Skocz do zawartości

Wzrost z 100 pozycji na 20 i spadek na 30, czy to normalne?


arwo

Rekomendowane odpowiedzi

Lolki, nie tyle Fresh Site (trudno powiedzieć fresh o stronie która jest parę lat w indeksie), co raczej nie pasowało do wykresiku naturalnego przyrostu, a algorytm oczekiwał zachowania (lub zwiększenia) nadanego tempa przyrostu linków.

Czyli możemy wprowadzić nowe określenie Old Site Bonus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wypowiedzi na tym forum i nie mogę pojąć jednej rzeczy. Wszyscy piszą że trzeba systematycznie linkować i że trzeba to robić przez cały czas. Dla mnie to trochę bzdura bo jaka strona naturalnie linkana będzie miała kiedykolwiek coś takiego??? Przecież nie można nakazać ludziom ty linkój tego dnai a ty wstaw do mnie link jutro. Jeśli mamy ciekawy content to często jest tak że jest boom przez chwile na niego a pózniej jest coraz mniejszy (via kononowicz etc). I na stronie nie można codziennie wstawić takiej informacji żeby ktoś umieścił do niej linki tylko raz są ciekawsze informacje a raz słabsze. I np. Mam średnią frazę na ktorą nie musze pracować przez całe życie i np po roku pozycjonowanie i półrocznym top1 chcę wreszcie przestać dodawać linki i co strona mi przez to spadnie do top5 lub 10? Osobiście mam jedną strone którą pozycjonowałem 2 lata temu. Po 3 miesiącach pozycjonowania i osiągnięcu top6 dałem sobie spokój bo ni sie już nie chciało. Po miesiącu czasu patrze a strona jest na pierwszym miejscu. I tak trzyma sie juzod 1,5 roku. Co ciekawe strona którą teraz pozycjonuje od 5 miesięcy posiadającą o wiele lepiej zoptymalizowany kod, content i z 30 razy wiecej linków o wiele mocniejszych, nie może wejść wyżej niż 4 pozycja na tą frazę. I wydaje mi się że jak przestanę ją pozycjonować to dopiero wtedy wskoczy na pierwszą pozycję bo już mi ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą że trzeba systematycznie linkować i że trzeba to robić przez cały czas. Dla mnie to trochę bzdura bo jaka strona naturalnie linkana będzie miała kiedykolwiek coś takiego??? Przecież nie można nakazać ludziom ty linkój tego dnai a ty wstaw do mnie link jutro. Jeśli mamy ciekawy content to często jest tak że jest boom przez chwile na niego a pózniej jest coraz mniejszy (via kononowicz etc).

Oczywiście że boom jest coraz mniejszy, dlatego w tym momencie z definicji strona jest zastępowana na szczycie rankingów przez strony które są bardziej "aktualne".

Strony które są regularnie aktualizowane, wciąż "świeże", chętnie odwiedzane i dostarczające wartościowej treści, z definicji powinny mieć (i mają!) stały przypływ organicznych linków. W jednym tygodniu 27, w innym 15, jeszcze w innym 30, a później 22. Czym więcej przełomowych/odkrywczych/nowatorskich/lubianych/popularnych/śmiesznych (w zależności od tematyki) treści, tym większa szansa na organiczny link.

Systematycznie linkując "udajemy", że nasza strona jest ciągle i niegasnąco popularna wśród użytkowników.

I na stronie nie można codziennie wstawić takiej informacji żeby ktoś umieścił do niej linki tylko raz są ciekawsze informacje a raz słabsze.
Kto Ci broni zatrudnić tylu redaktorów, aby informacje były zawsze ciekawe i zawsze na czasie, jak to robi np. Wprost czy Newsweek? To prawa rynku, jeżeli ktoś tak robi, będzie miał więcej organicznych linków.
Mam średnią frazę na ktorą nie musze pracować przez całe życie i np po roku pozycjonowanie i półrocznym top1 chcę wreszcie przestać dodawać linki i co strona mi przez to spadnie do top5 lub 10?

Jeżeli tylko się zjawi osoba której też będzie zależeć na Twoim miejscu (a w realiach rynkowych zjawi się), to tak właśnie będzie.

(...) Osobiście mam jedną strone którą pozycjonowałem 2 lata temu. Po 3 miesiącach (...)
SEO to nie tylko linki, ale też dziesiątki innych czynników. Też mam strony które bez dokładania linków są pierwsze od lat (tutaj nie ma linkowego odpowiednika KlikoHITa, aby się utrzymać na #1 wcale nie trzeba dokładać tygodniowo 10 razy więcej linków niż strona na #10, więc jest dużo łatwiej, bo strona #1 ma więcej publiki która wstawi organiczne linki) - w moim wypadku są to strony z wybitnie wartościową treścią i olbrzymią ilością linków naturalnych (dużo większą niż "przyłożonych").
jest cron

A najlepiej jest jak się po 2 dniach wakacji popsuje i trzeba zresetować, a Ty na środku Kongo bez laptopa i komórki. ;)

Pozdrawiam, J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale lepszy od crona jest własna ręka tak? :]

---

oczywiscie bez skojarzen hehe

Jeżeli chciałbyś kupić sprzęt nurkowy, koniecznie odwiedź sklep nurkowy w internecie. Natomiast, by ponurkować w Egipcie wymagany jest kurs nurkowania. Zawsze możesz pograć w koszykówkę. Piłki do kosza oraz inny sprzęt sportowy kupisz w sklepie sportowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności