Skocz do zawartości

e-weblink.com


Rekomendowane odpowiedzi

To postawmy się w roli kupującego punkty. Kupuję np. 100k od handlarza, który ma na koncie 150k, czyli zostanie mu spory zapas 50%. Założmy, że jego strony spełniają wymóg 500BL bo mają po 600-800BL. Teraz jak np. było ostatnio w yahoo nagle znika połowa BL, czyli wszystkie strony tracą punkty i mają okrągłe 0 pomimo 300-400BL. Transfer punktów z konta kupującego znika, przez co on się denerwuje bo myśli, że został oszukany, pisze do sprzedającego, ten odpisuje co sie stało. Za dzień sytuacja z yahoo wraca do normy, a może za 3 dni. Kupujący ma przerwę w linkowaniu z kupionych punktów. Później handlarz znowu przywraca przelew i można rzec jest zamieszanie. Czyż nie?

Ja już wcześniej proponowałem lekko zmodyfikowane rozwiązanie. Chcąc wyeliminować pingerów stawiamy barierę 'wejścia' na np. 100BL. Cel został osiągnęty.

Następnie w zalezności od posiadania większej bądź mniejszej ilości BL od ustalonego 500BL procentowe zmniejszanie lub zwiększanie punktów np.

100-199BL -30%

200-299BL -20%

300-399BL -10%

400-499BL 0%

500-599BL +10%

itd.

Dla powyższego przykładu sprzedający zamiast stracić całość punktów traci tylko np. 20 czy 30%, a mając zapas przelew jest na swoim miejscu.

Czy takie rozwiązanie nie jest korzytniejsze zarówno dla kupującego, indywidualnego pozycjonera, jak i sprzedającego?

Xann mógłbyś się ustosunkować do tej propozycji? Może inni użytkownicy weblinka również by się wypowiedzieli co do tej inicjatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
domeny nie spełniające warunków z BL mają tylko zerowane PKT są traktowane identycznie jak obecnie z site = zero

xann co sadzisz o podzieleniu systemu na domeny z bl>500 i z bl<500

te pierwsze maja pkt do dyspozycji usera i linki laduja na innych stronach z bl>500

natomiast strony z bl<500 ustawic na 100% autolinkowania na innych stronach z bl<500?

sprawa dotyczy mocno webmini bo podpiac do innego systemu ich zabrania licencja, a do czasu az zlapia wymaganay bl beda lezaly niewykozystane

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta: pytałeś o bany na .waw.pl -- niestety spory procent wyleciał, mam ich xxx sztuk, nie było na nich spamu, w większości przyzwoite wp z artykułami tematycznymi, w ciagu kilku ostatnich dni poleciały katalogi z PR który niedawno uczciwie zdobyły, stawiane na .waw.pl więc albo to jakiś masowy raport albo ktoś ręcznie moderuje te domeny.

13 000 bl to za 1000 pkt strona nie dostała nie żartujcie sobie.

Znikają mi strony w ewebie mimo iż w google mają się dobrze, miało być coś z tym zrobione ale nie jest! :)

dopisz się do polishpremiumpress.pl wpis płatny tylko 1$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta - tez to proponowałem na forum weba,jak widać nie zostało przyjęte

sleaquit - twoj pomysł nie wiem czy jest wykonalny a lepsze to rozwiązanie %

sprawa dotyczy mocno webmini bo podpiac do innego systemu ich zabrania licencja, a do czasu az zlapia wymaganay bl beda lezaly niewykorzystane
powiem inaczej nikt webmini nie postawi bo to bedzie bezsensu stawiać coś co moge dac do systemu za miesiąc może 2, a do tego jest łatwe do wyłapania i zbanowania

mikeusz - bany były w ciagu 2 tygodni czeste, ktoś uzyskał strony na których był SWL i mi np poleciało kilka sztuk, na róznych domench, na róznych serwerach - a może to była tylko taka akcja przed zmiana wyglądu abyśmy nie zapomnieli kto tu rządzi :)

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio duża ilość stron łapie mi "Out: --". Wczoraj w nocy wyskoczyło tak około 30 stron.(oczywiście strony i serwer działają prawidłowo).

A ponieważ linki wychodzące w systemie odświeżane są dość rzadko to teraz trzeba czekać ponad tydzień na powrót punktów.

Ktoś ma też podobne problemy?

do autorów systemu -> czy możliwa jest zmiana tak aby system bardziej upewnił się czy strona działa? powiedzmy 2-3 próby połączenia? albo umożliwić szybsze ponowne sprawdzenie, czekanie ponad tydzień jest dość kłopotliwe.

Zapraszam na Crossweb.pl - wszystie ciekawe barcampy i konferencje w jedym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy ile webmini zostanie wyzerowanych, a większość z nich pewnie przerobione na np. easydiry, bo po co mam wyświetlać linki czyjeś jak nic z tego nie mam i tylko osłabiam swoje które tam mam, to już wolę coś innego tam postawić (taki przykład, a sam wiesz xann ile takich webmini jest) wiem wiem trzeba było sobie dbać wcześniej, albo dopalać teraz na szybko, ale linkując np twoim adderkiem, to stałe linki nie wchodzą tak w moment, tak sobie teoretycznie piszę, ale pewnie coś w tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xannn,

policzmy temat małych stron (do 100 podstron). Strona ma bonusy - za mały site, domenę główną i za małą ilość linków wychodzących. Taka strona dostanie ok 1300 punktów. I to ma być strona preferowana w systemie.

Przyjmując, że na stronie wieszam 5 linków i mam równo 100 podstron (a będzie miała mniej bo to samobójstwo - wskoczy 101 i tracisz bonus), to strona daje max. 500 BLi. Czyli jedna mał a stronka z bonusami wygeneruje BL dla następnej takiej stronki i już jest bezużyteczna. Trochę kosztowna taka mała strona, szkoda jej do e-weba.

A teraz policzmy to od strony punktów - muszę przekazać z 1300 punktów 1000 punktów na linkowanie samej siebie. Zostaje mi 300. To nawet nie pokrywa kosztu wytworzenia tej strony, nie mówiąc o hostingu i domenie. Trochę kosztowne takie małe stronki, szkoda ich do e-weba.

To zabije twoją koncepcję małych stron. Będą nieopłacalne.

Głównie wypowiadają się handlarze- bo to oni stawiają strony, a nie klienci, a sprawa dotyczy stron.

Pozdrawiam.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xannn,

policzmy temat małych stron (do 100 podstron). Strona ma bonusy - za mały site, domenę główną i za małą ilość linków wychodzących. Taka strona dostanie ok 1300 punktów. I to ma być strona preferowana w systemie.

To akurat przytoczyłeś najbardziej optymistyczny wariant, bo dobra mała strona może stać również na subdomenie wtedy nie mamy 1300 punktów a 100 czy 200. I co zrobić z takim fantem.

Jak widać opinia większości nie jest wystarczająca aby wprowadzić modyfikacje, które byłby najbardziej przyjazne dla wszystkich grup systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje jedna wazna rzecz - wysylanie mailingu o wszystkich zmianach.

Nie chce mi sie sledzic tego tematu, a jakbym wczoraj nie wszedl tutaj przypadkowo to bym sie nie dowiedzial o cieciach za BL. Takie informacje powinny byc wyslane do wszystkich na maila.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój (i nie tylko) problem polega na tym, że nie potrafisz podlinkować strony normalnie, bez używania w tym celu SWL.

Najbardziej mnie rozśmiesza, że wiesz lepiej ode mnie, jakie mam problemy. Zobacz w moją stopkę, to się przekonasz, jakim narzędziem bez problemu jestem w stanie sobie zrobić ten BL i już go robię.

Przeoczyłeś za to sedno problemu - ekonomiczne wyliczenie - takie małe stronki może lepiej wyjdzie wycofać z eweba na rzecz np. linkowania klientów i chciałbym aby Xann i to uwzględnił.

logosc.png

Nowa odsłona systemu!!! --- Radek Kubera na G+.--- Mój blog: radek.kubera.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie rozśmiesza...

Najbardziej mnie rozśmiesza to, że niektórzy uważają się za elitę polskiego SEO i jednocześnie sprzeciwiają się tej zmianie w e-weblinku.

Przeoczyłeś za to sedno problemu - ekonomiczne wyliczenie - takie małe stronki może lepiej całościowo wycofać z eweba na rzecz np. linkowania klientów i chciałbym aby Xann i to uwzględnił.

Ja uważam, że bonus za mały site powinien być tylko w przypadku stron z dużym (min. 5k-20k) BL, a nie dla śmieci stawianych w 5 minut.

I takie "ekonomiczne wyliczenia" nie mają sensu, bo niektórzy posiadają BL z innych źródeł, zdobyte znacznie taniej niż koszt punktów w systemie.

20k BL można uzyskać dodając dwa linki na stronach z np. tekstami piosenek. Czy to aż tak wielki koszt? A 500 BL to jest czterdzieści razy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności