Skocz do zawartości

Nagły drastyczny wzrot oglądalności


halohalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki jeden serwis, tematyka raczej niszowa.

W każdym razie wypozycjonowałem sobie go już w google, od dawna stabilna czołowa pozycja, mam kilkanaście tys. zindexowanych stron, pododawałem do katalogów itd itp....

Z każdym miesiącem użytkowników przybywa, statystyki rosły sobie spokojnie średnio + 5 , 10% miesięcznie, aż tu nagle w czerwcu wzrost będzie o 70% a w niektóre dni czerca w stosunku do dni majowych było o 300% - 400%

Nie to żebym się nie cieszył, tylko ten nagły wzrost mi wygląda na jakiś taki dziwny, np: nie ma odzwierciedenia w klikalności w reklamy, klikalność jest na tym samym poziomie co wczeniej... dwa to nie są wzrosty z 200 uników dzienie do np 600 tylko 1,5 tys do 6 tys - 7 tys więc kilkutysięczne różnice?

Skąd taki nagły wzrost, przełamana jakaś bariera?

i czy moze to być jakoś powiązane z nagłym pojawieniem się na forum serwisu identycznie drastycznym wzrostem "botów spamujących"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie odpowiedziałeś, "wzrost oglądalności" i nagły wzrost botow spamujących

na marginesie dodam że po zablokowaniu na swoje stronie bota Inktomi Slurp "ogladalność" nagle spadła, w statach bot ten generował 1,5GB(!) transferu

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności