Skocz do zawartości

Freelancer Gatunek Wymierający


Fidma

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jak dla mnie dopóki zleceniodawcy nie będą uświadomieni, że strona za 20 zł w skład której wchodzi grafika - 10 + flash - 5 + kodzenie - 5 nie jest dobrą inwestycją, tak samo jak odpowiadanie na sensowne oferty txt w stylu - Panie ale moj syn z gimnazjum zrobi to taniej - dopóty rynek będzie taki syfiasty jak jest teraz

a jak ktos szuka programisty, który nie ma być jeleniem to zapraszam do kontaktu :-) współpraca z 8 osobami z PiO zakończona sukcesem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może trochę obok ale widzę pewien problem w Polsce ponieważ trudna znaleźć dobrą usługę za przyzwoitą cenę .....

Z drugiej strony nikt nie będzie robił za darmo, bo nawet na noszeniu cegieł na budowie zarobi się co najmniej 7 zł za 1h, a przy pracach wymagających tworzenia liczy widza, warsztat doświadczenie zawodowe, tego się nie zdobywa o tak .......... prysk i już jest, a co do cent to zawsze trzeba dojść do kompromisu, ale z szacunkiem dla obydwu stron. Bo jak wiadomo zleceniodawca chce jak najmniej zapłacić (ma wtedy więcej dla siebie) a zleceniobiorce jak najwięcej zarobić. Chociaż jak to w życiu przegięcia są z obydwu stron.

Co to to, to masz absolutna racje...planuje zalozyc firme, ale az sie boje pytac grafika, ile wezmie za zlecenie projektu np. logo, czy innych pierdolek (albo za dyspozycyjnosc pare razy w miesiacu), webmastera ile wezmie za projekt we flashu i czy mnie nie orznie podsuwajac jakis template na strone mojej firmy, informatyka za nadzorowanie siei firmowej...i czy czasem te trzy osoby nie beda chcialy mnie kosztowac miesiecznie jakies 20 patykow. A bo to grafik tu kilkaset PLNow tam tyle , yu tyle itp.

Zleży jakiego kalibru graficy, projektanci bo można spotkać taki co robią dobrze w w przyzwoitych cenach., chociaż jak niekiedy usłyszałem cenę za zrobienie projektu to też mnie pogięło.

Ale jest jedna prawda którą się kieruje .... wszytko da się zrobić ale to jest kwestia czasu, pieniędzy i chęci

Ale jeżeli chce się dobrze zrobić to potrzeba tego trochę więcej.

Dopiska:

jak dla mnie dopóki zleceniodawcy nie będą uświadomieni, że strona za 20 zł w skład której wchodzi grafika - 10 + flash - 5 + kodzenie - 5 nie jest dobrą inwestycją, tak samo jak odpowiadanie na sensowne oferty txt w stylu - Panie ale moj syn z gimnazjum zrobi to taniej - dopóty rynek będzie taki syfiasty jak jest teraz

Niestety większość jest tych nieuświadomionych

Pozdrawiam

Aplikacje internetowe, systemy wspomagające SEO, programy pod Windows i Linux, info na https://shad.net.pl - dopisz się do Katalogu Firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie konkluzja jest prosta i oczywista: dopuki ludzie nie zaczna szanowac innych oraz samych siebie, swojej pracy - w tym kraju bedzie sie robilo coraz gorzej.

Niech ktos na zachodzie poszuka powaznego freelancera, ktorych machnie projekcik za 10 euro czy tam za 10 $ w USA --> tylko 13 latek sie zgodzi i bedzie to jego pierwsze "zlecenie" a nawet nie wiem czy on bo pewnie kieszonkowe ma duzo wieksze :]

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jakie mamy pkb na jednego mieszkańca a inni:

Polska 9 000 USD

Niemcy 34 400 USD

USA: od 32 000 do 57 000 USD

różnice widać znacząco dla przykładu w Niemczech ktoś bierze za stronę powiedzmy 1000 euro to w Polsce za taką samą stronę dostanie 300 euro

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Polsce jest tak, że jak ktoś na czymś zarabia to 100 innych ludzi kopiuje jego pomysł i aby być konkurencyjnymi zaniżają ceny i tak jest ze wszystkim.

Jak oglądam niektóre zlecenia na programy w C++ to mnie krew zalewa. 10 min czytania samej specyfikacji projektu, jakieś screeny do obaczajenia jak to ma wyglądać... z 5 osób złożyło ofertę za 50zł :/ Mi by za 50zł faktury się nie chciało wystawiać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad taka rozbierznosc ?
Domyslam sie, ze szara strefa, najwieksza na swiecie :)
Jaki z tego wniosek, trza spie............... z tego kraju.

Poparty jedna moja refleksja: Ile bys teraz zarabial bez Google ? pomysl jakbys zyl teraz, kim bys byl ? Refleksja uzupelniajaca: czy naprawde myslisz ze Google i internet bedzie trwalo wiecznie ?

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile bys teraz zarabial bez Google ?

Tyle samo :)

edit: w woli ścisłości, myślisz, że jeśli byś zajął się czymś innym to byś zarabiał mniej? ;)

Ja już od dłuższego czasu myślę o pubie i klubie fitness, może w listopadzie coś się ruszy bo mają być dostępne dotację z UE. Nie zamykam się tylko na komputery i internet, nie powiem, ta praca sprawia mi przyjemność, ale chciałbym spróbować z czymś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde myslisz ze Google i internet bedzie trwalo wiecznie ?

Ja uczyłem się programować kiedy nie było internetu i googla, pamięta ktoś ZX Spectrum i pisanie programów w basicu i szaleństwa przy użyciu poke, nie było takiego dostępu do wiedzy dużo rzeczy samemu trza było odkrywac, albo np atari 800 xl przez miesiąć siedziałem zeby napisać scrolla w asemblerze mając do syapozycji tylko mapę pamięci komputera i listę rozkazów (na atari pięknie się pisało bo był bardzo fajny edytor i kompilator asm QASM pamięta ktoś) o to było poszukiwanie wiedzy.

Teraz naprawdę jest szeroki dostęp do informacji, jak nie będzie google to zawsze będzie coś, chyba że będzie atak atomowy i prądu na świecie zabraknie ........ to wtedy będziemy robić coś innego.

Aplikacje internetowe, systemy wspomagające SEO, programy pod Windows i Linux, info na https://shad.net.pl - dopisz się do Katalogu Firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz naprawdę jest szeroki dostęp do informacji, jak nie będzie google to zawsze będzie coś, chyba że będzie atak atomowy i prądu na świecie zabraknie ........ to wtedy będziemy robić coś innego.

tzn nie do tego zmierzam, pytanie jest raczej do tych, ktorzy beztrosko sobie zyja tylko dzieki Google - np do mnie samego :)

owszem:

1. Google bedzie

2. Internet bedzie

ale czy ja tam bede ? ;)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności