Skocz do zawartości

[priv] Jakiego laptoka kupić?


Bielack

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna przymierzałem się do drugiego komputera i stanęło na tym, że będzie to mobilny laptopek. Nie mam większego doświadczenia w dłuższej pracy na laptopach, a że kwota 4K pln jest dla mnie kwota niebagatelną, zasiadłem więc do sieci i poczytałem trochę testów.

Po paru dniach ustaliłem, że dobre matryce mają Fujitsu-Siemens Amilo, Toshiby i czasem Asusy i BenQ. Poszedłem zatem do nowo otwartego w Lublinie Komputronika i "przemacałem" to, co stało za szybą. Stwierdziłem, że FS Amilo są bardzo ciepłe, a najchłodniejsza jest Toshiba. Matryce wyglądały prawie identycznie, ale w sklepie to żadne oglądanie.

Dlaczego o tym nagrzewaniu wspominam - powiadają, że im mniej się laptop nagrzewa, tym mniej musi wiatrak pracować, więc jest ciszej. A, że siedzę po nocach, hałas jest mi zbędny. no i komfort pracy inny, gdy w ręce nie parzy - o tym tutaj na Forum już przecież była mowa.

Nie będę na tym komputerze grał w gry. Potrzebuję otworzyć Firefoksa (i 6 zakładek), w tle Total Commander, theBat, Winamp, Notepad++. Czasami Dreamweaver i Photoshop czy Gimp. Tyle.

Jestem bardzo wrażliwy na ładne obrazki, pracuję zwykle w domu (u klienta też w biurze) więc matryca "lustro", refleksy i słaba widzialność na otwartej przestrzeni mi nie przeszkadzają. Byłoby świetnie, gdyby ładnie grał muzykę, ale generalnie stawiam na stabilność i niezawodność, nie na wysokie osiągi w "benczmarkach".

Co moglibyście polecić dla takiego marudy jak ja?

Podoba mi się ta Toshiba, ale znajomy mnie nastraszył, że wszystkie się psują a serwis jest straszny. Podoba mi się też Qosimo, ale nie mam tyle kasy. FS Amilo ładny, ale strasznie ciepły, a ten, który macałem i tak kosztował ponad 4,4K pln. Na forum Notebokcheck.pl padła propozycja bardzo ładnego Sony Vaio - ładny, ale nie mam pojęcia co to.

Jeszcze drobiazg (być może nie) na koniec - jak Wam się pracuje na touchpadzie z funkcją "rolki"? To w ogóle działa? Ta Toshiba A100-811 chyba nie ma takiej funkcji, szkoda. FS Amilo posiada takie coś, no i Qosimo.

Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi, choć zdaję sobie sprawę, że co człowiek, to inna opinia :-)

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Idź jeszcze ten zobaczyć:

https://www.komputronik.pl/Notebooki/Acer/T...talog,kat,5142/

Na nowej platformie Intela.

A jak ktoś wyskoczy, że Acer się psuje to po łapach ;) Kupuję laptopy dla klientów i Acery psują się tak samo jak inne marki czyli rzadko ;)

Albo weź dołóż kasę albo kup na raty takie cudo:

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-IBM-L...T61.3973.0.html

404.tf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Acer Aspire 3690 mam go od dawna i nienarzekam wszystko działa elegancko ;) A więc myśle że jest wart polecenia.

Zrobiłem sobie jeden katalog, później poszedł w ruch drugi darmowy katalog. I to już mój ostatni katalog stron, a do każdego można dodać maks 10 wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z testu tego IBM (który nota bene jest po prostu brzydki):

Znakomita jasność matowej matrycy plus jej własności antyodblaskowe czynią ThinkPada T61 predestynowanym do pracy pod gołym niebem.

albo:

Kiedy poddaliśmy maszynę obciążeniu, zmierzyliśmy hałas o maksymalnym natężeniu 40,3 dB

Acer: typ ekranu - matowy (non-glare)

IBM jest zbyt drogi i nie ma niczego, co by mnie zachwyciło.

Toshiba o której wyżej wspominałem, A100-811 ma taki sam procesor jaki ma Acer, tyle, że szybszy. I jest tańsza. I posiada matrycę Glare - a to jest pierwsza rzecz o jaką mi idzie. Zaraz po cichej pracy, rzecz jasna ;-)

Gdy mam do wyboru dwa laptopy w identycznej cenie i różnicy wydajności nawet 20% wybiorę ładniejszy. Wiem, że to kryterium nie do wszystkich przemawia, ale lubię ładne rzeczy, dlatego myślę o tym Sony Vaio.

Fidma, choć Twoje modele rozmijają się z moimi potrzebami, bardzo Ci dziękuję za sugestie. Może przecież być i tak, że okaże się, że to Ty masz rację a moje potrzeby okażą się tylko wyobrażeniem o potrzebach.

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt ja za swojego Acera dałem niecałe 2.700zł jakiś czas temu a co do tej toshiby skoro jest szybsza niz Acer to przynajmniej ja na Twoim miejscu bym go wziął, wygląd niema znaczenia no fakt dla Ciebie ma bo lubisz ładne rzeczy. Zdecydowanie wybrałbym Toshibe.

Zrobiłem sobie jeden katalog, później poszedł w ruch drugi darmowy katalog. I to już mój ostatni katalog stron, a do każdego można dodać maks 10 wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o ładnych rzeczach to było odnośnie IBM, które IMO są paskudne i Sony Vaio który jest prawie tak ładny jak Apple ;-)

Wiem też, że IBM'y mają rzeszę oddanych wielbicieli i cieszą się opinią niezawodnych biznesowych komputerów.

Expliot, powiedz proszę - głośno chodzi Twój komputer? Wiatrak bzyczy często, czy tylko czasami się włącza? Klawiatura dobrze się sprawuje? Mój znajomek kupił Acera z matrycą Glare swojej matce do pracy biurowej i gdy pobawiłem się nim przez chwilkę, wydał mi się przyzwoitym sprzętem.

Ale co innego cudzy sprzęt macany przez chwilkę, a co innego komputer, na który idzie twoja własna krwawica i będzie macany po 12 godzin dzień w dzień, prawda?

pozdrowienia

Dla tych, co lubią zdjęcia planet: Planety i ich zdjęcia, dla tych, co lubią katalogi stron: Podwójny katalog stron. Albo Idź do diabła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Lublinie ja wolę kupić Toshibe w Karen, ceny najniższe, i na miejscu od lat...

w okolicach 3,5k są modele nad którymi można się zastanowić,

TOSHIBA Satellite A100-785 - słabszy procesor (tj. Core Duo T2350), ale 1GB RAM, i 120GB HDD, MS Vista, 3350zł

TOSHIBA Satellite A100-811 - czyli podany przez Ciebie, Core 2 Duo T5600, 512MB RAM, 80HDD, MS XP, 3450zł

TOSHIBA Satellite A200-13O - konfiguracja jak A100-785, dodatkowo kamera 1,3, oraz bardzo ładny wygląd, 3300zł

nie wiedzieć czego do modelu z bardziej wymagającym systemem dali słabszy procesor, Vista na tym modelu chodzi dość kulawo, nawet jak się wyłączy wszelkie bajery graficzne, idealnie by było jakby te modele z Vista miały procesor z 811,

sam nie wiem co bym wybrał, 811, najdroższy, ma mniejszy dysk, ale najlepszy procesor + winXP, przez co będzie śmigał - jak na laptopy,

w zasadzie A100-785 można wykluczyć, bo w porównaniu do A200-13O przegrywa o tą kamerkę oraz 50zł ;)

choć nie wiem jaki masz stosunek do Visty, i na jak długo kupujesz ten komputer, za 2 lata pewnie wymieranie XP będzie zaawansowane...

jeżeli natomiast chciałbyś wydać całą kwotę to ja bym kupił model:

Satellite A200-11C - Core Duo T5600, 160GB HDD, 1GB RAM, MS Vista, kamera, 4099zł,

jeżeli zapłaciłbyś gotówką (czyli oni nie płacą prowizji, kilkadziesiąt zł) to by pewnie zaokrąglili do 4k gdybyś o to poprosił, tak to za wciskają pen-drive, myszki, torby za pół ceny,itp..

zapomniałem o szumieniu, model A100-785 częściej jest cicho niż szumi, z racji chyba za słabego procesora i za małej ilości RAM jak na Viste się czasami wentylator włącza przy różnych okazjach... czasami może za często, ale po wykonaniu 'czegoś' cichnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja subiektywna i mało istotna opinia:

FS AmiloPro: mały, topi snickersa obok radiatora, matryca upaćkana paluchami, dobre głośniczki, bateria ok. 1h, kiepska nagrywarka dvd, niezawodny, w słońcu praktycznie nic nie widać, lekki, cichy.

Toshiba A75: większa, cięższa, ładniejsza, ekran rewelacyjny za szkłem, słabiutkie głośniczki, bateria ok. 2,5 - 3h, wydaje się solidniej wykonana, mniej się grzeje, równie cicha, w słońcu też g... widać.

Używane do netu, żadnych gier, tv, muzy, winda xp, office, kilka aplikacji + photoshop. FS 2 lata, Toshiba 2 - 3m-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko poradze, zebys sobie przed zakupem obejrzal uklad i/o, bo ja np tego nie zrobilem i jedyne dwa usb mam w lewym gornym rogu laptopa :/ jesli chodzi o jakosc, to przed zakupem sporo czytalem opinii na idg (czesto wypowiadaja sie ludzie, ktorzy kupuja po kilka sztuk do firm) i wtedy panowala opinia ze jesli nie kupisz hp/ibm/toshiby/sony to bedziesz czestym gosciem serwisu... moze teraz jest inaczej. sam od prawie dwoch lat mam hp i nie polecam (pisalem o tym kiedys nawet tutaj)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Wam się pracuje na touchpadzie z funkcją "rolki"?

dobrze, ale to zależy na jakim laptopie siedzę czy na HP czy Asus'ie

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mam do wyboru dwa laptopy w identycznej cenie i różnicy wydajności nawet 20% wybiorę ładniejszy. Wiem, że to kryterium nie do wszystkich przemawia, ale lubię ładne rzeczy, dlatego myślę o tym Sony Vaio.

A widziałeś na żywo tego nowego Acera? Wg mnie bardzo ładny i się Toshiba nie umywa. Poza tym ma wifi N i jak wspominałem jest cały na nowej platformie Intela i ma np. wyjmowany bezprzewodowy moduł do voip na bt.

404.tf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acera odradzam dla zasady. Wśród znajomych zepsuło się co następuje: matryca (3 dni po zakupie), napęd, płyta główna, płyta główna. Tylko 1 osobie z 5 znajomych, którzy mają Acery nie padło nic. Poza tym o ile dobrze pamiętam, to serwis jest w Bratysławie.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek_o, przesadzasz ;P Ja mam Acerka 3692 od 3 miechów i jak na razie wszystko śmiga (odpukać w nie malowane ;P). Mi w sumie Acerki odpowiadają z uwagi na dodatki czyli kamerka, czytnik kart pamięci ;P

W tym przedziale cenowym co podał Bielack to kupiłbym też jakiegoś Toshibe. Fujitsu-Siemens Amilo od razu by odpadał bo mają jakiś dziwny wygląd ;P DELLe również z uwagi na wybuchające baterie lol, nie no co do delli to zartuje ;P

Kaviorek, gdzie my mamy w lublinie ten sklep :>?

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności