeny co są dłużej niż 6 mc w systemie.

Tak jak mówisz, już wcześniej o tym gadaliśmy problem jest taki ze ponad 50% w systemie dostało by ten bonus, to można sobie policzyć ile ile "pustych" punktów by wypłyneło

Wg was strony w systemie dzielą się na strony wartościowe i "syf" , ja mam inny podział ale jego wartośc jest podobna, tzn strony handlarzy i strony userów, żadne moje ograniczenia nie wyelimują "syfu" tak długo jak handlarze będą stawiać strony pod PKT anie pod użtykowników,

Dlatego cały czas mówie stawiajcie takie storny która zarobi na siebie bez SWL.

Odnośnie czy domena zostanie przedłużona jest jedna zasada, zostanie jak na siebie zarabia a jak na siebie nie zarabia to znaczy że jest do pupy i raczej nikt takiej domeny nie chce

KIdyś były dwa parametry do wyceny brane pod uwagę , site i PR, i faktycznie tylko one powinne zostać wszyskie pozostałe dodatki to puste pkt

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Site w tym systemie rozprowadzania linków po stronie ma małe znaczenie.

- Linki wychodzące - badane na stronie głównej i według tego premiowane, a przecież na podstronach można mieć ich znacznie więcej.

- PR strony głównej to piękna rzecz, ale podstrony mają znacznie mniej a zazwyczaj wcale, więc nie ma to większego znaczenia.

Moim zdaniem site jest promowany nadmiernie, a pogłębia tę wadę procentowy system premiowania za linki wychodzące i chyba za BL (regulamin nie mówi jak jest to premiowane).

Już kiedyś pisałem, że strona jest dobra dla systemu, jak jest dobra dla google, a wyznacznikiem tego jest pozycja w wynikach wyszukiwania (zazwyczaj odległa, ale takia jest uroda zaplecza). Jak to wycenić też pisałem i nie będę powtarzał, bo wtedy Xann to zignorował. Za trudne było.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz nie ma idealnego systemu wyceniającego strony, bo każdemu coś nie pasuje, dlatego piorytetem jest minimalizowanie pustych punków

- Site w tym systemie rozprowadzania linków po stronie ma małe znaczenie.

a co ma duże znaczenie ?

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy handlarz wrzuca syf, są i tacy zapewne co nie tylko stawiają coś więcej niż shit z generatora, rss'y i inne badziewie. Są tacy zapewne, którzy przedłużają domenki.

Zawsze jak chodzi o jakość, to zadajesz pytanie, a kto ma to oceniać? A co to jest dobra strona, a co zła, by na koniec napisać (mniej więcej więc nie proś bym pokazał palcem, gdzie to napisałeś ;) ): skoro G nie dało bana, to dobra strona, a link to link - tyloko że to g... prawda ;)

Nie chesz sam sprawdzać? Nie sprawdzaj, ale dopisz opcje zgłaszania strony jako syfu, lub opcję dzięki której mozna daną domenę/subdomenę/domenę z wszystkimi subdomenami wykluczyć z puli miejsc na moje linki ;) Jak domena będzie zgłaszana kilka razy lub stała pusta to sprawdzasz co jest z nią nie tak, że G ja docenia nie wywalając, a Twoi uzytkownicy ją omijają. ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyni co na tym stracą to spamerzy ale tymi to ja bym się najmniej przejmował bo nie raz się mówiło o jakości i dostosowaniu się do wymagań google , a ten jak wiemy walczy ze spamem.

Ale jak w ogóle można mówić o dostosowaniu się do wymagań google w przypadku używania SWL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miałem na myśli. Czy syf z SWL jest gorszy od "wartościowej strony" z SWL z punktu widzenia wytycznych Google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ) w/g wytycznych nie pozycjonuje się, a promuje serwis - choć poza metodologią to ja tu róznicy nie zauważam :P

b ) to samo co zrobiły by wszystkie babcie gdyby miały wąsy, niestety tylko niektóre w wyniku błedu natury mają więcej hormonów męskich, więc może zejdźmy na ziemie i wróćmy do głównego watku: co zrobić by opłacało się trzymać porządne strony w systemie ;)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) w/g wytycznych nie pozycjonuje się, a promuje serwis - choć poza metodologią to ja tu róznicy nie zauważam wink.gif

to gra synonimami jest przeto :P

b ) to samo co zrobiły by wszystkie babcie gdyby miały wąsy, niestety tylko niektóre w wyniku błedu natury mają więcej hormonów męskich, więc może zejdźmy na ziemie i wróćmy do głównego watku: co zrobić by opłacało się trzymać porządne strony w systemie

rozbijać linki na różne części strony, taka moja opcja, linkme ma taki obowiązek, nie wiem jak to wyszło w praktyce, czytaj czy przynosi korzyści

sygnaturka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz nie ma idealnego systemu wyceniającego strony, bo każdemu coś nie pasuje, dlatego piorytetem jest minimalizowanie pustych punków
- Site w tym systemie rozprowadzania linków po stronie ma małe znaczenie.

a co ma duże znaczenie ?

Naprawdę nie wiesz, czy tylko tak głupio prowadzisz tę dyskusję? Nawet nie ma sensu Tobie odpowiadać.

Eksperyment Discover.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności