Skocz do zawartości

Pojedynek polskich zbieraczy domen


bart

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
zakładamy, że 1% odwiedzających coś kupuje, no nawet w jego przypadku 0,01% z tego wynika, że 150 osób dziennie coś kupuje.

Przejrzałem pobieżnie jego ofertę, jedna przeciętna tania opona kosztuje ok 200.

Prosty rachunek => 200*150 = 30.000 PLN

rocznie ?

proszę bardzo => 30.000 * 356 = 10.680.000 :)

Widać że nie masz samochodu, otóż... samochód ma cztery koła... :>

Nie wiem tylko, dlaczego nie wiesz, ile ma dni rok...? ;)

:]]

Szy.

Niektórzy mają motory, a niektorzy ciężarówki ;) ;)

Jeżeli nie wiesz czemu mój post jest taki, a nie inny to zajrzyj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają motory, a niektorzy ciężarówki

a pozycjonerzy, jak wiadomo przyjezdzaja na zloty rowerami ;)

road_909.jpg

Producent: Merida

Model: ROAD 909

Rama: MAGNESIUM ROAD COMPACT

Widelec: MARTEC CARBON ULTRALITE

Przerzutka przód: SHIMANO DURA ACE

Przerzutka tył: SHIMANO DURA ACE

Manetki: SHIMANO DURA ACE

Hamulec: SHIMANO DURA ACE

Cena: 17999.-

mniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec suma faktur mysle nie przekracza 100 000 zl rocznie
średnio licząc po hurtowej cenie domen około 100 tys. zł wydane rocznie

dokładnie tak to oszacowałem

Liczymy:  

zakładamy, że 1% odwiedzających coś kupuje, no nawet w jego przypadku 0,01% z tego wynika, że 150 osób dziennie coś kupuje.  

Przejrzałem pobieżnie jego ofertę, jedna przeciętna tania opona kosztuje ok 200.  

Prosty rachunek => 200*150 = 30.000 PLN

też bardzo lubie matematyke bo jest nauka ścisłą a liczby nie kłamią, ale jak juz liczymy to zróbmy to z pewnymi założeniami.

I tak koles mowi że ma 600 tys. odwiedzin miesiecznie- załóżmy ze 300 tys. jest po błednym wpisaniu adresu przez usera.

Załozenie 2 - powiedzmy że 1% userów przez przypadek trafiających na jego strone zostanie na niej dłuzej niż kilka sekund i zainteresuje się ofertą, więc 300000 * 1% = 3000.

Liczymy:  

zakładamy, że 1% odwiedzających coś kupuje

ok 1% * 3000 z tych co się zainteresowali = 30 wizyt miesiecznie / 30 dni daje jednego klienta dziennie dzięki zarejestrowanym 2500 domen - jak dla mnie wynik bardzo mierny. Pytanie ile teraz taki jeden klient dziennie zostawi kasy.
Widać że nie masz samochodu, otóż... samochód ma cztery koła... :>

niektóre maja nawet 24 koła, jak ktoś lubi pożądnego tira z naczepą ;)

więc przy założeniu że mamy jednego 1 maniaka lubiacego jeździć tirem z naczepą dziennie robiącego zakupy na stronie opony.us to może i się to opłaca :) - pytanie ilu jeździ na co dzień tirami 8)

Nie wiem tylko, dlaczego nie wiesz, ile ma dni rok...? :

bo może kolega AirMan używa innego kalendarza niż gregoriański ;)

szook całkowicie sie z Tobą zgadzam że sposób z domenami może zniszczyć bardzo skutecznie konkurencje i odpowiednio zastosowany dać rewelacyjne rezultaty

ale nadal twierdze że zastosowany w tym przypadku jest bzdurą, bo po wpisaniu w google hasła opony jakoś nie widzę na pierwszych 10ciu miejscach stronki opony.us

podtrzymuje to co napisałem że te 100 tys. spokojnie można wydać na naprawdę efektywna kampanię w różnych mediach nie tylko w necie i napędzić sobie tym samym sporą rzeszę naprawdę zainteresowanych przyszłych klientów.

Ilość odwiedzin na takie "pomyłki" jest bardziej niż znikoma

otóż to !

dlaczego sam sie nie zabezpieczył na wypadek rejestracji wwwopony.us?

może trzeba mu ją zająć i potem sprzedać 8)

wolna jest również wwwopony.com.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi to wyglada na chaotyczne szarpanie, bez przemyślenia, ot, mam dużo kasy i nowe medium - zainwestuję.

też tak uważam że przemyślane działanie to to nie jest za bardzo.

a pozycjonerzy, jak wiadomo przyjezdzaja na zloty rowerami

ja mam starą motorynke w garażu :)

a gdzie i kiedy ten zlot ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgadza sie wszystko, pomysl dobry lecz mozna bylo go o wiele lepiej rozwiazac, nie sprawdzalem ich rozwiazan, ale jak widac nakrecili sobie art. choćby to że w art. napisaną znacznie zawyżoną cene domen.

Po 1 założyli iż chyba wszystkie są kupowane po cenach nask a to chyba by tylko idiota zrobil.

Po drugie napisali ze chodzi tylko o opony, tylo 2 idiota by sie do tego przyznal, bo wystarczy udowodnic crosslinking jednego wlasciciela i leca domeny.

Wiec nalezy tylko przeanalizowac kto i czy jest sie czym chwalic, bo samo pozycjonowanie przy tyhc mozliwosciach to zadna rewelacja, tzn - za samo descriptions czy keywords jest ban, znaczna ilosc powotrek slowa opony a to juz onet np podciaga pod spam.

Moze jez sie tym zainteresuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego możnaby też sprawdzić czy własciciel opony.us jest rezydentem lub obywatelem usa.

ps. ale upierdliwy dziś jestem... zawiść, zwykła zawiść o kasę.

nie każdy kto ma pisaka jest Dostojewskim,

nie każdy kto ma siusiaka jest Casanovą

i nie każdy kto ma rumaka - pozycjonerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domains, tutaj w sumie sa na to myki ja tez nie jestem rezydentem niemiec a mam pozycjonowanie.de calkiem legalnie, choc w sumie teraz juz mam całkiem legalnie bo posiadanie nip ue uprawnia mnie do dzialania na terenie calej UE wiec w sumie juz mnie to nie dotyczy.

Ale nawet tak to sa registrzy ktorzy jako admin domeny sie wpisuja a na Ciebie jest abonament i jest legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet tak to sa registrzy ktorzy jako admin domeny sie wpisuja a na Ciebie jest abonament i jest legalnie.

dokładnie teraz w zasadzie można miec prawie każda dostępna na świecie domenę.

raz kumpel prosił mnie o zarejestrowanie domeny .in ( to chyba domena narodowa Indii) ale nigdzie nie mogłem znaleźć kogoś kto mi to zarejestruje - może ktoś z Was wie czy cos takiego można zarejestrować i jeśli można to gdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart jutro zapytam o to IN :-) bo nigdy nie rejestrowalem ale wie ze z RU to są jazdy czasem ;-) nasz NASK to nowoczesnosc do nich, choc i przy DE mialem problemy bo nie wiedzialem poczatkowo jak ustawic DNS, bynajmnniej wtedy wymagali osobnych serwerow DNS, nie np. ns1.szook.pl i ns2.szook.pl tylko 2 musial isc z innego IP i byc na innym łączu czy jakoś tak ale nie chce klamac wiec nie powiem dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart jutro zapytam o to IN :-)  

będę wdzięczny bo znalazłem niby jakąś instytucję w Indiach zajmująca się rejestrowaniem tamtych domen ale nijak nie mogłem się z nimi skontaktować

ale wie ze z RU to są jazdy czasem ;-)

jak chcesz to moge Ci zarejestrować RU szybko, sprawnie i bez problemów :D

jako firma jestem partnerem rosyjskiego NICu (cos ala nasz NASK), trzeba było się namęczyć z papierami i kilkoma telefonami do nich i dobrze znać rosyjski bo oni po ang. ni diabła nie mówią ale jakoś sie udało :) i teraz rejestują mi domeny RU bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności