Skocz do zawartości

Jak to jest z linkami nofollow


Iguana

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro bot Google i tak podąża za linkami nofollow (chociaż nie powinien, jak sama nazwa mówi) to niewykluczone, że taki link ma jakieś znaczenie w pozycjonowaniu. Póki co, wszyscy zgodnie twierdzą, że jest nieistotny (sam nie sprawdzałem).

Od siebie dodam, że IMHO linki nofollow niosą znacznie więcej informacj dla googla, chociażby dla tego, że pozycjonerzy i spamerzy o nie nie zabiegają, natomiast są wykorzystywane przez strony o wysokim TrustRanku (wikipedia, portale informacyjne itp). To może zwiastować wykorzystanie ich jakoś przez wyszukiwarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociażby dla tego, że pozycjonerzy i spamerzy o nie nie zabiegają,

Tu akurat jesteś w błędzie spamerzy zabiegają o nie bo ciągną bazy blogów, guest booków jak leci nie segregując czy linki maja parametr rel="nofollow" czy nie...

a tak ogolnie linki noffolow coś daja bo boty po nich chodzą więc nawet jeśli w serpach Ci pozycji nie podbija to i tak zięki nim strona Ci się ładnie zaindeksuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak ogolnie linki noffolow coś daja bo boty po nich chodzą więc nawet jeśli w serpach Ci pozycji nie podbija to i tak zięki nim strona Ci się ładnie zaindeksuje.

jasne, wyraziłem sie nieprecezyjnie, chodziło mi w pości o przekazywanie mocy na stronę linkowaną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak ogolnie linki noffolow coś daja bo boty po nich chodzą więc nawet jeśli w serpach Ci pozycji nie podbija to i tak zięki nim strona Ci się ładnie zaindeksuje.

Potwierdzam , ostatnio zrobilem maly test . Link w forum (noffolow) do nie zaindeksowanej domeny.

Po paru dniach , domena zostala zaindeksowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam linka nofollow z jakiegos bloga z PR7 zdaje sie

ciekawe czy to cos da

:]

Używaj Cuilla i Hakii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności