Skocz do zawartości

Stare komputery


Daniel Kędzierski

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie jeszcze lezy w szafie c64... moze kiedys podlaczego

i odpale... znowu granie przez caly dzien :)

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja posiadałem starą poczciwą atarynkę 65XE z magnetofonem. To była radość jak gierka dobrze załadowała się z kasety bez błędów... Ile razy było że błąd wyskakiwał po 0,5h ładowania bo okazało się że kaseta była o jedną jednostkę źle ustawiona.

Albo gdy pisało się 5 ekranów kodu w BASICu tylko po to by narysowała się gwiazdka albo skakała piłeczka po ekranie...

słownik informatyczny ... aby wiedzieć więcej

(łac. Oxygene - tlen) Tlen był jest i będzie bo tlen jest wszędzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem C-64 i w 87r. sprawilismy sobie stacje dyskow, to bylo cos. Nieprawdopodobna predkosc wgrywania programow, tylko trzeba bylo zrobic troche miejsca obok komputera, zeby sie zmiescila (5 razy wieksza od magnetofonu).

Pamietam tez gieldy komputerowe, gdzie zbieralo sie setki ludzi z radiami marki Grundig i Maja i piractwo programow na calego za oplata za wejscie.

Mialo to jednak swoje plusy. Kazdy chociaz w jakims stopniu znal Basic, a nie tak jak teraz, wiekszosc nie potrafi skasowac pliku bez uzycia myszki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

386DX25

DX były chyba tylko 33 i 40? 25 była o ile pamiętam wersja SX bez kooprocesora :). Mam jeszcze w drugim domku na strychu 386DX-40, ale nie mogę znaleźć dysku <200MB bo ostatni się spalił. No i miałem wcześniej Atari 800XL, mrrrau, ale fajnie się pisało gierki w Basicu. :)

Pozdrawiam, J. ;)

P.S. Mariusz, jak rozumiem, w dalszej kolejności wypozycjonujemy "stare komputery" i będziemy sprzedawać bilety do Twojego muzeum, tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jez, heh :-)

to by bylo coś muzeum komputerowe :-) które byłoby połączeniem wspomnień i nowoczesności, przychodziły by szkoły :-) i fajne nauczycielki ;-) te miałyby wstęp wolny, ta nowoczesność to dla dzieci żeby się nie nudziły i zabradzo nie interesowały co robią panie nauczycielki :-).

Ale na poważnie to dalej szukam :-) komputera oczywiście nie nauczycielki, choć wiedzy też chętnie skosztuje ;-) szczególnie tej pozycjonującej.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do muzeum komputerowego moge wypozyczyc niezly eksponat - kupilem sobie na allegro komplet czasopism secret service - pamietacie jak sie wszyscy rajcowali jak to wyszla na amige gra "mortal kombat" albo "flashback" - ach jak milo powspominac - kupilem sobie z sentymentów, bede mial co czytac w toalecie :D

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym komputerem był "CARRY-I".

Procesor 8088/10Mhz, pamięć 640 KB, grafika Herkules (wyjście video NTSC),2 stacje dyskietek 1.44 (brak twardego dysku),wymiary 240x185x45 mm (zasilacz zewnętrzny). Dane spisałem z pudełka :D

Do tego w komplecie był monitor 9 calowy, oczywiście klawiatura (wszystko z logo CARRY-I) i system DR Dos.

Niestety dawno temu została z niego delikatnie (młotkiem) wymontowana elektronika.

Ostatnio jeszcze widziałem u brata monitor i klawiaturę, co do reszty to nie wiem czy coś jeszcze jest.

Nie znam się na pozycjonowaniu, ja tu tylko zużywam transfer i miejsce w sql.

Roman Kluska ujawnia: nadchodzi INFLACYJNY ARMAGEDON!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tylko ja nie mam takich wspomnień :?: :!:

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Mój pierwszy komputer:

Celeron 466 MHz

Grafika: NVIDIA Vanta 16 MB

Dysk: Samsung 8 GB

Autor postu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody wynikłe z wykorzystania zawartych w nim informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ntru ;-) widac ze masz dobra kobiete skoro zabierasz czasopisma komputerowe do toalety, :-)

dobra kobiete to ja mam bo za to ze wydalem 50 zeta na jakies gazetki z przed lat powininem po glowie dostac a nie dostalem tylko sie ze mnie smiala :D

Tylko, że ja grałem na amidze 500, która mam na szafce

ja sobie teraz bede kupowal i powspominam, gry mozna sciagnac z sieci jako *.iso ( czy cos tam ) i jak sie przerobi stacje dysków to mozna je przegrywac tak ze na amidze pojda - a sa wszystkie w sieci jakie wyszly :D

ile mnie bedzie kosztowalo kupno tylu dyskietek :)

ale powiem Wam ze jak bede mial kiedys syna to nie pozwole mu zaczynac od peceta - to wszystko zbyt ladne i doskonale teraz robia - niech zacznie od tego od czego ja zaczynalem :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intru, dlaczego łatwe ?

to zależy, jak pobawisz sie w linuxie to poczujesz moc komend dosowych :-) i nie będzie konsoli takiej jak w xp, pozatym nawet w zwyklym XP jest wiele fajnych komend które dostęmne są z pliku komend, choćby dużo ustawień sieciowych.

Fakt że ostatnio miałem okazje wrócić na 2 dni na win98 i znajmość komend dos była mi całkiem przydatna.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności