Skocz do zawartości

[prywata] odpowiedzialnosc dostawcy internetu


jakob

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientuje sie moze ktos z Was jak wyglada sprawa odpowiedzialnosci dostawcy internetu za uszkodzenia sprzetu klienta? Po ostatniej burzy w Krakowie uszkodzil mi sie router. Niestety router byl moj prywatny, nie firmy, ktora dostarcza net (tak ta firma dziala, ze trzeba miec wlasny router, zeby podzielic lacze w mieszkaniu, za dodatkowa oplata oczywiscie). No i teraz pan 'techniczny' z firmy twierdzi, ze oni nie odpowiadaja za uszkodzenie mojego sprzetu. A mi sie wydaje, ze skoro impuls poszedl z ich slabo odgromionej sieci - to byc moze wlasnie po ich stronie lezy wina?

Czy ktos mial moze takie doswiadczenia albo zna sytuacje prawna? Bede wdzieczny za oswiecenie. ;)

pzdr,

jakob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj regulamin świadczenia usługi jaki zaakceptowałeś, na 99% będzie tam wzmianka o takich sytuacjach - jeśli dali ciała i nie umieścili takiej wzmianki to możesz spróbować powalczyć.

W sytuacji kiedy walnie w blok/kamienice (byłem na kilku takich "awariach" i efekty są za******e ;) ) to jeżeli nie miałeś indywidualnego ubezpieczenie to nie dostaniesz ani grosza bo tak są sformułowane regulaminy użytkowania lokali aby administrator/spółdzielnia mogli położyć laskę na straty w sprzęcie u lokatorów.

Sens stawiania precli jest taki że jak Google da nam bana na domenę do której linkujemy to będą musieli nam oddać samolot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano wlasnie

kiedy pali sie sprzet to dopiero czlowiek budzi sie ze nie ma zadnych zabezpieczen

a wystarczy zakupic cos takieg https://www.allegro.pl/item197358848_netpro...zowe_f_vat.html

dodatkowo nalezy sie zawsze zainteresowac dodatkowo czy sama instalacja elektryczna ma zabezpieczenia przecieprzepieciowe ( w rozdzielnicy najczesciej jest to zabezpieczenie typu B+C), dodatkowo dla samego zasilaia kompow serwerow zaleca sie dobezpieczanie typem D.

I w ten sposob mamy LAN i zasilanie zabezpieczone

to wszystko od netelektryka

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za odpowiedzi, netelektryk o takie cuda powinien chyba zadbac wlasciciel mieszkania, ja je tylko wynajmuje i to w dodatku na dosc krotko :P

co do awarii, niestety nie bylo mnie wtedy w mieszkaniu, a nie pomyslalem coby zadzwonic wspllokatorce zeby rozlaczyla wszystko :/ no ale trudno, stalo sie, dobrze ze komputer mialem ze soba ;)

umowe bede mogl sprawdzic dopiero w weekend, w miedzyczasie sprobuje sie zorientowac czy firma w ogole moze odpowiadac za takie uszkodzenia (logiczne by bylo, ze tak, w koncu to oni nie zabezpieczyli sieci, nawet router sami instalowali, ja mam tylko koncowki)

btw zna ktos tanszy odpowiednik D-LINKa 604? ;)

pzdr,

jakob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uszkodzenie powstało w czasie burzy i tym się sugerujesz, to z gory jesteś przegrany. Za uszkodzenia powstałe w czasie burzy jest odpowiedzialny tylko właściciel lub użytkownik sprzętu.

A jak byś oddawał sprzet do naprawy na gwarancji, to nawet nie przyznawaj się że to po burzy.

ps

masz własny router i jeszcze im płacisz za dodatkowe podłączone komputery, ktore są za routerem?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw zna ktos tanszy odpowiednik D-LINKa 604? ;)
Chodzi ci o porady prawne o sprzęt warto 99 pln detalicznie brutto?

Można spokojne kupić ASUS, Edimax albo podobne (89 pln albo jeszcze taniej) - DLINK DI-604 już nie ma, jest nowy DIR-100 po 99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączamy kabelki w czasie burzy ;)
Tylko to dla firmy nie zawsze realisztycznie/dobrą opcje.

6 lat bez odłączenia - 2 razy firma straciła 1 do 2 kart sieciowych

ale 3. raz:

5 kart sieciowych

10 portach w switchach (w tym 4 gigabitowe)

1 processor Celeron

1 dysk twardy

1 modem internetdsl i NTBA (box dla ISDN) - ale własność TP SA i wymenili bez problemu

Ale suma sumarum nie najgorzej: tylko nie myślałem nawet sekunda, że to wina mojego ISP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yavaho nie bede korzystal z gwarancji bo wina lezy po stronie mojej albo mojego dostawcy ale na pewno nie producenta :D a co do sytuacji placenia za podzial lacza z wlasnym routerem... no coz nie bylo innej firmy :/

G.Krawczyk dzieki za oferte ale juz kupilem, wprawdzie za 120 (DIR-100) ale przynajmniej net dziala od razu, bez tego jak bez reki jak sie okazuje ;)

TTSEO chodzi nie tyle o kase, co o zasade, skoro kaza mi kupowac wlasny router i placic sobie za jego obsluge to byc moze odpowiadaja za nieodgromiona siec... dzieki takim praktykom firma sporo oszczedza (policz kilkudziesieciu uzytkownikow po ok 100pln kilkanascie razy w roku) ale niestety kosztem klienta, byc moze okaze sie ze bezprawnie...

edyta:

[btw piszac o tanszej wersji myslalem o czyms za 40-50zl, bo bede tu mieszkal jeszcze 3 tygodnie a potem router wyladuje w piwnicy albo na allegro ;) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności