Skocz do zawartości

dwie domeny taka sama treść


dimen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mamy pytanie odnośnie pozycjonowania serwisu i filtrów.

Mam serwis, który posiada dwie domeny jedna z pl, druga zaś z .eu (domeny mają po około 3 miesięcy)

Oczywiście pod jednym i drugim adresem treść jest identyczna. Czy przez to można dostać filtr?? I w jaki sposób można uniknąć tego?

Dodam, że w narzędziach dla webmasterow google - 2 strony są dodane i są zrobione do nich mapy witryn.

Dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przez to można dostać filtr??
Jedna ze stron moze wyleciec z indeksu Google.
I w jaki sposób można uniknąć tego?

Z jednej przekierowanie 301 na druga.

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np onet.pl i onet.eu

No ale chyba obie te strony maja inna tresc.

Zdecyduj sie na jakas domene, ktorej bedziesz uzywal, bo tak jak pisalismy uzywajac dwoch przy identycznej tresci narazasz sie Google.

Niedrogie wpisy w płatnych, zadbanych, długowiecznych katalogach (hurtem taniej - pisać na PW):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

np onet.pl i onet.eu

No ale chyba obie te strony maja inna tresc.

No jak dla mnie te domeny mają dokładnie tą samą treść tyle, że użyte jest przekierowanie z eu na pl. A 301 to nie tylko przekierowanie ze starej domeny na nowa. Ja używam tego też do innych celów w tym też do przekierowania z net na pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Powiedzmy że będę używał domeny PL która posiada PR=4 i ok 50.000 zaindexowanych podstron, zaś domena EU nie załapała się jeszcze na update pr i na niej PR=0 i zaindexowanych jest ok 1600 podstron. Czy nie stanie się tak, że po przekierowaniu Eu na Pl ilosci podstron i pr zostanie z domeny Eu.

Michalk mozesz napisac czy masz przekierowanie zrobione w htacces czy w php.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Powiedzmy że będę używał domeny PL która posiada PR=4 i ok 50.000 zaindexowanych podstron, zaś domena EU nie załapała się jeszcze na update pr i na niej PR=0 i zaindexowanych jest ok 1600 podstron. Czy nie stanie się tak, że po przekierowaniu Eu na Pl ilosci podstron i pr zostanie z domeny Eu.

Mialem podobnie, domene1.pl z PR4 i domene2.pl z PR3 dalem 301 z pr4 na pr3 bo na pr3 mialem fajniejszy adres, do update pageranku /takowy podobno co ok 3 miesiace/ PR sie nie zmieni ale pozycja podskoczyla fajnie:) ogolnie z tego co wyczytalem to sa dwa wyjscia

1. przerobic jedna ze stron , zeby byla inna tematycznie i trzymac dwie

2. zrobic przekierowanie 301 /ja tak zrobilem bo nie mialem za bardzo ani czasu ani mozliwosci zeby skorzystac z 1/ ale nie zaluje bo wizualnie po wynikach gogla zyskalem choc minal dopiero tydzien :)

Serdecznie pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności