Skocz do zawartości

Freelancer Gatunek Wymierający


Fidma

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzmy tak, tez robię jako wolny strzelec (strony zaawansowane aplikacje) współpracuję z różnymi firmami i jeszcze nigdy się nie zdarzyło żebym zrobił klienta w jajo, to raczej czasami ja byłem w plecy ale z wszędzie zdarzają się czarne owce.

Co do platformy zlecenia przez net to jest tam można powiedzieć sporo ofert, ale najlepsi są zleceniobiorcy co chcą na flaszkę zarobić (później jak będą robić na swoje to będą sobie w brodę pluć).

Przykład rozmawiam z klientem o systemie o możliwościach ceneo, dla mnie powstanie takiego systemu (panele, administracja, moduły exportu i importu, optymalizacja kodu oraz odpowiedni projekt baz danych biorąc pod uwagę ilość odwiedzin, doświadczenie w pisaniu) jest to projekt na co najmniej parę miesięcy i budrzecie kilku tys. . Klient opowiada jakie to zaplecze techniczne przeznacz na to (5 dydyków itd) i ze jestem za drogi bo kotś mu to zrobi za 900 zł. No comment ...

Of topic: jak ktoś szuka solidnego freelencera o długim stażu w dłubaniu stron (ala 1999 rok) to zapraszam do skontaktowania się ze mną.

Pozdrófka

Aplikacje internetowe, systemy wspomagające SEO, programy pod Windows i Linux, info na https://shad.net.pl - dopisz się do Katalogu Firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja może trochę obok ale widzę pewien problem w Polsce ponieważ trudna znaleźć dobrą usługę za przyzwoitą cenę, ludzie za byle pierdołkę żądają nie wiadomej jakiej kasy myśląc że jak masz stronę albo biznes internetowy to jesteś szejkiem, trochę się ludziom w du***h poprzewracało.

Co to to, to masz absolutna racje...planuje zalozyc firme, ale az sie boje pytac grafika, ile wezmie za zlecenie projektu np. logo, czy innych pierdolek (albo za dyspozycyjnosc pare razy w miesiacu), webmastera ile wezmie za projekt we flashu i czy mnie nie orznie podsuwajac jakis template na strone mojej firmy, informatyka za nadzorowanie siei firmowej...i czy czasem te trzy osoby nie beda chcialy mnie kosztowac miesiecznie jakies 20 patykow. A bo to grafik tu kilkaset PLNow tam tyle , yu tyle itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak za wykonanie tych rzeczy niektórzy potrafią naprawde spore sumy wziąść. Jeżeli potrzebujesz grafika moge Ci dać namiary na jednego młody koleś ale wykonuje dobrą grafike i nawet tanio.

Zrobiłem sobie jeden katalog, później poszedł w ruch drugi darmowy katalog. I to już mój ostatni katalog stron, a do każdego można dodać maks 10 wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@normanos

punkt widzenia = punkt siedzenia

dla jednych mało dla innych dużo, pokemon myśli że strona kosztuje 20 zł, inni że za 200 zł to nie da rady zrobić strony bo tyle to oni biorą za 2 godziny pracy

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmieszny kraj

ja bym tego taknie nazwal - popierd$%^ny kraj :D

polskie prawo niestety jest dziwnie skonstuowane, ze jak ktos nie ma firmy to jest gorzej niz meksyk zatrudniany na czarno w usa do mycia kibli. Nie masz firmy, jestes nikim, spisujesz umowe o dzielo - nie ma dziela, nie ma umowy - to oznacza umowa o dzielo. Teoretycznie, jak i praktycznie co mi sie czasami zdarza robie strone www, pod koniec ktos mi znika, nie chce zaplacic a ja nie moge mu za to zrobic kompletnie NIC. Dlaczego ? nie odebral dziela nie ma kasy. Nie pokwitowal odbioru wiec umowa jest nie wazna. Setki razy tak mialem i smiali mi sie w twarz, mowiac ze moge im skoczyc.

Chcesz pracowac uczciwie, na uczciwych zasadach ? Plac 1000 zl miesiecznie zusow, ksiegowosci i innych pierdulek inaczej jestes nikim...

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się z Tobą zgodze niemając firmy nic niezrobisz takiemu delikwentowi który Cię oszuka np. pozycjonujesz mu strone on znika fakt możesz usunąć linki z zaplecza do jego strony najgorsze jest to że taki koleś może wszystko bo niemasz firmy. Gdybyś ją miał to wtedy można go załatwić na milion sposobów a pozatym zanim by coś takiego zrobił poważnie by się zastanowił czy warto.

Zrobiłem sobie jeden katalog, później poszedł w ruch drugi darmowy katalog. I to już mój ostatni katalog stron, a do każdego można dodać maks 10 wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exploit, piszesz bzdury... "załatwić na milion sposobów"? gugle prawda

czy masz działaność czy nie - i tak cie ktoś możę wychu$% - taki kraj... jacy ludzie

w sądzie już raz byłem - wystarczy, a komornik z dłużnika mało co

sciągnał... bo sp. z o.o. bo uapdłość, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna zamowic Ivana i jego szemrane uslugi - skutecznosc gwarantowana :D

Kiedys nie pamietam juz na kogo bo duzo ich bylo ale zadzwonilem do KRSu, zeby delikwenta umiescic, powiedzieli ze bez niezaplaconej FV nie moga, umowa o dzielo nie wystarczy ;]

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności