Skocz do zawartości

LINKOR SPAMI


s4lc

Rekomendowane odpowiedzi

Platny Linkor moglby miec nastepujaca postac:

1) Calkowicie platny system, rejestracja wymaga oplat

2) Darmowa rejestracja + wykupowanie punktow za $$.

Oba modele nie pozwolilyby Linkorowi rozwijac sie z taka szybkoscia jak jest teraz. Pierwszy model uczynilby go systeme nie skutecznym od samego poczatku. Drugi przyczynilby sie do masowego odchodzenia userow. Wiadomo, ze nikt nie lubi sprzedawac innym powierzchni reklamowaj za free.

Linkor to naturalny rozwoj technologii pozycjonowania. Kiedys ludzie wysylali maile z prosba o wymiane linkow, potem powstawaly skrypty autowymiany (takie mini katalogi rzadajace linkow zwrotnych), kolejny krok to mega katalogi wymiany linkow + roboty sprawdzajace czy wymiana zostala ukonczona pomyslnie. Teraz mamy systemu ala Linkor i rozwoju ich nikt nie powstrzyma.

Gdyby linkor nie powstal, to inny system wykorzystalby taki model promocji. Nikt z Was by tego nie zablokowal (a moze samy byscie cos podobnego odpalili). Jak poszukacji w google to juz powstaja systemy ala linkor. Czesc juz dziala, ale sa dosc nieudolne, a inne sa w trakcie tworzenia. Mysle ze za pol roku bedzie juz sporo tego typu softu.

Linkor.Labs (oddzial linkora zajmujacy sie badaniami skutecznosci technik SEO) tez przygotowuje nowe zabawki :).

Nowy LINKOR - Darmowy i otwarty projekt skutecznej promocji serwisów internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Webcenter zgadzam się, tymbardziej że w sieci poza polską jest już trochę tego typu skryptów dostępnych za free, sprawdzałem taki system wersje demo płatną powiem że miał naprawdę spore możliwości.

Co do systemu linkor czy temu podobnych, nie mozesz mowic ze taki system nikt nie powstrzyma bo wystarczy ze google zacznire zaliczac link popularity po miesiacu albo 2, ze zacznie traktowac zbyt duze zawachania linkow podejrzanie i klapa. Juz teraz google czasem potrafi przedluzyc indeksowanie dokumentow, nie mowie tutaj o link:domena.pl tylko o tym jak dziala linkor, nie wiem jak zachowa sie stabilnosc systemu po update linkow w google, nie sprawdzalem czy te linki sa stale czy rotacyjne, jezeli rotacyjne to update linkow dosc skutecznie zmieni pozycje wielu strona w takim systemie jedne skacza a 2 dyrastycznie spadna, to takie ala chybil trafil, chyba ze system jest tak zbudowany ze stale zwieksza sie ilosc linkow dla kazdego uzytkownika.

Choc jak mowie sposob bardzo prosty ze strony Google - waznosc linka dopiero wteyd gdy np jest dluzej niz 1 msc na danej domenie czy podstronie i system rotacyjnych linkow nie dzialalby tak szybko, bo sadze ze linki prezentowane sa rotacyjnie.

Ale nie chce wypowiadac sie narazie na ten temat bo jest on nowy, oczywiscie ze obserwuje poczynania i rozwoj, wyciagam jakies tam wnioski bo nie logicznym byloby lekcewazyc jakiekolwiek dzialania, zreguly z malcyh rzeczy rodza sie duze pomysly.

Jezeli sam system po update linkow nastepnym bedzie jeszcze tak skuteczny to mozna powiedziec ze zostal on zbudowany i dynamicznie i bezpiecznie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc jak mowie sposob bardzo prosty ze strony Google - waznosc linka dopiero wteyd gdy np jest dluzej niz 1 msc na danej domenie czy podstronie i system rotacyjnych linkow nie dzialalby tak szybko, bo sadze ze linki prezentowane sa rotacyjnie.

Wszystko jasne, prosty sposób. Ale wyobrażasz sobie jak musiałyby wzrosnąć nakłady Gugla na indeksowanie? Jak często teraz robot odwiedza PR0/PR1? A Ty chciałbyś by potrafił stwierdzić, iż link jest na stronie nieprzerwanie przez miesiąc? Na dzisiaj według mnie to awykonalne. I w tym szansa systemów.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szy moja odpowiedz brzmi,

PR0 - PR1 juz niebardzo ma wplyw na to ile razy bot odwiedza Twoja stronę,

dajmy przyklad szukaj.szczecin.pl w indkesie od okolo msc, PR 1, podstrony 0, ilosc zaindkesowanych stron 4000, ilosc odwiedzin googlebot dziennie okolo 250 srednia ze statystyk.

Wiec w sumie PR niema tutaj wiekszego wplywu na reindkesacje, na stronie glownej szukaj.szczecin.pl googlebot jest okolo 3 do 4 razy na dobę,

strona szookacz.pl okolo 5 dni w indeksie ilosc zaindeksowanych okolo 120, googlebot na glownej stronie okolo 2 razy na dobe.

Szy powiem ci ze nawet wlasnie jestem smutny z powodu spowolnionego dzialania google, moze inni tego nie widza, ale ja zauwazam ze google szykuje duze zmiany, widze reindkesy popoludniowe, wieczorne i te po godzinie 0, widze jak mieli wyniki, jak po update linkow ostatnim pozmienialo sie sporo i to nie mowie tylko ze mi tak sie dzieje, rozmawiam z wieloma osobami ktore mowia ze google fisiuje.

Ale tez niechce miec tutaj konkretnego zdania bo naprwde ciezko jest mi powiedziec co moze zorbic google a czego nie moze.

Postaram sie to przetestowac na szookaczu i zaindeksowac kilkadziesiat stron zlinkora i samego linkora, wynalezc takie indywidualne elementy linkora i zafiltrowac je i sprawdze czy takie rozwiazanie jest skuteczne.

pzdr

np. a hfref w linkorze chyba sa na takich L832 L833 itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przyznam sie nie jestem za linkorem. Bo teraz niektore osoby robia sobie fora z rewritem (100 000 podstron) katalogi Dmoz itp. Moj kolega np ciezka praca wypozycjonowal cda.pl pod gry i programya teraz np www.smsclub.pl wszedl z tym linkorem no i sami zobaczcie. Tak samo maksiu.info. Katalog zalozyl itp. Wystarczy miec duzo podstron z duzym PR i juz gwarantowany sukces nawet pod popularne slowa. Dla jednych dobre dla innych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam tez pytanie co do czystosci tych stron co sa w systemie:

znalazlem na subdomenie oferuje.pl linki ukryte i lonki sa tez do linki.oferuje.pl

jezeli mozna uznac jedna z subdomen za czysta to dla mnie ten system nie jest systemem ktory jak to sie tu pisalo zrzesza elitę.

Jutro kolega zgłasza do firmy ktora pozycjonuje bo ktos wykorzystal ich stronę www.balony.oferuje.pl i umiescil tam jego linka jakby to bylo jego dzielo.

Jak zerkniesz w zrodlo strony to widac jakie etyczne zalozenia sa, pierwsz link jest wlasnie do linkora ale wszystko ukryte.

Mysle ze wymaga to jednak wiekszej moderacji, bo narazie to sie zrobila wielka spamowka

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR0 - PR1 juz niebardzo ma wplyw na to ile razy bot odwiedza Twoja stronę,

dajmy przyklad szukaj.szczecin.pl w indkesie od okolo msc, PR 1, podstrony 0, ilosc zaindkesowanych stron 4000, ilosc odwiedzin googlebot dziennie okolo 250 srednia ze statystyk.

Albo mnie nie rozumiesz, albo znów mówisz tak, by nic nie powiedzieć?

Mówimy o pojedynczym jedym wyniku wyszukiwania. Jak często odwiedza go robot? Podkreślam, *nie mówimy* o całym serwisie. Otóż:

-> https://www.google.com/search?q=site%3Aszuk...in%2Epl&num=100

- to 100 wybranych dokumentów z Twojej domeny. Wiesz ile z nich nosi ślady bytności bota dziś, wczoraj, lub przedwczoraj?

Jeden. Co z tego wynika?

Otóż to, że taki pojedynczy dokument dla Google'a znaczy niewiele. Na tyle niewiele, że Google nie wprowadzi częstszej indeksacji, bo analiza potencjalnych zysków i strat zdecydowanie im mówi, że nie ma sensu ponosić wielkich nakładów by wyłapac jakieś śmieszne (w skali całego indeksu) systemy.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szy zgadza sie, ale musza wiedziec ze rzeczy z pozoru smieszne moga stac sie zarodkiem czegos z czym moga sobie w przyszlosci nie poradzic.

Co do szukaj.szczecin.pl wiesz dlaczego pokazuje tak mala aktywnosc googlebota, bo on sprawdza na ile aktywny jest uzywtkownik wlasciciel strony oglada 200 stron i np stwierdza ze modyfikacji uleglo tylko 5 stron i tylko te modyfikacje pokazuje mimo ze odiwedzil 200 stron. W szookaczy sytuacja jest o tyle lepsza ze wyniki reindkesuje codziennie wiec aktywnosc jest wieksza i strony bardziej dynamiczne wiec dla google bardziej interesujace. Ale szookacz to wersja beta, wiec jestem dobrej mysli i wiem ze jak kupie nowy serwer i uda mi sie doprowadzic do sytuacji ze reindeks bedzie co 24 g a indeks nowych co 6 to google polubi taka wyszukiwarke.

Zwroc uwage ile istnieje np. netspirnt a ma tylko 19000 dokumentow z czego duza czesc zle zaindkesowanych, mysle ze szookacz ten wynik osiagnie w 2 msc maksymalnie a nie 2 lata.

Ilosc zaindkesowanych dokumentow szookacza bedzie miala kluczowy wplyw na jego rozwoj i popularnosc pomiedzy innymi malymi wnginiarkami.

Ale wracajac do tematu ,

niewiem czy Linkor jest podzielony tematycznie tzn.

ze strony z dzownkami zlinkowane sa z dzwonkami, jezeli google zapusci wieksza wage na to skad prowadza linki i jaka maja przewagę to zmieni to wyniki.

Tzn masz strone o pozycjonowaniu i tematyki powiazane to webmasterstwo, wyszukiwarki internet itd i z tego linki powinno zaliczac i mysle ze juz jest to wazne a stanie sie jeszcze wazniejsze.

Bo jak kazdemu wiadomo, wazne jest tez kto do Ciebie linkuje jak i to do kogo ty linkujesz.

Tzn jezeli z twojego seriwsu wychodzi 10 linkow do stron przypadkowych to waga twojej strony tez spada, jezeli linkujesz do stron tematycznych a one do Ciebie takze to waga strony rosnie.

Wiec ja bym linkora jeszcze wzbogacil o system wykrywania contentu i tematyki

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 5gr

Tematowi przygladam się od samego początku i chyle czoła Webcenter'owi za wkład w prace nad systemem ale niepokoi mnie jedna rzecz.

Wszyscy na tym forum narzekają na pozycjonowanie za 5zł robione przez niektórych Allegrowiczów, a wpisując w Google "pozycjonowanie stron" pojawia się aż 3 razy Linkor !! Z czego jeden ma nawet opis "Pozycjonowanie ZA DARMO - Linkor - System dla Ciebie". Wydaje mi się być to troche nie fair. Szanujmy się Panowie, bo zaniedługo pojawi się pozycjonowanie w Google za 5zł na Allegro. Ktoś sobie założy kilka DMOZów, Linkora i małym nakładem sił będzie pozycjonował za 5zł proste frazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy na tym forum narzekają na pozycjonowanie za 5zł robione przez niektórych Allegrowiczów, a wpisując w Google "pozycjonowanie stron" pojawia się aż 3 razy Linkor !! Z czego jeden ma nawet opis "Pozycjonowanie ZA DARMO - Linkor - System dla Ciebie".

hmmm...

moim zdaniem Linkor to nie pozycjonowanie za darmo,

tylko najlepsze w polsce narzedzie do pozycjonowania...

mysle ze Webcenter powinien zmienic haslo reklamowe...

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, ze linkor jest dlatego za darmo aby się do niego ludzie zapisywali, a twórcy mając taką bazę linków mogą z nich korzystać komercyjnie np. tak jak GG wyświetla reklamy - mylę się ?

Wino - to co lubimy najbardziej, a tu opakowania na butelkę 0.75l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności