Skocz do zawartości

Przekręty telefoniczne


piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

U W A G A -najnowsze przekręty z telefonami - ku przestrodze. Jeżeli uznasz to za konieczne - powiadom o tym swoich znajomych.

Numer ... „na paczkę” !

Przyjeżdża do Ciebie kurier i oświadcza, że ma dla Ciebie paczkę za zaliczeniem. Koszt ok. 500 zł. Na paczce jest Twoje imię, nazwisko i poprawnie napisany adres. Nadawca jest firma „X” , której nie znasz i w której nic nigdy nie zamawiałeś. Kurier oświadcza, że nic mu na ten temat nie wiadomo - jego zadaniem jest tylko dostarczenie paczki i pobranie pieniędzy, ale skoro są wątpliwości – to można je wyjaśnić od ręki telefonicznie. Kurier pyta czy w takim razie – może zadzwonić od Ciebie do firmy i szybko się wszystko wyjaśni... ... 99% ludzi nie podejrzewając podstępu .. wpuszcza kuriera do domu i wskazuje mu gdzie jest telefon, albowiem chce jak najszybciej sprawę wyjaśnić... Kurier wykonuje KRÓTKI TELEFON (1 min) i niby sprawdza w firmie, czy nie zaszła pomyłka - po czym informuje Cię, ze faktycznie jest to pomyłka . Przeprasza grzecznie i wychodzi ! (...bajki o pomyłkach są różne . w zależności od oceny reakcji wrabianego ) Po miesiącu przychodzi rachunek telefoniczny ... ok 10.000 dolarów w przeliczeniu !!! Dlaczego ? Ponieważ ten jeden „niewinny krótki telefonik „ - obleciał w miedzy czasie cały świat przez przekierowania komercyjne (Seszele, Wyspy Bali, Kajmany i wiele innych - wszystko automatycznie), aby w końcu trafić na sex linie w Australii Jak to możliwe - zadasz samemu sobie pytanie ? Przecież patrząc kurierowi na ręce - było widać, że wykręca numer tel. stacjonarnego... Tak to prawda - kurier wykręcił nr telefonu stacjonarnego, który jest zainstalowany gdzieś w jakimś wynajętym (po cichu) mieszkaniu (na dodatek, na lewe papiery) - i w tym właśnie mieszkaniu stoi sobie małe niepozorne urządzenie, które natychmiast dokonuje przekierowań jak się tylko do niego dodzwonisz ..... podoba Ci się ???? Czy masz szanse na reklamacje w TPSA ? Nie - ponieważ połączenie wyszło z Twojego numeru telefonu, a co za tym idzie za Twoja zgoda - wiec nawet w Sądzie przegrasz .

Numer ..... „na Tepesa” !

Dzwoni do Ciebie człowiek i podaje się za pracownika Telekomunikacji Polskiej S.A. Informuje Cię o tym, że właśnie wymieniono ..... skrzynkę kablowa, rozdzielcza lub cokolwiek innego. W związku z powyższym monterzy TPSA testują połączenia proszą o potwierdzanie ich poprawnego funkcjonowania po przez naciśnięcie klawiszy : 9, 9#, 09, 09#, 90, 90# N I E N A C I S K A J N I C Z E G O N I E P O T W I E D Z A J Jeżeli to zrobisz - jesteś przekierowany na sex linie ( NA TWOJ koszt oczywiście ) do Wielkiej Brytanii przez pół świata na Pacyfiku (Wyspa Niua w tym procederze króluje!!) i nawet jeżeli natychmiast rzucisz słuchawkę na widełki - NIC CI TO NIE DA !!!!!! - połączenie nie skończy się przed upływam 5 min . podoba Ci się ? - koszt ok 1500 zl Jeżeli ktokolwiek do Ciebie zadzwoni i powie, ze cos wygrałeś – rzuć natychmiast słuchawkę i niczego nie naciskaj !!!! ....... Żadnych cyfr, gwiazdek lub krzyżyków Jeżeli ktokolwiek do Ciebie zadzwoni kogo nie znasz . ! ! ! ! ! ! !  nieważne czy będzie to firma, czy osoba prywatna i poprosi Cię o oddzwonienie w dowolnym czasie ..... NIE ROB TEGO !!!!! - nie znasz osobiscie – nie oddzwaniasz. ...... bo może Cię to kosztować 320 zł. - za samo połączenie !!! . Pamiętaj, ze [ nierzetelni partnerzy ] bardzo często podszywają się pod rożnego typu instytucje lub wydziały spółdzielni mieszkaniowych !!! Jak Administracja lub inna instytucja będzie miała do Ciebie sprawę – to wyśle Ci pismo !!!

Numer ..... „na policjanta” !... będzie w następnym odcinku ...., a teraz

Jak się bronić ?

1. Myśleć i nic na „Uraa” - Niczego nie naciskać i niczego nie potwierdzać.

2. Zadzwonić do swojego operatora np. TPSA (9393) i zażądać zablokowania wszystkich numerów komercyjnych : 0-700..., 0-300..., 0-400 ... jak i możliwości przekierowania na nie.

3. Zablokować wszystkie numery: międzymiastowe, międzynarodowe i komórkowe każdy operator ma obowiązek udostępnić ci kod aktywujący takie połączenia i drugi kod dezaktywujący takie połączenia. Nie ma innego wyjścia !!! Dostaniesz od operatora dwa osobiste hasła i nikomu ich nie pokazuj... Pamiętaj !!! Zapisz datę i godzinę połączenia się z operatorem w celu zablokowania powyższych. Zapisz Imię i Nazwisko osoby przyjmującej zgłoszenie Zapisz numer zgłoszenia Potem zadaj od Operatora pisemnego potwierdzenia faktu, że zgłaszane przez Ciebie zadania zostały zrealizowane Jak to będziesz miał na piśmie - to jakby co ... to wygrasz w każdym Sądzie

:?

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sposobu drugiego to kilka dni temu TPsa zaprzeczyła że niema takich możliwości technicznych.

Nie da się przekierować połączenia przychodzącego na wychodzące, poprostu bajeczka którą w świat puścili jakiś miesiąc temu dziennikarze "faktu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem o tym na jakims formu ze dwa miechy temu.

to trzebabyło nam wtedy o tym napisać a nie teraz się przechwalać że czytałeś :)

Nie da się przekierować połączenia przychodzącego na wychodzące

chociaż tyle dobrze

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem o tym na jakims formu ze dwa miechy temu. Dokładnie ten sam tekst.

_TU_ jest podobne. Nie wiem, czy to to forum, ale sprzed 2 mies. jest.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn tak z tego co wiem to niema mozliwosc przekierowania z 2 telefonu zeby ktos inny placil.

Tzn jezeli dzownisz do mnie na stacjonarny a ja mam przkierowanie na komorke czy 0700 to za polaczenie pomiedzy stacjonarny a 0700 placi ten ktory sie laczy, bo glupota byloby naliczanie kasy gdy ty np. dzwonisz do mnie na stacjonarny a ja z uwagi na fakt iz jestem poza krajem z kom obciązał Ciebie.

Tak samo jest gdy wyjade z tel. kom. zagranice, za roaming place ja jak do mnie dzownisz a nie ty, bo skad masz wiedziec ze ja jestem w niemczech a poprostu dzownisz na stacjonarny i za takie polaczenie placisz.

Nalezy bardziej sie zastanowic czemu sluzy takie zamieszanie.

Bo wyglada to troszke inaczej z tym kurierem.

Przychodzi do Ciebie ziutek XXX pozwalasz mu sie polaczyc a on wlacza ci przekierowanie w telefonie na xxx, tak samo jest z monterami, wciskasz kody ktore uaktywniaja przekierowanie na 0700 a nie na stacjonarny jakiejs chatki.

Wszystko poprzkerecane w tym newse o pharkingu.

nastepna metoda na ledy dowod to nie poto zeby tam dzwonic, tylko ludzie posiadajacy uklad z liniami SEX itd, wynajmuja mieszkanie z telefonem poczym nabijaja rachunki i znikaja.

Tak czy tak, najbezpiecznije 0700 miec zblokowane kodem, jezeli zapragnie sie erotycznych uniesien telefonicznych wciskasz cyferki na wlasna odpowiedzialnosc.

Kiedys lubialem czytac o pharku ale teraz niemam czasu,

podobała mi się możliwość wybierania tonowego,

dzwonie do Ciebie podnosisz słuchawkę gadam o bzdetach w miedzy czasie wysylam dzwiekowe rozkazy, bo wcale nie musisz miec dostepu d telefonu, wybieranie tonowe to fajna sprawa, przystaw sobie 1 aparat do 2 i wybieraj tonowo do mikrofonu a zobaczysz ze ten 2 zacznie reagowac.

Na poczatku to fajnie dzialalo na automaty telefoniczne na stare karty ktore mialy blokade na cyfry i powyzej 3, puszczales sygnal DTMF i rozmowa na koszt tpsa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys lubialem czytac o pharku ale teraz niemam czasu,

To dla zainteresowanych podaję link do fajnej strony,

https://www.phreak.warsaw.com.pl/poiw/

która może posłużyć raczej jako nauka historii, bo informacje są nieaktualizaowane od 2000 roku.

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy tak fajnie mi sie wspomnialo czasy gdy do netu laczylem sie przez dial-up, popularna wtedy bardzo byla altavista jako wyszukiwarka, wtedy jeszcze pozycjonowanie nie byolo konieczne bo problemem bylo znalezienie wielu stron.

Czasy byly fajne, czas na wszystko to krecilem sie po stronach o pharkingu, hackingu, zlapalem wiecej wirusow ;-) niz mialem plikow w windowsie 98.

Pozniej postawilem wlasny serwer smtp ktory :-) zostal zespamowany w 3 godziny i zblokowany,musialem zakazac wysylania z poza tego ip dopiero mi odblokowali serwer z listy serwerow zespamowanych.

Tak czy tak czasy inne a mi pozostaje wspominac zx spectrum, pozniej atari , pc xt.

Wlasnie kurde musze sobie kupic PC XT na pamiatke, moze ktos slyszal gdzie mozna znalezc stare sprzety komputerowe.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem rozmowe o tym co piszesz Piotrze w TVN24 wypowiadal sie ekspert rynku telekomunikacyjnego.

Powiedzial jednoznacznie ze to jest legenda ktora juz 2 lata temu krazyla po kraju a jeszcze wczesniej byla na wyspach brytyjskich i innych krajach europejskich.

Z jego wypowiedzi rowniez wynikalo ze przekierowanie nie jest mozliwe we wszystkich przypadkach. Ale przekierowac na numer platny mozna w prosty sposob. Njapierw przekierowywany jest delikwent na numer z poza TPSA a z tamtad na 0700 itp.

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności