Skocz do zawartości

Niewygodny spot PO


gkeb

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy z Was są dorośli, są myślącymi osobami a i tak moi drodzy pier**licie głupoty.

Kaviorek: "ps. zna ktoś biednego lekarza? takiego z min. 5 letnią praktyką?"

adek: "nad losem lekarzy to bym jakoś specjalnie nie ubolewał. Zdecydowana więkoszość na prywatnych praktykach zarabia razy kilka."

netelektryk: "albo leczenie calkowicie prywatne z okreslonymi uslugami w ramach obowiazujacego przymusowego leczenia

albo dalej ten sam burdel jaki mamy"

Moja mama jest lekarzem DIABETOLOGIEM, zapewne nigdy nie słyszeliście o tej specjalizacji i nie życzę wam żebyście w wieku 60 lat musieli szukać w Google prywatnego gabinetu Diabetologa :)

Aktualnie jestem na swoim utrzymaniu i nie ma znaczenia ile moja mama zarabia, ale lekarze strajkują przede wszystkim po to żeby młody lekarz po studiach no i np. 10 lat po nich zarabiał godne pieniądze bo 800 pln przez pierwsze dwa lata jest kompletną żenadą i tak naprawdę w ogóle nie motywuje do ciężkiej pracy a ludzie mimo to kształcą się (może powołanie?).

Adek: mieszkałem w Wałbrzychu, być może o tym mieście słyszeliście ale tu ludzie naprawdę nie mają pieniążków, jak myślisz czy ludzie chętnie przychodzą do prywatnego gabinetu i te 40 złotych za wizytę z lekką ręką wyłożą? Polska to nie USA, tutaj lekarz jeżeli ma w prywatnym gabinecie 5 pacjentów tygodniowo to jest dobry tydzień.

Netelektryk: a czemu nie? Myślisz, że scenariusz: Szpital (1500 pln miesięcznie) od 7 do 15 -> Przychodnia (700-900 pln miesięcznie) od 16-19 -> Prywatny Gabinet (40 pln przy założeniu że przyjdzie jedna osoba, co mało kiedy się zdarza) i tak masz do wyje**nia cały dzień. No ale lekarz może sobie dorobić ;) Czemu nikt nie mówi o nauczycielach, że mogą dorobić na korepetycjach? Dziwne trochę. No ale pamiętajmy, że nauczyciel na korepetycjach może źle nauczyć, a od lekarza zależy to jak i czy w ogóle będziesz żył.

Nie pisze tego dlatego bo brakuje mi pieniędzy, sam pracuje na swoje utrzymanie i nie potrzebuje tego żeby mama dostała podwyżkę. Nigdy nie kupiła mi samochodu na lepsze ciuchy musiałem sam zarobić.

Pamiętajcie że i my piękni młodzi kiedyś będziemy też piękni ale starzy ;) a choroby nie wybierają i fajnie by było gdyby ktoś mógł nas leczyć.

Ps. Jeżeli lubicie liczby to w Niemczech Ortopeda miesięcznie zarabia tyle ile tutaj Ortopeda przez 7 miesięcy.

Ps.2. To jest zdanie osoby, która na to wszystko patrzy z boku i tak myślenia ludzi nie zmienie, nie mam zamiaru ale miejcie trochę szacunku dla tych ludzi. W końcu my też mogliśmy pójść na medycynę, żeby zarabiać takie "kokosy" no to właśnie czemu nie poszliśmy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

G. Krawczyk: Zapewne masz rację, ci ludzie ratują nam życie, ale...

tak samo jest w każdej branży - "informatyk", który instaluje tylko windowsa znajomymteż z bólem wyciągnie 1500, marny programista 2500. Ale specjalista zaczyna rozmowę od 5-6k na rękę. Admin sieci osiedlowej nie zarobi tyle, co administrator w banku.

To, ile zarabia lekarz zależy głównie od niego i jego predyspozycji - z jaką ilością obowiązków jest w stanie sobie poradzić. Wielu z nas pracuje / pracowało na stałe w jakiejś firmie za 1500-2000 zł, "na boku" dorabiając drugie tyle albo więcej.

W każdym zawodzie jest to samo, przykłady możnaby mnożyć w nieskończoność.

"bytka abo ne bytka to je zapytka" - W. Shakespeare ;)

Niekończąca się impreza ;) ... wątroba zaleczona :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile jest lekarzy, którzy zarabiają po 2k? Za 5 lat cięzkiej nauki?

Jakie 5... :) 6 lat studia + staz + ok 5 lat specjalizacji :) + obowiazek doksztalcania do konca kariery

Rezydentura (czyli sponsorowany przez ministerstwo etat w czasie specjalizacji, z roku na rok coraz mniej etatow) -> 1100 netto.

Edyta literowka.

Szlachetne Google

nikt sie nie dowie

jak anty-seo'ujesz

az zajaggerujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@G.Krawczyk, jak lekarzom jest źle, że zarabiają 800zł po ciężkich studiach (przez pierwsze 2 lata) to niech zostaną.. pozycjonerami :)

tutaj nie trzeba żadnych studiów kończyć, nawet nie trzeba być za bardzo kumatym, aby zarabiać od razu 800zł wystarczy trochę pospamować, itd.. bawić się w sprzedaż linków na allegro, itd.. jestem pewien, że każdy kandydat na medycynę by na pozycjonowaniu 800zł zarobił... a nie musiałby tracić czasu na ciężkie studia...

to tak z przymrużeniem oka była, a poważniej...

czy na medycynę się idzie po to aby po 6 letnich, ciężkich studiach pracować 2 lata? czy to źle, że na samym początku zarabiają 800zł? jak prawie każdy absolwent? tylko oni po 5 latach doświadczenie mogą zarabiać w swoim zawodzie kilka razy więcej, i z każdym rokiem jeszcze więcej.. taki to zawód, możliwości ogromne.. za granicą jeszcze bardziej cenieni...

ps. dlaczego absolwent medycyny ma mieć zagwarantowaną stawkę po studiach na poziomie np. 2,5k, a absolwent marketingu ma jechać na zmywak do Londynu, bo w ogóle nie ma pracy, nawet za 800zł? bo jego studia są do niczego niepotrzebne? to dlaczego z budżetu idą na to pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakas koncepcja sa dwa poziomy reklamowania partii antyreklamujac inna lub przedstawiac sie w superlatywch. Jedno to przekoloryzowanie nieco prawdy lub pokazanie skrajnego punktu widzenia, a drugi pokazanie my wam damy wszystko czyli klasycznie / politycznie.

Giełda Domen Internetowych - najlepsze domeny w sieci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuje was za waszą wiedzę i te cenne uwagi dotyczące seo dzięki którym na tym forum jeszcze można poczytać jakieś ciekawe rzeczy ale nie zamierzam lekarzy bronić. Po prostu daje wam rzeczywisty obraz jak to wygląda a powielane wszędzie "lekarz może dorobić na praktyce prywatnej" jest śmieszne :) bo nie wiem jak u was w miastach, no ale w takich miastach jak Wałbrzych jest naprawdę ciężko a z lekarzy robi się ku*** za to, że my ludzie wdzięczni damy im podarunek za kwote 12 złotych tj. bambonierki. Nikt i tak ich nie je, więc moja mama przekazuje je do Wałbrzyskiego domu dziecka, bo może tam ktoś na tą "łapówkę" będzie miał ochotę. Nie chce już więcej udzielać się w tym temacie bo nikomu oczy przez post nie otworzę no ale pamiętajmy, że Polska to nie Beverly Hills i tu naprawdę mało który lekarz jeździ BMW cabrio (o ile w ogóle ktoś jeździ). Przepraszam za zamieszanie.

Kaviorek: Studiuje Zarządzanie i Marketing i sam sobie zamierzam dać zatrudnienie :) No ale faktycznie studiuje je w języku polskim i angielskim i nosze się z zamiarem na początku wybycia na staż do UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze znajomym, którego żona jest znanym i poważanym lekarzem, czy jest tak jak mówią w TV lekarze o marnych zarobkach. Jego żona pracuje od 7-14 w szpitalu, od 15 do 18 gabinet specjalistyczny oddalony ok. 20km, od 19-20 gabinet prywatny. Do tego dochodzą sympozja, wykłady, opinie, komisje, dyżury w szpitalu w weekendy. Gdyby nie telefon komórkowy to wcale by z sobą nie rozmawiali! W domu śpi 3-4 dni w tygodniu, dyżur w szpitalu to np. od piątku do poniedziałku rano. Ile zarabia? Miesięcznie średnio 10 000zł, czasami więcej. Ile by zarabiał górnik pracując tyle co ona? Tyra jak informatyk, ciągle w pracy, do tego odpowiedzialność.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile by zarabiał górnik pracując tyle co ona?

No to porównanie jest nie na miejscu ale jeśli pytasz to ci napiszę że to zależy od grupy, na początku górnik zarabia po 1300-1500zł z jakimiś wekendami.

A jeśli mówimy o sztygarach czyli pierwszych przełożonych (ludzie po studiach) to bez problemu 5k pęka na miesiąc.

Po trzecie, nic przyjemnego jest siedzenie 1000 metrów pod ziemią, w upale i z możliwością zerwania się czegoś na łeb, oczywiście im za to płacą i to ich sprawa ale podsumowując porównanie nie na miejscu.

Wracaąc do lekarzy to zawsze mnie dziwi sytuacja że skoro lekarze tak mało zarabiają to czemu dalej się pchają do tych szkół i później wyłażą konowały i dobrego lekarza ze świecą szukać.

To był offtop.

Wracają do reklamy to ja mam pytanie czemu tak późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto będzie Cię leczyć jak wszyscy się przekwalifkują? :)

Franek: święta racja, ale jakie to życie spać 3-4 dni w domu? No i muszę pogratulować tak świetnie ułożonego grafiku Twojej znajomej. Tylko w Twoim poście jest pewna nieprawidłowość: aktualne przepisy pozwalają tylko na 48 godzin ciągłego dyżuru czyli jeżeli wychodzi w piątek rano, wracam w niedziele rano. Mimo to pomyśl jak ta kobieta zapier**** na te 10k. Bardzo dziwnie do tego podchodzisz jeżeli uważasz, że ma "highlife" w cenie normalnego spokojnego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od piątku wieczór, bo jej się nie opłaca na kilka godzin do domu wracać, chodziło mi o całą sobotę i niedzielę. Niemniej jednak nie zazdroszczę jej i wiem, że zamieniłaby to na inną pracę.

Chodziło mi o to, że każdy może tyle zarabiać pracując ponad normy, tylko nie każdemu się chce po 8 godzinach coś jeszcze robić.

Potrzebujesz pomysł na biznes? Zapraszam na największe forum biznesowe w Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście? Prywatyzacja szpitali .. :)

Lekarze będą zarabiać więcej i jakość świadczonych usług będzie lepsza. Czemu prywatne szpitale z kontraktem z NFZ zarabiają, nie mają strat? I lekarze zarabiają tam >>10k ? Bo państwowe 'przedsiębiorstwa' nie mają szans i tyle ... Za dużo jest konsumpcji w urzędach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności