Skocz do zawartości

Może ktoś chętny do zorganizowania kursów?


Czachapl

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pracuję nad projektem strony na temat tworzenia stron WWW. Między innymi znajdzie się tam miejsce na artykuły dla początkujących - podstawy: (x)HTML, CSS, JavaScript i PHP z MySQL. Praktycznie od podstaw po bardziej zaawansowane zagadnienia - głównie w oparciu o własne pomysły i napotykane problemy. Mam zamiar też zamieszczać kursy i tutoriale oraz pomoce dla początkujących i bardziej doświadczonych webmasterów. Ewentualnie prosty download przydatnych skryptów.

Nie wiem jeszcze, ale może znajdzie się też miejsce na materiały związane właśnie z systemami zarządzania treścią, może też katalogów itp... (raczej w późniejszej fazie rozwoju serwisu, bo teraz nie ma na to czasu). Może nie wszystko od a do z, ale prosta instalacja, konfiguracja i często napotykane problemy - zobaczymy...

Narazie jednak zbieram materiały na artykuły i kursy dla początkujących i średnio-zaawansowanych odnośnie w/w dziedziń tworzenia stron.

Portal komputerowy

-
webmastering, biznes

Forum IT - informatyka, komputery, technologie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no ale co na takim kursie np. z instalacji katalogu miało by być? :P

może w punktach:

1. Przeglądarki a wyszukiwarki (znalezienie i ściągnięcie skryptu)

2. ZIP bez tajemnic (rozpakowanie po ściągnięciu)

3. Abc FTP (wkopiowanie skryptu)

4. Operacje z użyciem kursora (utworzenie bazy)

5. Step by step (instalacja)

ps. ja mogę dać kurs instalacji winampa (dodatkowo: zmiana skórek, import/eksport playlisty, zmiana języka, itp), poziom trudności porównywalny...

Ludzie się rozwijają i coraz chętniej sięgają do takich rzeczy a w szkole tego nie uczą.

co innego kurs tworzenia www, a co innego stawiania katalogu (wiadomo w jakim celu i przez kogo)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne na takim kursie byłoby więcej gadania niż robienia. Bo żeby nauczyć ludzi tworzenia stron www to co trzeba powiedzieć? Najpierw, co to jest znacznik, a co to jest to... ? Bez jakieś lektury to jest nic nie warte. Akurat kursy tego typu powinno się czytać, bo ile godzin ludzie mogliby słuchać o jednym? Poza tym trzebaby zmusić słuchacza, żeby wykonywał pewne czynności i potwarzał je w domu...

W szkołach tego nie uczą, bo po co? Dawno temu miałem w szkole średniej zajęcia z Elementów informatyki, i jak ktoś usłyszał HTML to było wielkie "ŁOOOooo" i prawie nikt nie rozumiał tego, co tam było... Klasy informatyczne również robią te "ŁOooo" i nic nie kumają... Zapłacisz za taki kurs i też powiesz w końcu "ŁOOooo. Po co za to płaciłem..." po tygodniu...

Biznes faktycznie można zrobic, tak jak te kursy NLP itp... Pewnie pomysł na ten biznes pochodzi od PM i MBC :P

Portal komputerowy

-
webmastering, biznes

Forum IT - informatyka, komputery, technologie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co papierek na ścianę?

Daj spokój, wyrzucać pieniądze można na wszystko, ale życzę Ci powodzenia.

Znów sarkazm K. Mam parę certyfikatów i trzymam je na ścianie w biurze i bynajmniej nikt ich nie traktuje jak żółtych papierów. Jedno z pytań jaki zadają często kursanci to właśnie o certyfikat lub zaświadczenia. Choćby dlatego po każdym kursie powinno się je wydawać. Zapewne znajduje się to w CV kursanta, co nie jest bez znaczenia.

edit:

@Paweł - rozmawiamy o kursach nieco wyżej niż html itp. Kursów html, xhtm, css sporo jest na rynku.

@Kaviorek - ale mambo, joomla czy WP to już niekoniecznie to samo co katalog i wcale nie musi być pod zaplecze a bardziej pod nieco bardziej rozbudowaną stronę niż czysty html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sranie w banie. Jeżeli ktoś uważa, że przez 30-50 godzin można nauczyć się na kursie html'a, to prawdopodobnie malutko o nim wie ;) To są zabawki dla osób, które uczą się same w domu. Gdy widzę moich znajomych po takich kursach i ich umiejętności, to mi ręce opadają do samej podłogi.

W zasadzie możliwe jest zrobienie takiego kursu, natomiast potrzeba do niego:

+ specjalistów z branży, a nie osób, którym się wydaje, że wiedzą...

+ osób które znają się także na przekazywaniu wiedzy, dobry ekspert to nie koniecznie dobry nauczyciel

Kompletny kurs takich technologii to ok 6 miesięcy kursów + przynajmniej 3 miesiące praktyki u boku doświadczonego webmastera/kodera itp. Wtedy można powiedzieć, że osoba, która go ukończy, będzie potrafiła coś sensownego zrobić. W innym wypadku jest to tylko strata czasu i kasy uczestników.

Ps. I nie piszcie o kursach Mambo, bo jak ostatnio zobaczyłem książkę o instalacji w Empiku, to mało się nie przewróciłem ze śmiechu ;):D

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellz - ja się z Tobą zgadzam, ale patrzę też na swoim przykładzie. Nigdy nie zajmowałem się profesjonalnym tworzeniem stron www, choć kodowanie html, css i xhtml nie jest mi obce. Uznałem, że są lepsi ode mnie, ja wiem co strona powinna zawierać, jak wyglądać i jak działać - extra goście są od kodowania i stawiania stron.

Czasami jednak potrzebuję szybko postawić stronkę opartą o prosty CMS i free template i takiej wiedzy bym szukał na kursach. Nie mam czasu na przekopywanie kiepsko napisanych porad w necie i oczekiwaniu aż ktoś z jakiegoś forum odpowie, przykładem może być szumnie nazwany Polski Support WordPress wordpress.org.pl gdzie doczekać się konkretnej odpowiedzi an banalne pytania to lepiej przeinstalować raz jeszcze wszystko.

Wciąż uważam, że pomysł jest dobry i ma szansę na sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to z innej strony - ktoś, kto chce zainwestować w swoją naukę konkretną kasę, będzie szukał konkretnych rzeczy. Oczywiście, pewnie znaleźliby się klienci na naukę "Jak postawić phpBB, WordPressa i Mambo", jednak jest to wiedza, za którą nie będą w stanie zapłacić zbyt dużej ceny, gdyż są to umiejętności, na których ciężko zarobić. W związku z tym taki kurs musiałby być tani, a to oznacza, że prawdopodobnie żaden fachowiec nie będzie się w to bawił, gdyż może zarobić porządne pieniądze w swojej komercyjnej pracy. Dlatego też moim zdaniem takich kursów nie ma.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby dobrze coś umieć trzeba mieć dużo praktyki w tym co się robi, taki kurs moim zdaniem nie miałby wyuczyć fachowca, ale nauczyć na tyle podstaw, aby dana osoba mogła dalej sama się rozwijać. zdobycie często podstawowej wiedzy jest najtrudniejsze, kurs taki mógłby ukierunkować i wskazać podstawowe problemy na jakie możemy się natknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ledo to ująłeś, dokładnie o to chodzi. Myślę, że 10-20% osób kończących kursy html chętnie pogłębiło by wiedzę w temacie, może nie po to by zarobić na tym kosmosy, ale po to by być bardziej konkurencyjnymi choćby na rynku pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Poruszę ten temat jeszcze raz nie było mnie dawno na necie z przyczyn osobistych i po przeczytaniu odpowiedzi postanowiłem cos tez skrobnąć.

Widzę ze wielu z was się wyśmiewa w tym temacie z mojej propozycji, ale jestem ciekawy jak ci wielcy zaczynali działać w necie?

Na pewno większość w dużym stopniu zaczynała sama i sam się wszystkiego uczyła, lub tez kończyła szkole ( studia) w kierunku związanym z informatyka. Niestety nie każdy jest takim szczęściarzem.

Na pewno na taki kurs by nie przyszli całkiem zieloni ludzie, bo dla takich, co chcą obsługi kompa się nauczyć jest wiele takich kursów.

Chodziło mi o cos bardziej złożonego niż stawianie stron od podstaw. Bardzo dobrze zrozumiał moje intencje kadzielawski. Właśnie nieraz się na czymś staje i nie można dalej popchnąć czegoś pisze się na forum zapytanie i czeka na odpowiedz w nieskończoność albo i dłużej a później okazuje się ze odpowiedz była zła. Na kursie można by bezpośrednio zapytać się dowiedziecie, co z takim czy innym fantem zrobić.

Co do zarobku na takim kursie organizatora to myślę ze nie były by to mała kasa. Ja sam sporo bym zapłacił, bo nie mam czasu na uczenie się samemu i szukanie wszystkiego w necie.

Nie pisze już więcej po prostu dziś już nie mam siły chyba już nie myślę.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kursie masz przewarznie zagadnienia od A do Z, ale jeźeli w punkcie P strona pod FF Ci się wysypie ?

Widze po moim przykładzie, (może mało w tym siedze ale layout, layoutowi nie równy). Wiem że kurs bez poparcia praktycznego nic nie znaczy.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności