Skocz do zawartości

Świat wg. Google w 2014r.


zacha

Rekomendowane odpowiedzi

co do filmiku to jest mało realny bowiem o ile google bedzie zbieralo newsy i dostarczało je uzytkownikowi to sadze ze juz max za rok bedzie musialo zatrudnic sztab ludzi z kazdej branzy wyszukujacy odpowiednie treści.

Bo tyle wydaje mi sie zajmie wyprodukowanie bota AI generujacego tresci newsow co bedzie poniekad poczatkiem masowej moderacji stron.

Nie tylko google technologicznie się rozwija - wiadomo ze gdy rozwija sie taka firma i jej algorytmy rozwijają się technologie które będą wprowadzał szum w jakość ich narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbieralo newsy i dostarczało je uzytkownikowi to sadze ze juz max za rok bedzie musialo zatrudnic sztab ludzi z kazdej branzy wyszukujacy odpowiednie treści.
Chyba w filmiku jest o tym, że to ludzie będą sami tworzyć newsy dla innych.
Filmik jest jak najbardziej realny w 100%. Do tego czasu władzę nad światem przejmą wielkie korporacje w tym m.in. Google

Może być ciekawie bo filozofią szefów google jest to, że każdy powinien mieć dostęp do wiedzy o wszystkich i wszystkim. Co z resztą można tłumaczyć 'zainteresowaniami' Brina np. przetwarzaniem tekstów nieustrukturyzowanych, poszukiwanie wzorców i data mining. Szczegółowe dane o osobie za naciśnięciem klawisza. W dzisiejszym świecie to nierealne, ciekawe w jaki sposób społeczeństwo sobie "poradzi" kiedy zniknie jakakolwiek prywatność bo ja szczerze mówiąc tego jakoś tego nie widzę gdy nawet ludzie o odmiennym wyznaniach mają tak ogromne problemy, żeby się z sobą dogadać. A to tylko jedna "odmienność".

Nie wiem na co wpadną politycy, kiedy w G połączą dane osobowe z kwerendami wpisywanymi przez 15 lat do wyszukiwarki (chyba w G nie ma czegoś takiego jak retencja danych), ale wydaje mi się, że to nie nie będzie nic dobrego. Dodajmy do tego parę botów i może dojść do prewencyjnych aresztowań potencjalnych przestępców czy potencjalnych terrorystów wytypowanych przez algorytm. Taki XXI-w totalitaryzm, ustawi się 2 zmienne i w mig wyłapie wszystkich nie pasujących do wzorca "spokojnego obywatela" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności