Skocz do zawartości

sprawdzanie popularnosci slow wg google


pavka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedys mialem gdzies w ulubionych taki link do gogle gdzie wpisywalo sie slowo fraze i pokazywalo ilosc wyszukan dziennie , wczoraj czy jakos tak w liczbach , teraz grzebalem za tym i nie moge znalezc, jest tylko taki addon do adwords , ktory pokazuje czestotliwosc wyszukiwania slowa ale w paskach jakby w porownaniu z innymi procentowo, nie pokazuje XX razy wyszukano, jest to gdzies jeszcze jesli mozna prosilbym o linke

z gory dziekuje

Serdecznie pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W google musisz miec adwords żeby sprawdzić co i jak. Kup sobie najtańszego vouchera i masz dobre narzędzie do keyword research na długi czas. Bez tego możesz sprawdzić popularność słów w onet boksy. Podają wyniki z ostatnich 7 dni

[edit] https://boksy.onet.pl/ranking.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że statystyki onetu warte są tyle co nic.

A z kolei inne twory do optymalizacji słów kluczowych korzystają z anglojęzycznych wyszukiwarek. Jeszcze raz polecę AdWords.

Kupujesz kod (dział ogłoszenia na tym forum) za 50 zł i masz 150zł na koncie. Starczy Ci to do dowolnej ilości wszelakich testów.

[Porada] Jak będziesz sprawdzał słowa kluczowe to ustaw reklamę jakiejś innej strony i zupełnie nietematyczną oraz dość wysoką stawkę za klik. Będziesz miał pewność, że nie stracisz za dużo środków, a Twoja konkurencja nic się o tobie nie dowie. Reszta to już zabawa i interpretacja wyników.

Naprawdę radzę zainwestować te śmieszne pieniądze, a nie liczyć na szczęście i intuicję.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, widze, ze niektorzy nie do konca mnie czytali albo pisza o czyms, czego nie moge znalezc - ?

Mam adwords google i wiem, ze tam jest informacja o slowach kluczowych i ich czestotliwosci wyszukiwania ale tylko w pasku /co napisalem w pierwszym poscie/ a chodzilo mi raczej o liczbowe dane,

Tak na onecie to widzialem ale jak zakladalem domene 3-4 lata temu na 100% mialem w rekach narzedzie z google, ktore pokazywalo mi np ile razy dziennie jest wpisywane slowo jelenia góra a ile jelenia gora - pamietam to na 101% i o takie cos mi chodzi a teraz w tych adwords owszem jest cos podobnego ale to pokazuje np procentowo roznice miedzy slowem jelenia góra a jelenia gora - nie pokazuje danych w cyferkach a na tym mi zalezy.

Serdecznie pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja, widze, ze niektorzy nie do konca mnie czytali albo pisza o czyms, czego nie moge znalezc - ?

Mam adwords google i wiem, ze tam jest informacja o slowach kluczowych i ich czestotliwosci wyszukiwania ale tylko w pasku /co napisalem w pierwszym poscie/ a chodzilo mi raczej o liczbowe dane,

To o czym mówisz to sugestia słów kluczowych i jest rzeczywiście podawana w zielonym pasku bez danych liczbowych.

Jeśli wykupisz AdWords to BĘDZIESZ MIAŁ DANE LICZBOWE ile dokładnie było wyświetleń danej frazy w jakim okresie czasu.

10, 69, 1324 - wszytko to są dane liczbowe i w takiej formie są prezentowane w panelu reklamodawcy.

Czego jeszcze nie doczytałem lub niezrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o to abys zrobił sobie kampanie ze słowem które chcesz badać

Wtedy adwords Ci powie ile razy była szukana fraza. O ile Ci nie wyklikają ;) funduszy

Ubiegłeś mnie chwilkę @maximus, dokładnie tak. Klikanie możesz ograniczyć wpisując w reklamę zupełnie nieatrakcyjny test. Np. jeśli badasz "hosting" to wpisz w hasło reklamy "eleganckie pantofłe ze skaju prosto z Chin, tanio i wygodnie". U mnie dziś już jest ponad 500 wywołań moich fraz i 0 kliknięć, przy stawce 1zł (pojawia się zawsze w pierwszej trójce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o to abys zrobił sobie kampanie ze słowem które chcesz badać

Wtedy adwords Ci powie ile razy była szukana fraza. O ile Ci nie wyklikają ;) funduszy

Ubiegłeś mnie chwilkę @maximus, dokładnie tak. Klikanie możesz ograniczyć wpisując w reklamę zupełnie nieatrakcyjny test. Np. jeśli badasz "hosting" to wpisz w hasło reklamy "eleganckie pantofłe ze skaju prosto z Chin, tanio i wygodnie". U mnie dziś już jest ponad 500 wywołań moich fraz i 0 kliknięć, przy stawce 1zł (pojawia się zawsze w pierwszej trójce).

tylko z tego co ja testowałem to ta metoda ma wadę bo czasami reklama sie nie wyswietla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko z tego co ja testowałem to ta metoda ma wadę bo czasami reklama sie nie wyswietla

Tak, znaczy po wpisani frazy w google się nie wyświetla, czy nie zlicza wyświetlonych? Nie spotkałem się jeszcze z taką opcją...... Może chodzi Ci o dezaktywację wyświetlania po jakimś czasie z powodu niskiego CTR?

Ja daję wyższą stawkę niż konkurenci i zawsze staram sie być w 1-3 i jescze nie spotkałem się z sytuacją żeby nie wyświetliło mi reklamy kiedy miała status "aktywna"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ok ale jak ktos zwrocil uwage to czy na pewno jak wejde w kampanie to mam tam podane rzeczywiscie ilosc "wyswietlen" ale to jest ilosc wyswietlen /wyszukan? czy wyswietlen mojego boksa? bo jest wskaznik liczony czyli wnioskuje, ze pokazuje ilosc mojego boksu wyswietlenia i ilosc klikniec w niego, przy stawce miesiecznej 100 zł /taka mam ustawiona na ok 5 słow głownie mix jelenia góra/ to nie wiem czy co 3 wyszukanie mam boksa czasami rzadziej czasami czesciej ale na pewno nie zawsze z tego wynika, ze te boksy dobre ale tylko na duzy budzet - jaki? mam ustawiony 100 zł m-c ktos sie bawil w wiekszy? ja nie mam funduszy a boksow z dziwna trescia nie chce dawac - raz dalem po 3 dniach dostalem warninga drugiego nie chce;-)

Serdecznie pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności