Skocz do zawartości

Aborcja? Przemyśl to...


qgito

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiscie jestem conajmniej obojetny dla tematu aborcji, kazda sytuacja, czlowiek, jego psychika, sytuacja materialna, spoleczna jest zupelnie odmienna, dlatego nie wsposob wrzucic wszystkich do jednej beczki i zdecydowac - macie prawo do aborcji lub nie a najbardziej smiesza mnie tlumy przejetych mocherowych beretow, jakby temat aborcji ich wogole dotyczyl.

Jakos tak sie zlozylo ze w mojej betonowej dzungli, krainie bezprawia, zdlodziejstwa i menelstwa, miejscu, gdzie sie urodzilem i wychowalem (moje osiedle) wyjatkowo plodne sa jedynie dziewczynki w wieku 15 lat (bo nie powiem kobiety), ktore z podstawowym wyksztalceniem, bez pracy, samotnie wychowuja kolejnego mlodocianego bandyte bez przyszlosci i tak sie kreci to bledne kolo. Oczywiscie kwestia aborcji to ich prywatna sprawa ale gdyby nieradzone dziecko bylo swiadome i mialo prawo decydowac - gdybym to byl ja - nie chcialbym sie urodzic. Niestety nienarodzone dzieci nie maja mozliwosci podjac samemu decyzji.

ps. ja jestem zwolennikiem zapobiegania - nie chce miec dziecka, nie nadaje sie na ojca, nie moge zagwarantowac zadnej przyszlosci ani sobie ani dziecku dlatego staram sie za wszelka cene go nie miec, najlepiej nigdy :] Ale przynajmniej jestem tego swiadomy ze slaby bylby ze mnie tatus :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
@Truvati, ale aborcja w przypadku gwałtu, w przypadku wykrycia chorób płodu (określono jakie), zagrożenia życia matki jest w Polsce legalna i przeprowadzana...

nie mam dokładnych danych z ostatnich lat (może ktoś będzie miał), ale legalnych aborcji (zawierających to co wyżej podałem) jest względnie niewiele, 200-1000 - około tego, sądzą po danych z końcówki XX wieku... na przynajmniej 10mln kobiet to niewiele... są to wyjątkowe sytuacje, i przewidziane w ustawie...ustawodawcy jak najbardziej popatrzyli na sytuację z szerszej perspektywy, przewidzieli to i tamto, zapisali to w ustawie...

reszta zabiegów, szacowane na 80-200k to już aborcje 'bo nie czas teraz'...

Kaviorek dobrze wiesz że u nas nie wykonuje się tyle ile trzeba aborcji (tych o których mówi dzisiejsze prawo) bo lekarze się poprostu boją, wolą odmówić lub skierować do innego lekarza niż podjąć takiej decyzji bo jeszcze jakiś katolomocherolprowiec się dowie i wywiesi jego podobiznę na rynku. W podobnej ludnościowo Hiszpani która prawo aborcyjne ma podobne do naszych wykonuje się 59 tysiecy rocznie (1999 rok), więc zobacz ile w Polsce jest porodów które nie powinny dojść do skutku, oczywiście mówimy tu o aborcji w dzisiejszym wymiarze.

Ile masz lat? 20?
30. To jakiś problem? Powtórzę: świadome ojcostwo w większości przypadków zmienia spojrzenie na ciążę, a przez to na aborcję. Tyle o ojcostwie. Polecam.

A co mnie obchodzi Twoje ojcostwo?

Czy ja tobie zabraniam być ojcem?

Możesz być ojcem ale inni może nim nie chcą być, niech mają wybór.

Ludzie, bądzcie sobie przeciwnikami aborcji ale nie zabraniajcie innym osobom. Nikt nie neguje faktu że macieżyństwo i ojcostwo świadomych/dorosłych osób jest super, czy ktoś usunie dziecko, czy przy tej okazji nabawi się komplikacji czy psychicznie się zdezeluje to mnie to nie obchodzi, to jest czyjś wybór i koniec, nie bądzcie kłamcami i nie udawajcie że zależy wam na czyimś życiu, powtarzam w Polsce do szkół każdego dnia chodzi 20% dzieci głodnych a 15% wszystkich polaków żyje poniżej progu ubustwa.

Zajmijcie się czymś poważnym a nie grajcie na uczuciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, to jest kwestia każdego z osobna, wg mnie wartości jakimi dany człowiek się kieruje,

jeżeli w kraju w jakim żyję aborcja nie jest legalna to uznaję, że tymi samymi wartościami w tej kwestii (przynajmniej) kieruje się nasze ustawodawstwo i społeczeństwo...

w Polsce do szkół każdego dnia chodzi 20% dzieci głodnych a 15% wszystkich polaków żyje poniżej progu ubustwa

ale czy, za granicą jest lepiej bo aborcja jest legalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wladza sprawowala sie tak jak powinna nie byloby wogole kwesti aborcji.

Na zachodzie kazdego stac na dziecko a jak ktos robi "kariere" i nie ma czasu to adekwatnie do tej kariery stac go i na opiekunke a w polsce sie robi kariere za 1200 brutto, cos tu chyba jest nie tak :]

ps. zreszta dlaczego JA mam mowic NIE osobie, ktorej nawet nie znam, niewiem w jakiej jest sytuacji ?

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni mnie nie było a tu taki temat:P

więc po kolei:

1.

ja osobiście wole być głodnym dzieckiem niż martwym dzieckiem...

Szybkie pytanie - wiesz co to wogóle jest głód? Chyba nie.

a ty wiesz?? nie wiem tez co to poród czy ciąża, czy to oznacza że nie moge sie w tych kwestiach wypowiadać?? po to mam wyobraźnie żeby wyobrażać sobie niektóre rzeczy. i powtarzam wole być głodny niż martwy, ty chyba też:)

2.

te kobiety które chcą usunąć ciążę to to zrobią, mają 100 możliwości na to, jak nie w Polsce to w.. Holandii... ktoś zna kobietę, która chciała usunąć ciążę a tego nie zrobiła, bo nie miał kto jej zabiegu przeprowadzić?

oraz

w krajach gdzie aborcja jest legalna a tabletki "po" łatwiej dostępne ilość zabiegów jest mniejsza niż ta szacowana u nas. pozatym zabiegi sa wielokrotnie bezpieczniejsze dla matek, nie wywołują tylu powikłań, nie posyłają ludzi za kraty i są źródłem dochodu dla państwa (płaca lekarza wykonującego zabieg jest opodatkowana przecież) dochody z tego tytułu winny byc przeznaczane na edukację sexualną, no i oczywiscie a może przedewszystkim antykoncepcje.

oraz

e-banki.info, troche się to nie kleji... Gdy prawo zezwoli np. na kradzież, to nie pójdziesz wtedy wziąć sobie z salonu nowe BMW? Przekonasz wtedy złodzieji, żeby nie kradli? Chyba nie, bo prawo nie będzie zabraniać, więc dlaczego mają sobie nie wziąć tego BMW.

dlatego powtarzam: JA subiektywnie jestem PRZECIW aborcji z powodów ideologicznych (jestem konserwatystą i nie akceptuje zabijania, w jakiejkolwiek postaci) ale jednocześnie jestem ZA zalegalizowaniem aborcji pownieważ jak uczy nasz najnowsza historia zakaz aborcji nie powoduje, że ona nie istnieje(choćby dlatego, że za "pare" złotych mozna jechac na zabieg do holandii czy wykonac go nie lgalnie).

dobrze rozwiązany problem aborcji, czyli np. edukacja, uświadomienie że dzecko można oddac itp. spowoduje, że chętnych na aborcje będzie mniej. ale tym co mimo wszysko chcą dokonac aborcji trzeba to umozliwić w normlanych warunkach BO I TAK to zrobią.

i jeszcze do thojro:

różnica jest ta, że ja był bym za tym żeby nikt nie kradł i nie mordował, ale nie jestem idealistą. co do walki ze złodziejami to jestem za pełną legalizacją broni. widzisz że ktoś kradnie - strzelasz - dzwonisz po policje żeby zabrała ciało - dostajesz nagrodę za wyplenienie z otoczenia "złej" osoby.

chodxi tylko o to że ten [ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ] miał wybór a dziecko w wypadku aborcji nie ma...

ps. sorry za błedy ale szybko pisąłem...

a co do przykładu ze holandia jest bogata i zalegalizowała aborcje:

w innych bogatych krajach np. usa, uk. aborcja jest nielegalna a w biednych krajach jak chiny przeprowadza sie przymusowe aborcje w całych wsiach... I co to ma do gospodarki?? myślałem ze na tym forum ludzie znają sie na podstawach ekonomi i nie beda pisac takich bzdur!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do przykładu ze holandia jest bogata i zalegalizowała aborcje:

w innych bogatych krajach np. usa, uk. aborcja jest nielegalna a w biednych krajach jak chiny przeprowadza sie przymusowe aborcje w całych wsiach... I co to ma do gospodarki?? myślałem ze na tym forum ludzie znają sie na podstawach ekonomi i nie beda pisac takich bzdur!!!

Czytaj dokładnie bo nikt nie napisał że aborcja ma związek z bogactwem Holandii.

Ja podałem ekonomiczne fakty bo thojro napisał:

homoseksualizm + aborcja = naród bez przyszłości

Po drugie: odnośnie bzdur, to w UK wykonuje się dziennie 500 aborcji z czego zaledwie mniej niż jeden procent aborcji jest przeprowadzanych w wyniku nagłego wypadku, dla ratowania życia matki lub uchronienia jej przed poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.

W Stanach Zjednoczonych aborcja jest legalna w nieograniczonym zakresie na mocy wyroku Sądu Najwyższego, który w sprawie Roe vs. Wade w 1973 uznał, że próby ograniczenia kobiecie dostępu do aborcji są sprzeczne z Konstytucją USA, a płód nie jest osobą lecz częścią ciała kobiety.

Korzystaj z Google zanim zarzucisz bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... gdyby nieradzone dziecko bylo swiadome i mialo prawo decydowac - gdybym to byl ja - nie chcialbym sie urodzic. Niestety nienarodzone dzieci nie maja mozliwosci podjac samemu decyzji.

W 100% się pod tym podpisuję.

ps. ja jestem zwolennikiem zapobiegania - nie chce miec dziecka, nie nadaje sie na ojca, nie moge zagwarantowac zadnej przyszlosci ani sobie ani dziecku dlatego staram sie za wszelka cene go nie miec, najlepiej nigdy :] Ale przynajmniej jestem tego swiadomy ze slaby bylby ze mnie tatus ;)

Mam identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach Zjednoczonych aborcja jest legalna w nieograniczonym zakresie na mocy wyroku Sądu Najwyższego, który w sprawie Roe vs. Wade w 1973 uznał, że próby ograniczenia kobiecie dostępu do aborcji są sprzeczne z Konstytucją USA, a płód nie jest osobą lecz częścią ciała kobiety.

Korzystaj z Google zanim zarzucisz bzdury.

zuch ;)

Jak dla mnie eot. Idę coś w preselach naskrobać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Edyta @ 18.06.07 - 12:38) *

Trzeba waszych wyjątkowych talentów by splugawić temat poczęcia, macierzyństwa, odpowiedzialności. Po prostu brak słów...

Inkubatory nie mają prawa głosu w tej kwestii :>

Splugawić? Nawet najpiękniejsze zdarzenie jest piękne tylko w pewnych okolicznościach.

Jubi troche szacunku dla kobiet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty wiesz?? nie wiem tez co to poród czy ciąża, czy to oznacza że nie moge sie w tych kwestiach wypowiadać?? po to mam wyobraźnie żeby wyobrażać sobie niektóre rzeczy. i powtarzam wole być głodny niż martwy, ty chyba też;)

Ja nie wiem co to znaczy być głodnym dzieckiem, i dlatego nie byłbym taki pewny co jest tak naprawdę lepsze.

Zapominasz, że głód może również prowadzić do śmierci (pośrednio lub bezpośrednio).

Ciekawe jednak jest to, że obrońcy życia nienarodzonego tak bardzo chronią CZŁOWIEKA przed porodem, ale po porodzie już im się nie za bardzo chce. Najwyraźniej narodzony CZŁOWIEK to już istota drugiej kategorii.

Piękny przykład hipokryzji.

Spis stron

Loga, dzwonki - nakarm komóreczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty wiesz?? nie wiem tez co to poród czy ciąża, czy to oznacza że nie moge sie w tych kwestiach wypowiadać?? po to mam wyobraźnie żeby wyobrażać sobie niektóre rzeczy. i powtarzam wole być głodny niż martwy, ty chyba też:D

Ja nie wiem co to znaczy być głodnym dzieckiem, i dlatego nie byłbym taki pewny co jest tak naprawdę lepsze.

Zapominasz, że głód może również prowadzić do śmierci (pośrednio lub bezpośrednio).

Ciekawe jednak jest to, że obrońcy życia nienarodzonego tak bardzo chronią CZŁOWIEKA przed porodem, ale po porodzie już im się nie za bardzo chce. Najwyraźniej narodzony CZŁOWIEK to już istota drugiej kategorii.

Piękny przykład hipokryzji.

k......a, a ci jeszcze tutaj o tej aborcji nadaja! no ja nie moge...moze sa jakies fora aborcyjne? he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jednak jest to, że obrońcy życia nienarodzonego tak bardzo chronią CZŁOWIEKA przed porodem, ale po porodzie już im się nie za bardzo chce. Najwyraźniej narodzony CZŁOWIEK to już istota drugiej kategorii.

Piękny przykład hipokryzji.

Jest bardzo dużo organizacji oraz fundacji by pomagać najbardziej potrzebującym, Choćby Caritas, Dzieło Nowego Tysiąclecia, itp. Wszystkie te organizacje pomagają tym, którzy tego potrzebują. To, że w kraju jest trudna sytuacja gospodarcza zawdzięczamy przede wszystkim rządom SLD, która to partia walczy o "prawo do aborcji", "prawo do eutanazji", "prawo do homoseksualizmu", ogólnie rzecz biorąc do zlegalizowania wszystkiego co przynosi zepsucie moralne. Nie wyciągnęliśmy jeszcze wniosków? Dalej kierujemy się racjami lewicy?
k......a, a ci jeszcze tutaj o tej aborcji nadaja! no ja nie moge...moze sa jakies fora aborcyjne? he he he

Forum PiO o ile mi wiadomo jest wielotematyczne - nie tylko o pozycjonowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności